Kaip ir kur išsirinkti klausos aparatą?

Populiariausia paskutinių metų tema, tai koronavirusas ir jo pasekmės. Viena dažniausiai pasitaikančių Covid-19 pasekmių tai uoslės sutrikimas, arba pas kai kuriuos persirgusius žmones, visiškas uoslės dingimas. Tačiau su tam tikromis praktikomis, kaip pvz. inhaliacijomis ar tam tikrų kvapų terapijomis, galima dalinai ar net visiškai atstatyti uoslę. Susimąsčiau apie kitus žmogaus organus, susijusius su pojūčiais. Žmogus turi jutimo organus kaip akys, nosis, liežuvis ir pvz. ausys. Be jų normalaus funkcionavimo, gyvenimas praranda arba vaizdą, arba kvapą, arba skonį, o kartais net garsus. Kaip minėjau, uoslę galima visiškai atstatyti arba nors dalinai ją susigrąžinti. Tas pats būna, jei turime problemų su regėjimu, galima jį koreguoti nešiojant akinius, kontaktinius akių lęšius ar galų gale atlikti akių regos korekciją. Kai sugalvojau įsigilinti į klausos problemas susimąsčiau ar galima pakoreguoti klausą, atstatyti ar pagerinti. Čia situacija man atrodo keblesnė nei su kitais jutimo organais, nes čia reikia konkrečiai arba operacijos (priklausomai dėl ko negirdime) arba lieka tik viena išeitis – klausos aparatas. Kaip akiniai yra priemone, kuri kasdienybėje palengvina silpno regėjimo problemas, taip klausos aparatai palengvina gyvenimą, kai blogiau girdime.

Suprantu, kad dauguma iš mūsų su terminu “klausos aparatas” ne dažnai susiduria ir apie jį skaito galbūt pirmą kartą. Ši tema nelabai aktuali ir dėl to, kad klausa pas daugumą žmonių yra tvarkoje. Pasigilinęs radau informaciją kad kas šeštas suaugęs asmuo susiduria su klausos problemomis. Ši informacija pasitvirtina, nes dažniausiai klausos aparatas asocijuojasi su senatve, nes labai dažnai senyvo amžiaus žmonėms šių aparatų prireikia. Tokį aparatą turėjo ir mano senelis, be kurio su seneliu norint susišnekėti reikėjo šaukti ant viso miesto. Šis klausos aparatas labai sutaupė ir seneliui ir man laiko, nes nereikėdavo kartoti vis garsiau ką nori pasakyti.

Tačiau ne vien tiktai vyresnio amžiaus žmonėms klausos aparatai yra aktuali tema, jaunesniems žmonėms jų irgi prireikia priklausomai nuo problemos ar priežasties, dėl kurios nusilpsta klausa.

Visų pirma pradėjau ieškoti klausos aparatų internetu, nes ten kaip visada randu atsakymus į daugumą klausimų. Yra daug informacijos apie juos, jų specifikacijas ir netgi rūšis. Kaip supratau klausos aparatas nebūtinai turi matytis, nes yra tam tikrų specialių modelių, kurie yra praktiškai nematomi ir yra vadinami įausiniais klausos aparatais. Kiti tipai, kuriuos radau internete tai dažniausiai sutinkami užausiniai ir užausiniai klausos aparatai su garsiakalbiu ausyje. Nepaisant jų tipų, visos klausos aparatų rūšys atlieka vienodą funkciją, tai yra padeda įgarsinti aplink jus sklindačias garso bangas. Kai kurie, kaip pavyzdžiui skaitmeniniai klausos aparatai, ne tik padeda įgarsinti garso bangas, bet ir izoliuoja triukšmą ir padeda jums susikoncentruoti į pašnekovą ar objektą, į kurio garso bangas esate susikoncentravęs.

Kaip ir su kiekvienu produktu yra ne tik įvairios klausos aparatų rūšys, bet ir gamintojai. Dėl to susidarė man antras klausimas, kokios gi būna klausos aparatų kainos. Kiek pasižiūrėjau įvairias klausos aparatų parduotuvių internetines parduotuves, susidarė įspūdis, kad brangiausi yra skaitmeniniai klausos aparatai, tada įausiniai ir užausiniai. Bet vėlgi viskas priklauso nuo detalios specifikacijos ir aišku gamintojo. Todėl tiksli klausos aparatų kaina labai priklauso nuo pasirinkimo ir specifikos, apie kurią nesiplėsiu.

