KOKIE KOMPIUTERIO EKRANŲ MONITORIŲ LAIKIKLIAI YRA PRAKTIŠKIAUSI?

https://www.pexels.com/photo/design-templates-on-a-flat-screen-computer-monitor-1714202/

Dirbantiems su kompiuteriu yra labai svarbu turėti tinkamai įrengtą darbinę stalo zoną, kurią jie pasiekia sulenkę ranką per alkūnę, kai ši liečia kūną. Tai yra vadinamoji artimoji zona, tolimąją zoną sudaro atstumas, kuris pasiekiamas iki galo ištiesus ranką. Pats patogiausias darbo stalas yra tas, kurio priekinė dalis yra suapvalinta. Labai daug kas priklauso ir nuo monitoriaus laikiklio.

Kokios yra žinomos monitorių laikiklių rūšys?

Monitorių laikikliai yra kelių rūšių – tai staliniai, sieniniai, svirties formos laikikliai, kuriuos galima tvirtinti ne tik prie sienos, bet ir prie stulpo. Juos įmanoma reguliuoti 90 laipsnių stačiu kampu. Dar esama dvigubų bei prie lubų tvirtinamų ekranų laikiklių, ir net teleskopinių, kuriuos tvirtina prie stalo briaunos.

Pastaruosius galima išstumti, o panaudojus – suskleisti. Juos itin vertina už tai, kad juos naudojant palieka daugiau laisvos vietos ant darbo stalo. Visi išvardinti ekranų laikikliai sudaro sąlygas patogiai naudotis kompiuteriu arba televizoriumi.

Kokia yra pagrindinė monitorių laikiklių paskirtis?

Visi laikikliai monitoriui yra skirti tam, kad jais būtų galima reguliuoti kompiuterių, su kuriais dirbame, ekranų padėtį. Laikiklio dėka, ekraną galima nustatyti taip, kad maksimaliai bus sumažinta nepatogi kaklo ir visų stuburo slankstelių padėtis, o akių lygis išlieka jam tolygus.

Itin naudinga yra tai, kad rinkoje esama vieno, dviejų ir net kelių ekranų laikiklių, todėl sudarytos visos galimybės pasirinkti patį tinkamiausią laikiklį. Todėl kuo ramiausiai galėsite komfortiškai naudotis visais elektronikos įrenginiais, kuriuos turite namuose ar kur nors kitur.

Kokiu atstumu nuo akių laikyti kompiuterio ekraną savo darbo vietoje, kad išsaugotume akių sveikatą?

Kompiuterio ekranas stovės tinkamai tada, kai jis su patalpos langu sudarys statų kampą, nes tada nuo jo nekris jokie atspindžiai. Labai daug priklauso ir nuo tinkamo kėdės aukščio, nes, anot oftalmologų, ekrano centras turi būti šiek tiek žemiau akių lygio, jis turi būti nutolęs nuo dirbančiojo kompiuteriu žmogaus bent per pusmetrį, kad būtų kuo mažiau akys patirtų įtampą ir per ilgą laiką nesuprastėtų jų regos lygis.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top