
Galvojant apie vėdinimą namuose, pirmoji asociacija yra vadinamoji gravitacinė ventiliacija. Tai paprasčiausias ir vis dar dažnai naudojamas sprendimas. Tai reiškia, kad vėjas sukelia oro judėjimą arba oro temperatūros skirtumą namuose ir išorėje. Praktiškai tai reiškia, kad toks vėdinimas veikia žiemą, kai namo viduje yra daug aukštesnė temperatūra nei lauke (slėgių skirtumas). Pavasarį ar vasarą išnyksta oro judėjimas, susilygina temperatūros ir kartu su jais baigiasi efektyvi gravitacinė ventiliacija. Išorinės sąlygos pradeda veikti prieš mus, t.y. karštas oras patenka į namus. Tokių procesų pasekmė yra CO2 koncentracijos padidėjimas namuose.
Todėl pradedame jaustis blogiau – esame apatiški ir bejėgiai. Tik mechaninis vėdinimas su šilumos atgavimu – populiari rekuperacija – užtikrina kontroliuojamą prieigą prie gryno oro ištisus metus. Rūpinimasis natūralia aplinka ir energijos taupymas yra vienodai svarbūs. Naudojant gravitacinę ventiliaciją, didžioji dalis mūsų šildymo įrenginių pagamintos šilumos energijos yra iššvaistoma – nukenčia aplinka ir patiriame realių finansinių nuostolių. Įrengę savo namuose Komfovent rekuperatorių, galėsite atgauti iki 80% šilumos energijos.
Komfovent rekuperatoriai – ko galite tikėtis?
- Jis optimaliai atgaus šilumą ar šaltą orą visus metus – nepriklausomai nuo oro sąlygų
Rekuperatoriaus aprašyme dažniausiai pasitaikantis skaičius yra vadinamasis % šilumos atgavimas. Gamintojai konkuruoja tarpusavyje, kas gali duoti daugiau. Būkime čia atsargūs. Dideli skaičiai (virš 90%) – būdingi įrenginiams su priešsroviniais šilumokaičiais – reiškia laikiną funkciją. Tačiau pakanka, kad išorinė temperatūra nukristų žemiau 0°C, kad kondensatas kondensuotųsi ir šilumokaitis užšaltų, o efektyvumas smarkiai sumažės – net iki 0. Pasirinkę Komfovent rekuperatorių su rotaciniu šilumokaičiu, galime būti tikri, kad šilumos atgavimo efektyvumas bus optimalus visus metus! Ir tai bus lygiai taip pat aukštas 80-86% lygis, nepriklausomai nuo žemos lauko temperatūros.
- Neišdžiovins oro jūsų namuose
Sausas oras namuose yra dažna blogos savijautos priežastis. Ypač žiemą, kai ore mažiau drėgmės nei vasarą. Rekuperatoriuose dažnai naudojamas sprendimas yra vadinamasis kryžminio srauto arba priešpriešinio srauto šilumokaičiai. Dėl savo sandaros jie linkę sausinti orą, todėl žiemą tai reiškia, kad reikia naudoti oro drėkinimą. Komfovent rekuperatoriuose naudojamas modernesnis, optimalus sprendimas – vadinamasis rotoriniai šilumokaičiai (rotoriai), kuriuose ši problema nekyla. Šiuose rekuperatoriuose esantis rotacinis šilumokaitis sugrąžina dalį drėgmės iš išmetamo oro, užtikrindamas komfortiškas sąlygas, t.y. 40 – 70% oro drėgnumą.
- Efektyvus
Pašildytuvas yra būtinas elementas rekuperatoriams su priešsrovės keitikliu. Tai garantuoja, kad šilumokaitis neužšals, kai lauko temperatūra nukris žemiau 0°C. Deja, kiekvienas paleidimas reiškia realias išlaidas. Paprastai namų sprendinių pašildytuvų galia yra 0,5-1,5 kW! Pasirinkus Komfovent su rotaciniu šilumokaičiu, ši problema mums neberūpi – rotoriaus veikimo fizika neleidžia jam užšalti, todėl jam nereikia pašildytuvo. Be to, svarbu, kad jūsų įrenginyje būtų standartinė automatika, leidžianti nuolat kontroliuoti ir optimizuoti išlaidas, geriausia naudojant mobiliąją aplikaciją.