Domina saulės elektrinės įrengimas? Atsakykite į šiuos 7 klausimus

Gyventi tvariau šiais laikais tikrai nėra sunku, kadangi rinkoje siūloma įvairi įranga, priedai, komponentai, kurie suteikia galimybę suvartoti mažiau energijos arba kitaip prisidėti prie ekologijos, tačiau neapsunkinti žmogaus gyvenimo kokybės.

Vienas toks gan didelis žingsnis, kurį gali atlikti tikrai daugelis tautiečių, yra saulės elektrinės komponavimas. Saulės elektrines įsigykite iš specdarbai.lt ir kurkite žalesnę ateitį.

Domina? Atsakykite į 7 žemiau pateiktus klausimus, kurie padės Jums geriau suprasti – kokios įrangos reikia Jūsų būstui.

  1. Ar gyvenate name ar bute?

Dažniausiai daugiabučių stogai yra nestatūs, tad vienintele alternatyva tampa nutolusios saulės elektrinės, kurios yra montuojamos ant specialių konstrukcijų. Jeigu stogas yra tinkamos krypties bei pozicijos (o taip dažniausiai ir būna ant nuosavo gyvenamojo namo) – tuomet geriausia elektrines yra montuoti ant stogo. Tai yra patogiau ir praktiškiau.

2. Kiek vidutiniškai elektros sunaudojama kiekvieną mėnesį?

Priklausomai nuo suvartojamos elektros kiekių – reikia ir atitinkamo galingumo įrangos. Skaičiuojama, kad dažniausiai saulės elektrinės atsiperka tiems, kurie kiekvieną mėnesį sunaudoja apie 300 kW ir daugiau. Aišku, čia yra daug niuansų, kadangi priklausomai nuo suvartojamo elektros energijos kiekio Jums galimai labiau tiks vietoje esanti, tai yra ant stogo, saulės elektrinė, arba tokia, kuri yra nutolusi. Tereikia pasakyti specialistui skaičius ir jis gana tiksliai atsakys – kokia įranga geriausiai tinka Jūsų atveju.

3. Koks yra Jūsų namų ūkio elektros įvadas?

Reikia žinoti koks elektros įvadas yra jūsų būste. Jeigu nežinote, koks pas jus yra elektros įvadas – tai sužinoti galite susisiekę su ESO.

4. Kokio galingumo įranga Jums reikalinga?

Kai tiksliai žinote, kiek tenka suvartoti elektros per metus, nėra sunku apskaičiuoti – kokio galingumo įrangos Jums reikia. Tiesiog gautą skaičių reikia padalinti iš 1 000.  Jeigu per metus sunaudojate kažkur 5 000 kW, tai dalinkite iš 1 000 ir bus matyti, kad Jūsų būsto poreikiams geriausiai tinka elektrinės, kurių galia siekia apie 5 kW. Tiesa, šis skaičiavimas yra preliminarus, tad bet kuriuo atveju konsultacija su specialistu yra būtina. Jis Jums patikslins – kokio galingumo įranga reikalinga Jūsų atveju.

5. Kur bus montuojami saulės moduliai?

Žinoma, patogiausia, kai saulės moduliai yra montuojami ant stogo, kadangi tuomet dažniausiai pasiekiamas didesnis elektrinės efektyvumas. Visgi, ant daugiabučių stogų sumontuoti kartais nepavyksta (o kartais ir ant nuosavų namų). Tokiu atveju dažniausiai montuojamos nutolusios elektrinės, kurių moduliai komponuojami ant specialaus karkaso. Dėl Jūsų atvejo tiksliau gali atsakyti specialistai.

6. Kiek galite investuoti į įrangą?

Žinoma, renkantis bet kokią sistemą – ją gana stipriai apriboja finansai. Visgi, į tokios įrangos įsigijimą reikėtų žiūrėti kaip į investiciją, kuri galiausiai atsiperka. Ne tik dėl galimybės gyventi tvariau, tačiau taip pat ir dėl ženkliai sumažėjusių elektros sąskaitų. Saulės energijos atsiperkamumo greitis yra labai įvairus, nuo kelerių metų iki keliolikos. Tai gana individualu.

Tiems, kurie ieško saulės elektrinės bei šildymo įrenginio, vertėtų atkreipti dėmesį ir apsvarstyti šilumos siurblio įsigijimą. Kadangi saulės elektrinė ir šilumos siurblys yra puikus derinys. Šilumos siurblių pasiūlymus galite rasti: https://silumossiurbliai24.lt/.

7. Ar domina parama elektrinėms?

Aplinkos projektų valdymo agentūra nuolat skelbia kvietimus teikti paraiškas bei susigrąžinti dalį sumokėtų pinigų už saulės elektrinę. Tai puiki galimybė gyventi tvariau ir ekonomiškiau bei sumokėti mažiau.

Kai domina parama – geriausia yra įrangą pirkti iš tų, kurie ne tik ja prekiauja, tačiau taip pat ir padeda susitvarkyti paramos dokumentus, atsako į klausimus, kurie yra su ja susiję.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top