Kada pradeda dygti pieniniai dantys?

Kartais net nespėjame pastebėti kaip greitai mūsų vaikai užauga. Visada yra malonu stebėti savo atžalos vystymosi procesą, kai iš mažyčio kūdikėlio tampa savarankiška asmenybe. Visas vystymosi procesas yra labai svarbus, taip pat kaip ir pirmųjų dantukų dygimas. Pieniniai dantys vaidina svarbų vaidmenį maisto virškinimo, kalbos vystymo ir veido formavimosi procesuose. Bet kada pradeda dygti pirmieji dantukai ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Pirmieji vaiko dantukai

Pieniniai dantys, taip pat vadinami pirmaisiais dantimis, pradeda dygti paprastai nuo 6 mėnesių iki 1 metų amžiaus. Tačiau šis laikotarpis gali skirtis kiekvienam vaikui. Kai kuriem dantukai gali pradėti dygti anksčiau, o kitiems – šiek tiek vėliau. Tai visiškai natūralus procesas, priklausantis nuo paveldimų genetinių faktorių ir kitų individualių veiksnių.

Pirmieji dantukai, kurie dažniausiai pradeda dygti, yra centrinės dantų poros – du apatiniai ir du viršutiniai, kitaip dar vadinami centriniai kandžiai. Vėliau pradeda dygti šoniniai kandžiai, iltiniai ir galiausiai krūminiai dantys. Visi šie dantukai yra svarbūs maisto kramtymui, taisyklingam sąkandžiui ir padeda aiškiau tarti žodžius.

Kiekvienas naujai išdygęs vaiko dantis palaipsniui keičia visą vaiko dantų išvaizdą. VIsi pieniniai dantys išdygsta maždaug iki trejų metų amžiaus. Tačiau svarbu paminėti, kad šie dantukai yra laikini. Jie pradės kristi nuo 6-7 metų amžiaus ir bus pakeisti nuolatiniais dantimis.

Pieninių dantų priežiūra

Tinkama dantų priežiūra nuo pat pirmojo dantuko išdygimo yra labai svarbi norint užtikrinti sveikus dantis ir burnos ertmės sveikatą ateityje. Net jei pieniniai dantukai ir yra laikini, jais būtina gerai rūpintis. Teisingos higienos įpročių formavimas jau nuo mažų dienų gali padėti išvengti karieso ir kitų dantų problemų.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad bet kokie svarbūs klausimai dėl dantų dygimo ar jų priežiūros turėtų būti aptariami su vaiko dantų gydytoju, kad išvengti galimų problemų. Vilniaus odontologijos klinika Dental P.R.O. turi kvalifikuotus specialistus, kurie visada padės išspręsti įvairiausias dantų problemas bei patars kaip taisyklingai prižiūrėti dantis, kad išvengti galimų problemų ateityje.

Apibendrinus, pieniniai dantys yra svarbus vaiko raidos etapas. Jie ne tik padeda maisto kramtymui, bet ir formuoja vaiko veido išvaizdą. Kadangi kiekvienas vaikas yra unikalus, dantų dygimo laikas gali skirtis, tačiau tinkama higiena ir reguliarūs vizitai pas dantų gydytoją padės užtikrinti dantų sveikatą nuo pat jų atsiradimo pradžios.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top