Kokios naujos tendencijos matomos šių metų statybose?

2022 m. statybos ir priežiūros sektorius daugiausia dėmesio skiria naujovėms, didinančioms pastatų efektyvumą ir sprendžiančioms medžiagų trūkumą. Tuo pačiu metu tokios medžiagos atitinka tvarumo ir pelningumo reikalavimus. Kokios medžiagos populiariausios 2022 m.?

Svarbiausia tendencija – tvarumas

Viena iš svarbiausių statybos ir remonto pramonės tendencijų yra tvarumas. Žmonės vis dažniau renkasi aplinką tausojančias medžiagas. Viena iš jų – stiklas, bene moderniausia medžiaga interjerui. Per ateinančius metus daugelis gyventojų į savo erdves įsirengs stiklines sulankstomas sienas ar pertvaras.

Išmanusis perjungiamas stiklas bus ypač laukiamas. Jis apsaugo nuo UV spindulių, kontroliuoja šviesą ir šilumą, izoliuoja pastatus dienos metu, gali būti nepermatomas, užtikrinant privatumą. Išmanusis stiklas automatiškai aptinka šviesos ir šilumos lygį, kad padėtų sureguliuoti namuose naudojamo oro kondicionavimo arba šilumos kiekį. Ši medžiaga yra puikus būdas taupyti energiją.

Kamštienos sienos taip pat bus labai populiarios. Šios durys atsparios smūgiams, turi ypatingų šiluminių savybių ir lengvai valomos. Kitais metais rinksimės ir kitas natūralias bei organines medžiagas: medvilnę, liną, bambuką, molį, keramiką, medinius paviršius ir kt. Svarbiausia, kad medžiaga būtų perdirbta ir pagaminta nekenkiant aplinkai.

Inovatyvūs betono tipai, kurie pasirenkami statyboms

Mokslininkai ir technologai intensyviai tiria ir kuria naujas statybines medžiagas bei toliau tobulina tas, kurios jau pasitvirtino. Taip siekiama pagerinti ekologiškumą, efektyvumą ir pelningumą. Naujos statybų pramonei skirtos medžiagos leidžia iš esmės pakeisti ir suteikti pastatams naują išvaizdą.

Naujesnė medžiaga yra anglies betonas, jis yra patvaresnis, lengvesnis ir tvirtesnis nei tradicinis betonas. Ši aukštos kokybės medžiaga yra betono ir anglies pluošto kompozicija. Anglis nerūdija ir turi didesnę laikomąją galią bei svorį nei gelžbetonis. Populiarėja ir polimerinis betonas. Dėl didelės energijos sugėrimo gebos medžiaga gali slopinti smūgio bangas žemės drebėjimo ar sprogimo atveju. Polimeriniame betone yra armuojančių pluoštų ir akytų organinių užpildų. Dėl didelio porų tūrio šis betonas sumažina žalingą detonacijos poveikį

Naujoviška statybinė medžiaga taip pat yra Šveicarijos mokslininkų pasiūlytas medinis betonas. Smėlio mediena pakeičia atitinkamą žvyro ir smėlio kiekį, o medienos tūris yra net daugiau nei pusė. Medienos betonas turi savybę atlaikyti itin dideles apkrovas.

Savaime gyjančio betono vertė sparčiai kyla

Jis užpildytas bakterijomis ar grybeliais, kurie supančią medžiagą suriša su nauja struktūrine medžiaga, kuri gali augti betono porose, pagerindama jo nepralaidumą. Medžiaga taip pat gali išaugti į įtrūkimus ar užpildydama save. Savaime gyjantis betonas yra tvarus sprendimas, leidžiantis pagaminti patvaresnį ir mažinantį anglies dvideginio išmetimą betoną.

Kam naudojami aukštybiniai pastatai?

Aukštybiniai pastatai iš kryžminės laminuotos medienos (sutrumpintai CLT) savo stabilumu ir atsparumu ugniai nusileidžia betoninėms konstrukcijoms. Ši medžiaga susideda iš lentų arba lentjuosčių iš pjautinės, klijuotos ir laminuotos medienos, statmenos ankstesnei medžiagai. Sujungus medienos sluoksnius vertikaliai sukuriamas konstrukcinis standumas abiem kryptimis.

Jis panašus į fanerą, tačiau turi didesnį atsparumą gniuždymui ir tempimui, turi storesnius komponentus. Štai kodėl CLT medžiaga yra ekonomiškas pasirinkimas ilgiems ir aukštiems pastatams. Ši mediena naudojama statyti aukštos kokybės komercinius pastatus, pasižyminčius puikiomis ugnies, šiluminėmis, akustinėmis ir seisminėmis savybėmis.

Jei susidomėjote betonu ir jo atmainomis, užsukite čia. Kauno Gelžbetonis turi didžiausią pasirinkimą visoje rinkoje, dėl to tikrai rasite sau tinkamus betono gaminius.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top