Kaip išsirinkti funkcionalią vonios kriauklę?

Remontuojant ar atnaujinant vonios kambarį paprastai įsigyjama ir montuojama nauja santechnika. Tuo metu daugelis susiduria susiduria su klausimu, kaip išsirinkti kriauklę? Ji pasirenkama pagal plotį ir formą, medžiagą, atspalvį, montavimo būdą ir kitus kriterijus. Gamintojai siūlo tiek daug modelių, kad labai lengva susipainioti. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius praustuvų pasirinkimo parametrus ir kaip nesuklysti perkant.

Skirtingi vonios kriauklių tipai

 • Pjedestalinė kriauklė

Tai yra klasikinis modelis. Stovinti ant kolonos, ji primena senus mūsų senelių vonios kambarius. Ši kriauklė gali būti senovinio arba šiuolaikinio dizaino. Nors ją labai lengva įrengti renovacijos projekte, joje nėra vietos daiktams laikyti.

 • Ant sienos kabinama kriauklė

Šiuolaikiniuose vonios kambariuose labai populiarus sieninis praustuvas tvirtinamas tiesiai prie laikančiosios sienos. Taip atlaisvinamas grindų plotas ir palengvinamas valymas, tačiau nėra vietos daiktams laikyti. Tačiau po praustuvu galima įrengti specialią spintelę.

 • Įmontuojama kriauklė

Ši kriauklė, kaip rodo jos pavadinimas, yra įmontuota į tam skirtą vonios spintelę. Jos įrengimas yra subtilus, tačiau šis tipas sutaupo daug vietos vonios kambaryje. Rasite begalę modelių – nuo klasikinių iki moderniausių.

 • Laisvai pastatoma kriauklė

Laisvai pastatoma kriauklė tiesiog pritvirtinama ant vonios kambario baldų. Ji suteikia jūsų vonios kambariui charakterio ir sukuria ypatingą atmosferą. Jų būna įvairių medžiagų, spalvų ir apdailos.

Kokie yra tinkami vonios kriauklės matmenys?

Rinkdamiesi kriauklės dydį, turite atsižvelgti į savo erdvę, žmonių, kurie kasdien naudojasi vonios kambariu, skaičių ir asmeninį skonį.

Pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo dviguba kriauklė. Ji idealiai tinka didelėms šeimoms, tačiau užima daug vietos. Kai kuriais atvejais geriau rinktis mažesnį modelį.

Norėdami pasirinkti tinkamus matmenis, turite atsižvelgti į tris parametrus:

 • plotį (paprastai nuo 50 iki 120 cm) ;
 • gylį (paprastai nuo 35 iki 60 cm);
 • aukštį (apie 85 cm).

Iš kokios medžiagos pagamintą vonios kriauklę rinktis?

Rinkoje rasite įvairių medžiagų. Rinkitės pagal savo poreikius ir norus:

 • Keraminės kriauklės: keramika yra plačiai naudojama ir atspari smūgiams, įbrėžimams bei vandeniui. Be to, ji atspari apnašoms ir labai lengvai prižiūrima;
 • Sintetinės dervos kriauklės: šio tipo praustuvus labai lengva valyti. Jas galima rinktis iš begalės formų ir spalvų;
 • Porcelianinės kriauklės: plonas ir minkštas porcelianas yra aukščiausios klasės keramikos darinys. Jis idealiai tinka vintažinio stiliaus vonios kambariui;
 • Natūralaus akmens kriauklės (smiltainis, marmuras, bazaltas, travertinas ir kt.): kilnios ir elegantiškos, jos suteikia rafinuotumo bet kuriam vonios kambariui. Šios kriauklės brangios, bet išlaiko laiko išbandymą;
 • Stiklinės kriauklės: skaidrios ir erdvios, jos interjerui suteikia įdomumo. Tačiau šios medžiagos kriauklės yra trapios ir reikalauja griežtos priežiūros.
Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top