Tačiau reikia suprasti, kai klausos aparatų kainos nesusideda vien tiktai iš pačio klausos aparato, bet ir iš priedų, kurių gali prireikti perkant tam tikrą įrenginį. Kalbant apie priedus pirmoje vietoje į galvą ateina baterijos, kurias reikės keisti, jei žinoma jūsų išrinktas klausos aparatas tokių reikalaus. Jei tokį klausos aparatą išsirinksite, baterijos jame bus  esmine dalimi. Klausos aparatas vieną bateriją sunaudos maždaug per trys iki maksimaliai dešimt dienų ir tada reikės ją pakeisti kita. Baterijos veikimo laikas priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip: klausos aparato tipas, baterijos tipas ir jos talpą bei įrenginio naudojimo dažnumas. Nes klausos aparatas nėra naudojamas visada, kartais galima jam leisti pailsėti, taip pats įrenginys ir jo baterija jums tarnaus ilgiau nei dešimt dienų. Jeigu apskaičiavus bendrą sumą pinigų, kurią reikės išleisti klausos aparatui ir baterijoms metams ar kokiam nors kitam laikotarpiui ir jei ši suma jus gąsdins, galbūt reikia pasižiūrėti į įkraunamus klausos aparatus. Šio tipo klausos aparatai turi įdiegta įkraunamą bateriją, kuriai išsikrovus tiesiog reikia pakrauti. Bendrai paėmus didelis pliusas įkraunamų klausos aparatų yra tai, kad jie yra pigesni, nes nereikės keisti baterijų kas kurį laiką. Antras labai didelis pliusas kad įkraunami klauso aparatai yra draugiškesni aplinkai dėl tų pačių baterijų sunaudojimo. Kadangi įkraunami klausos aparatai veikia kaip įkraunamos baterijos, jie neturi baterijų. Užuot krovę baterijas, jums tereikia įkrauti visą klausos aparatą naudojant pridedamą nešiojamąjį įkroviklį. Taigi šis argumentas gali būtų aktualus tiems, kas pirmoje vietoje žiūri į kainą ilgesnėje laiko perspektyvoje. Nes trumpam laikotarpiui klausos aparatai su baterijomis atrodys daug pigesni, tačiau paskačiuojant ir suplanavus išlaidas į ateitį, įkraunami klausos aparatai apsimokės labiau.

Taigi, jei rimtai nusprendėte įsigyti ir jums reikia klausos aparato, kuris nėra kasdienis pirkinys ar paprastas rūbų apsipirkimas internetu, būtinai kaip ir prieš perkant akinius (būtinas regos patikrinimas) reikalingas klausos patikrinimas. Reikia visada paieškoti savo mieste klinikų ar salonų, kurie tuo užsiima. Aš pavyzdžiui ieškočiau klausos aparatų Vilniuje, nes man arčiausiai iki jo, bet net neabejoju, kad yra klausos aparatų parduotuvių Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ar kituose dideliuose miestuose. Kas irgi palengvina šią užduotį, tai kad nebūtina registruotis vizitui pas savo šeimos gydytoją, norint išsiaiškinti ar išvis reikia ir kokio tipo klausos aparatas mums būtų geriausias. Nebūtina, nes tiesiog yra daug salonų ir klinikų, kuriuose galite atlikti klausos patikrinimą ir pasitarti su specialistais. Tokiam vizitui galima net užsiregistruoti internetu, tereikia pasirinkti klausos aparatų parduotuvę arba kliniką, saloną, kuris užsiėma klausos gydymu ar pan.Tik atlikus patikrinimą ir išklausius komentarus žinosite kokie geriausi klausos aparatai yra tinkami jums.

Apibendrinant norisi pasakyti, kad kai jau žinosite apie klausos aparatus internetu ir atliksite klausos patikrinimą, galėsite drąsiau rinktis sau geriausią klausos aparatą. Pirkti jau nesvarbu ar gyvai klinikoje, salone ar internetu. Čia jau manau galima rinktis sau tinkamą kainą ir modelį. Svarbu visada atsiminti, kad kai kurios internete esančios klausos aparatų apžvalgos gali būti ne iki galo objektyvios, dėl pačių skirtumų ir klausos problemų, nes kiekvieno žmogaus poreikiai ir pageidavimai skiriasi. Jeigu remsitės vien atsiliepimais, jums patinkantis klausos aparatas gali atrodyti puikiai tinkantis, tačiau jei neatliksite klausos patikrinimo ir nepirksite klausos aparato, kurį pritaikys pagal jūsų poreikius, neaišku, ar jis jums tiks. Internete esančios klausos aparatų apžvalgos gali Jums suteikti tik bendrą supratimą apie tai, ko galite tikėtis iš įrenginio.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top