Kaip išsirinkti stacionarų kompiuterį darbui iš namų?

Užsitęsusi pandemija pakeitė ne tik mūsų kasdienybę, bet ir darbinius įpročius – net ir laisvėjant karantino draudimams, vis daugiau žmonių lieka dirbti namuose. Turint tokią galimybę, labai svarbu pasirūpinti kokybiška kompiuterine technika: nors darbų našumas priklauso ir nuo mūsų motyvacijos, gerai veikiantis kompiuteris taip pat užtikrins didesnį efektyvumą. Namuose šiam tikslui dažniausiai pasitelkiami stacionarūs modeliai, kurie pasižymi puikiu našumo ir kainos santykiu – šį kartą pakalbėsime apie tai, į ką svarbiausia atsižvelgti renkantis juos darbui.

Atkreipkite dėmesį į pagrindinius komponentus

Kalbant apie svarbiausias kompiuterio specifikacijas, Jums aktualiausios turėtų būti šios:

·        Procesorius. Darbinėms užduotims dažniausiai pakanka vidutinės klasės procesoriaus. Galite rinktis net ir du branduolius turinčius gaminius: jų pakaks paprasčiausioms kasdienėms užduotims. Visgi, jeigu kartais tenka atlikti ir sudėtingesnius darbus, o po jų mėgstate atsipalaiduoti žaisdami žaidimus, verta pagalvoti ir apie keturių branduolių procesorių. Iš kompanijos „Intel“ siūlomų modelių labiausiai tiktų „i3“ arba „i5“ –jei šalia jo bus nurodyta ir raidė „G“, jį galėsite pasitelkti ir žaidimams. Tuo tarpu iš „AMD“ kompanijos gaminių dažniausiai rekomenduojami „Ryzen 3“ arba „Ryzen 5“ variantai – su antruoju efektyviai naudosite net ir redagavimo programas.

·        Operatyvioji atmintis. Nuo RAM kiekio priklauso tai, kaip efektyviai kompiuteris dirbs tuomet, kai vienu metu bandysite dirbti su keliomis skirtingomis programomis. Šis komponentas neretai apibūdinamas kaip kompiuterinės technikos degalai, todėl galima teigti, kad kuo jų daugiau, tuo įranga dirba efektyviau. Kadangi dalį šios atminties „suvalgo“ operacinė sistema, neretai rekomenduojama rinktis kompiuterius, galinčius pasiūlyti ne mažiau kaip 8GB RAM atminties. Tačiau jei Jūsų darbas yra susijęs su vaizdinės medžiagos redagavimu, verta pagalvoti ir apie didesnį RAM kiekį ir rinktis bent jau 16GB modelius.

·        Kietasis diskas. Pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į patį kietojo disko tipą – šiuo metu galima rintis iš HDD ir SSD variantų. Jei Jums aktuali sparta, nesuklysite pasirinkę antrojo tipo kietąjį diską, kadangi jis šiuo atžvilgiu ženkliai lenkia savo konkurentą – jei iki šiol naudojotės HDD disku, skirtumus tikrai pastebėsite. Be to, jie užtikrins ir tylesnį darbą. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad šie diskai kol kas yra brangesni, tad jeigu Jums norisi daugiau vietos, pasiruoškite susimokėti daugiau. Tiesa, galima rasti ir bendrų jų derinių – spauskite čia, jei norite susipažinti su visu stacionarių kompiuterių asortimentu.

Pasirinkite monitorių

Paprastiems biuro darbams dažniausiai rekomenduojama rinktis maždaug 24 – 27 colių monitorius ir pernelyg nesusitelkti į tokius parametrus kaip, pavyzdžiui, atsinaujinimo dažnis: jie bus aktualesni žaidėjams. Jums svarbiausia pasirinkti pakankamai gerą rezoliuciją (dažniausiai pakanka FHD raiškos) ir pirmenybę teikti modeliams, kurie leidžia keisti matymo kampą bei aukštį. Taip pat gali praversti tokie privalumai kaip neblizgi danga, blizgumo šalinimas ar mėlynos spalvos filtras.

Norintiems ekrane matyti daugiau vaizdo, pravartu atkreipti dėmesį į apie platesnius variantus, kurių kraštinių santykis yra 21:9. Du monitorius pirkti tokiais atvejais taip pat gali būti protinga idėja – ja dažnai pasinaudoja efektyvumo siekiantys programuotojai, analitikai ir kitų panašių profesijų atstovai.

Investuokite į gerą pelę ir klaviatūrą

Renkantis pelę, svarbiausia bus jos ergonomika – patogiai laikydami šį prietaisą delne, daug patogiau susitvarkysite su bet kokiomis užduotimis. Jei darbe reikalingas tikslumas, reikėtų pirmenybę teikti aukštesnį DPI turintiems modeliams. Tuo tarpu klaviatūros pasirinkimas priklausys nuo to, kiek daug darbe Jums tenka rašyti. Malonesnę patirtį užtikrins mechaniniai modeliai, tačiau jei tai nėra pagrindinės Jūsų užduotys, pakaks ir membraninių.

Pagalvokite apie papildomus priedus

Be visų jau minėtų elementų, gali praversti ir papildomi priedai. Vienos iš dažniausiai pasirenkamų yra ausinės, kurios gerai izoliuoja triukšmą ir tuo pačiu neleidžia jo girdėti aplinkiniams. Jei su jomis praleidžiate ilgas valandas, nesuklysite pasirinkę lengvesnius modelius. Tuo tarpu darbinėms konferencijoms prireiks WEB kameros – kasdieniams pokalbiams tikrai pakaks ir pačių paprasčiausių variantų. Platų jų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Atkreipę dėmesį į visus šiuos aspektus, nesunkiai išsirinksite darbams geriausiai tinkantį stacionarų kompiuterį. Žinoma, priklausomai nuo konkretus darbo pobūdžio, reikalavimai gali šiek tiek skirtis, tačiau šiems kriterijams visuomet turėtumėte teikti pirmenybę.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top