Randai – nemalonūs odos defektai, kurių daugelis žmonių tikrai nori atsikratyti. Mažų randų šalinimo tikslams gali būti pasitelkiami konservatyvūs gydymo metodai, kurių metu naudojami specialūs silikoniniai geliai, kompresiniai rūbai ir pan. Visgi, konservatyvūs gydymo metodai padeda kovoti ne su visų tipų randais. Be to, taikant konservatyvius gydymo būdus, randų šalinimo procesas gali trukti labai ilgai, kartais ilgiau nei metus. Ne tik efektyvų, bet ir labai greitą randų naikinimą užtikrina kiti gydymo būdai, pavyzdžiui, chirurginio ir lazerinio pobūdžio procedūros. Anksčiau, chirurgija buvo vienintelė galimybė pašalinti randus, ypač didesnius. Šiais laikais, randų gydymo tikslams puikiai pasitarnauja ir lazerinės technologijos, kurios leidžia išvengti pjūvių ir didesnio diskomforto. Aptarkime, kada randų naikinimas gali būti atliekamas lazeriu, o kada – tenka rinktis chirurginį gydymo metodą.
Rando šalinimas lazeriu
Lazerio pagalba galima pašalinti įvairių dydžių bei tipų randus. Iš esmės, lazerinė randų šalinimo procedūra tikrai tinka daugeliui klinikinių atvejų. Kitaip nei chirurginė procedūra, randų šalinimas lazeriu taip pat yra minimaliai invazinis gydymo metodas, todėl jeigu tik yra galimybė, randų šalinimo tikslams rekomenduojama rinktis būtent jį. Taikant lazerio terapiją, ne tik veiksmingai šalinami randai, bet ir gerinama odos būklė. Todėl pacientas gauna dvepoją naudą. Pagrindiniai pranašumai, kuriais pasižymi lazerinė randų šalinimo procedūra:
· Ne tik efektyvus, bet ir labai greitas randų gydymas;
· Minimalūs diskomforto pojūčiai tiek procedūros metu, tiek atsigavimo stadijoje;
· Galimybė gydyti įvairių tipų bei senumo randus;
· Galimybė pašalinti randus, susiformavusius įvairiausiose kūno zonose – ant veido, kaklo, nugaros, kojų, krūtinės ir t.t.;
· Lazerinė terapija skatina odos atsinaujinimą, todėl po procedūros rezultatai nuolat gerėja.
Rando šalinimas chirurginiu būdu
Randų naikinimas chirurginiu būdu yra veiksminga, tačiau daugiau diskomforto sukelianti procedūra. Be to, kitaip nei lazerinės procedūros, tai yra invazinis gydymo metodas. Todėl chirurginis randų šalinimas įprastai rekomenduojamas tik tiems pacientams, kurių klinikiniai atvejai yra labai sudėtingi. Randų naikinimo operacija dažniausiai atliekama tuomet, kai randai apima labai didelę kūno dalį arba yra itin gilūs. Taip pat atvejais, kai randai yra jau labiau didelio masto problema, trikdanti žmogaus judėjimo funkcijas ir pan.
Kuris randų naikinimo metodas yra efektyvesnis?
Tiek lazerinis, tiek chirurginis randų šalinimas yra labai efektyvūs gydymo metodai. Visgi, reikia pripažinti, kad lazerinė randų šalinimo terapija yra ne tik veiksminga, bet ir ženkliai mažiau žalinga. Todėl toks randų naikinimo būdas, vienareikšmiškai, yra geriausias sprendimas. Chirurginio randų šalinimo metu atliekami pjūviai, todėl pacientas susiduria ir su sudėtingesniu pooperaciniu laikotarpiu. Po lazerinės randų šalinimo procedūros, nemalonūs pojūčiai dažniausiai nėra jaučiami, o pacientas, su minimaliais apribojimais, bene iškart gali grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. Trumpai tariant, lazerinė terapija yra ne mažiau veiksmingas, tačiau ženkliai komfortabilesnis ir pažangesnis randų šalinimo būdas už chirurginę operaciją. Todėl, jeigu randų pobūdis leidžia atlikti lazerinę procedūrą, kito varianto svarstyti net nereikėtų.
Pošiūno klinika – vieta, kurioje visada užtikrinamas greitas ir labai efektyvus bet kokio tipo randų gydymas. Lazerinės randų šalinimo procedūros šioje klinikoje atliekamos su itin inovatyviu CO2RE frakciniu lazeriu, kuris veiksmingai išsprendžia tiek standartines, tiek sudėtingesnes odos problemas. Esant poreikiui, šioje klinikoje gali būti taikomi ir kiti randų šalinimo būdai. Pacientams, kurie nenori atlikti lazerinių procedūrų, parenkami optimalūs konservatyvaus gydymo metodai. O žmonėms, kurie susiduria su itin sunkiais klinikiniais atvejais čia profesionaliai atliekamos ir chirurginės procedūros.