Kavos staliukai. Kokio dydžio jie turi būti?

Kavos staliukai - kiekvienai svetainei.
Foto: Pixabay.com

Ko reikia šiuolaikinėje svetainėje? Sekcijos, patogios sofos ir svetainės centro – staliuko. Staliuko rinkimuisi visada skiriama nemažai dėmesio, nes visada norime, kad kavos staliukai būtų mėgstamiausios spalvos, medžiagos ir formos. Vis dėlto, staliuko dydis yra ne mažiau svarbus nei jo dizainas, tačiau tai ne visada apgalvojame tinkamai. O ar žinote, kaip nusistatyti idealius matmenis ieškomam staliukui?

Kavos staliuko matmenų įvertinimas

Nėra vieno staliuko dydžio, tinkančio visoms svetainėms. Staliuko dydis priklauso nuo kambario dydžio ir, ypatingai, nuo sofos dydžio bei baldų išdėstymo.

Aukštis

Kavos staliukai yra žemi ir puikiai tinkantys žurnalams, kavai bei kitoms kasdienėms svetainės poilsio reikmėms. Standartinis kavos staliukų aukštis yra apie 40-45 cm. Kadangi tokio tipo staliukas nėra skirtas pietavimui ar kokiems nors darbams, tokio aukščio staliukas yra pakankamai praktiškas bazinėms reikmėms ir vis tiek puikiai atrodo bei neužstoja vaizdo į gražią sekciją arba televizorių.

Įvertinkite, koks kavos staliukas tinkamiausias jūsų svetainėje pamatavę aukštį nuo žemės iki sofos sėdimos dalies. Staliukas turėtų būti tokio paties aukščio arba keletą centimetrų žemesnis.

Ilgis

Geriau trumpesnis nei per daug ilgas staliukas. Per didelis staliukas svetainėje bus blogas pasirinkimas tiek praktiškumo, tiek dizaino atžvilgiu – jis trukdys, erzins ir netiks prie jokio dizaino.

Teigiama, kad idealus staliuko ilgis svetainėje yra lygus dviems trečdaliams sofos ilgio. Tokie matmenys puikiai dera prie bendros kambario estetikos ir netrukdo atsisėsti ant šalia esančios sofos arba apeiti staliuką. Tiesa, jeigu jūsų svetainėje yra minkštas kampas, tada geriausias staliukas yra tas, kuris puikiai telpa į vidurį.

Plotis

Nuo staliuko pločio priklauso kaip lengvai galėsite praeiti staliuko ir sofos „zoną“. Staliukas turi būti pakankamai arti sofos, kad jį būtų lengva pasiekti ir, tuo pačiu, pakankamai toli nuo jos ir sekcijos, kad staliuką būtų galima apeiti.
Todėl idealus atstumas tarp sofos ir staliuko yra 30-45 cm, o tarp staliuko ir televizoriaus – apie 70-80 cm.

Kavos staliukai turi būti patogūs.
Foto: Pixabay.com

Trukdantis staliukas – blogas staliukas

Taigi, kad ir koks gražus ir tvirtas būtų kavos staliukas, jis bus bevertis, jeigu trukdys žiūrėti televizorių arba vienintelė išeitis jį apeiti, tai perlipti. Taip pat nepamirškite, kad atstumas tarp staliuko ir televizoriaus turėtų keistis nuo televizoriaus įstrižainės dydžio.

Kviečiame užeiti į internetinę parduotuvę www.senukai.lt ir susipažinti su šių dienų pasiūla – įvairiausi kavos staliukai ir kiti baldai pigiau.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top