Europoje PVM mokėtojai, norintys susigrąžinti kitose ES valstybėse sumokėtą PVM, gali tai padaryti pateikdami elektronines deklaracijas kitoms ES valstybėms. Pavyzdžiui, Lietuvos Respublikos apmokestinamieji asmenys turi teisę susigrąžinti kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse sumokėtą pirkimo PVM. Tačiau jeigu įmonė gautinas sumas registravo kitos ES šalies PVM apskaitoje ir tikėjosi jas susigrąžinti, tačiau vėliau paaiškėjo, kad PVM negrąžintinas, PVM turi būti sumokėtas iki paskutinės deklaracijos pateikimo termino dienos. Be to, daugelyje Europos Sąjungos šalių norint įgyti teisę susigrąžinti sumokėtą PVM prekę reikia naudotis Tax Free sistema.
Norint susigrąžinti PVM, turi būti tenkinami tam tikri tinkamumo kriterijai, pagal kuriuos sprendžiamos galimybės dėl PVM įskaitymo. Paprastai PVM susigrąžinti gali įmonės, kurios yra registruotos PVM mokėtoju ir yra patyrusios išlaidų, kuriose buvo įskaitytas PVM, nuo su verslu susijusių išlaidų kitoje šalyje. Tačiau konkretūs tinkamumo kriterijai gali skirtis priklausomai nuo šalies, kurioje prašoma grąžinti lėšas. Prieš tęsiant paraiškos teikimo procesą, būtina patikrinti tinkamumo kriterijus. Be atitikties tinkamumo kriterijams, norint reikalauti grąžinti PVM, reikalingi tam tikri dokumentai. Į šiuos dokumentus gali būti įtrauktos originalios sąskaitos faktūros, kvitai ir kiti patvirtinamieji dokumentai, įrodantys, kad PVM buvo sumokėtas už su verslu susijusias išlaidas. Labai svarbu užtikrinti, kad visi reikalingi dokumentai būtų tikslūs, išsamūs ir atitiktų atitinkamus reglamentus. Nepateikus reikiamų dokumentų, reikalavimas grąžinti pinigus gali būti atmestas.
Prašymas grąžinti PVM paprastai apima paraiškos pateikimą šalies, kurioje yra įsteigta įmonė, valdžios institucijoms. Ši paraiška dažniausiai pateikiama internetu, o jei prašymas grąžinti pinigus bus patvirtintas, institucijos grąžinamą sumą perves į įmonės banko sąskaitą. Labai svarbu užtikrinti, kad paraiška būtų pateikta per atitinkamą terminą, kuris gali skirtis priklausomai nuo šalies, kurioje prašoma grąžinti pinigus. Pavyzdžiui, Lietuvos apmokestinamieji asmenys, norintys susigrąžinti kitose ES valstybėse narėse sumokėtą PVM, gali elektroniniu būdu pateikti prašymus grąžinti PVM į kitas ES valstybes. Taip pat labai svarbu stebėti paraiškos eigą ir prireikus susisiekti su valdžios institucijomis. Vykdydami reikiamas procedūras ir pasirūpinę, kad būtų pateikti visi reikalingi dokumentai, įmonės gali sėkmingai susigrąžinti PVM ir susigrąžinti sumokėtą PVM, nuo su verslu susijusių išlaidų kitoje šalyje. Daugiau apie tai skaityti galite ebvfinance.com interneto puslapyje.