Kaip išsirinkti dujinį katilą?

Dujiniai katilai, tai autonominė šildymo sistema, sulaukianti daug gerų atsiliepimų dėl savo saugumo, funkcionalumo, aukšto naudingumo koeficiento ir lengvos priežiūros. Vienas didesnių šios šildymo sistemos privalumų – galima nesunkiai sumontuoti dujinius katilus, kurie šildytų vieną, ar net kelis daugiabučius namus, todėl šį varianta verta rinktis tiek didelių erdvių ir patalpų, tiek butų ir nuosavų namų savininkams.

Dujiniai katilai būna pastatomi arba sieniniai. Sieniniai ne tik puikiai apšildo patalpas, tačiau gali ir paruošti karštą vandenį, todėl neretai montuojami namuose ir gyvenamose patalpose. Dujinis katilas yra galingas ir efektyvus, paprastai valdomas įrenginys, kurį naudojant galima užmiršti apie pastovią priežiūrą ir mėgautis komfortu.

Dujiniams katilams rinkoje įgaunant vis didesnį pagreitį didėja ir pasirinkimo laisvė. Šiomis dienomis paprastai renkamės iš daugelio katilų gamintojų, kurių kiekvienas gali turėti, iš pirmo žvilgsnio, gasdinantį kiekį modifikacijų ir parametrų. Būtent dėl šios priežasties, ne visada užtenka įvertinti įrenginio kainą ir gamintojo vardą. Specialistų praktikoje, pasitaiko atvejų, kai brangus, žymaus gamintojo katilas neišpildo kliento lūkesčių. Taip nutinka todėl, nes nebūna atsižvelgta į patalpos įpatumus, vartotojo poreikius ir kitus svarbius kriterijus. Būtent dėl šios priežasties visada apsimoka pasikonsultuoti su kvalifikuotais specialistais, kurie patars, kas konkrečiu atveju yra geriausia ir atsakys į visus rūpimus klausimus.

MTM ir LAMBORGHINI (Lenkijos bei Italijos) dujinių katilų gamintojai, renkantis katilą rekomenduoja įvertinti pagrindinius kriterijus: šilumos izoliaciją, šildomų patalpų dydį, šilto vandens paruošimo poreikį, jo kiekį bei paruošimo būdą. Atsakius į šiuos klausimus galima spręsti, kokio galingumo katilą įsigyti. Preliminariai skaičiuojant, 1 kW gali apšildyti iki 15m2, tačiau šių skaičiavimų procese taip pat dalyvauja patalpų aukščio, šildomo vandens poreikio ir šiluminės varžos rodikliai. Taipogi, svarbu žinoti, jog pakabinami katilai, atliekantys šilto vandens paruošimo funkciją, negaminami mažesnio, nei 23 kW galingumo. Ši galia skirta užtikrinti pakankamą šilto vandens kiekį, nors tokie katilai puikiai tinka ir norint šildyti mažesnes patalpas. Taigi, nuosavam namui įrenginio galingumas turėtų būti skaičiuojamas indvidualiai, tuo tarpu butams tinkami beveik visi pakabinami dujiniai katilai.

Dujiniai katilai skirstomi pagal tris svarbiausius aspektus: pagal naudingumą – standartiniai / įprasti, arba kondensaciniai, pagal montavimą – pakabinami arba pastatomi, ir pagal šilto vandens paruošimo poreikį – su papildomai įmontuotu boileriu, arba be jo. Katilai dar skirstomi į du pagrindinius tipus – atmosferiniai ir kondensaciniai. Skirtumas tarp šių dviejų tipų: kondensaciniai įrengiami su dviejų ašių dūmtraukiu per sieną, oras degimui išoriniu skersmeniu siurbamas iš lauko, o degimo produktai šalinami vidiniu; tuo tarpu atmosferiniai degimo palaikymui naudoja patalpoje esantį orą. Verta paminėti, jog kondensaciniai katilai yra kur kas efektyvesni nei atmosferiniai.

Šiuolaikinai dujiniai katilai yra susieti su valdikliais per integruotus valdymo blokus, kuriuose būna įdiegti įvairūs šildymo rėžimai, kad vartotojas galėtų prisitaikyti dujinio katilo veikimą taip, kaip jam geriausia. Šie valdikliai padeda automatiškai palaikyti nustatytą patalpos temperatūrą, nepriklausomai nuo to, kokia temperatūra lauke. Dujiniai katilai sukurti taip, kad gyventi šiltai, būtų kuo lengviau ir patogiau.

Reikalinga konsultacija renkantis dujinį katilą? Skambinkite +37060020091 arba apsilankykite mūsų svetainėje https://sildykpigiau.lt/

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top