Nors daugelis žmonių, kurie susiduria su naujo čiužinio poreikiu, tikrai atsižvelgia į šio gaminio kietumo savybes, tačiau tik nedaugelis supranta tikrąją jų svarbą. Tinkamo kietumo čiužinys pasitarnauja ne tik komfortabilaus poilsio, bet ir sveikatos labui. Todėl jo kietumo lygį reikia vertinti labai atsakingai. Susiduriant su tam tikromis sveikatos problemomis, pavyzdžiui, apatinės nugaros dalies ar kelių skausmais, rekomenduojama rinktis vidutinio kietumo arba kietą čiužinį. Iš pažiūros, minkštas čiužinys gali pasirodyti patogiausias, tačiau jis nesuteikia neutralios miegojimo padėties, todėl skausmai gali dar paūmėti. Žmogui, kuris nesiskundžia kažkokiais sveikatos sutrikimais, čiužinio kietumą reikėtų rinktis pagal savo kūno sudėjimą ir miegojimo padėtį. Aptarkime, kokio kietumo čiužinys labiausiai tinka skirtingoms miego padėtims, ir kokią įtaką čiužinio kietumo pasirinkimui daro žmogaus kūno sudėjimas.
Čiužinio pasirinkimas pagal miegojimo padėtį
Daugelis žmonių turi tam tikrus miegojimo įpročius. Vieni – patogiau išsimiega gulėdami ant vieno ar kito šono, kiti, savo ruožtu, mieliau renkasi poilsį ant nugaros ar ant pilvo. Renkantis naują čiužinį, į mėgstamiausią miegojimo padėtį tikrai reikėtų atsižvelgti, nes tai yra vienas iš pagrindinių kriterijų, pagal kurį galima pasirinkti tinkamo kietumo poilsio priemonę.
· Optimalus čiužinys nugaros padėčiai. Jei dažniau miegama ant nugaros, niekada nereikėtų rinktis minkšto čiužinio. Toks gaminys nesugebės palaikyti reikiamos nugaros atramos. Tokiu atveju reikėtų rinktis vidutinio kietumo arba kietą čiužinį iš putų poliuretano.
· Čiužinys šoniniai padėčiai. Miegant ant vieno ar kito šono, didžiausią spaudimą gauna pečiai ir klubai. Tokiu atveju, reikėtų rinktis minkštesnį čiužinį, kuris amortizuoja kūną ir sumažina spaudimą šiuose taškuose.
· Čiužinys pilvo padėčiai. Miegojimas ant pilvo gali sukelti stuburo įtampą, dėl kurios ilgainiui išsivysto nugaros ir kaklo skausmai. Tad žmonėms, kurie dažnai miega ant pilvo, čiužinio kietumo lygį reikia vertinti labai apdairiai. Tokiu atveju reikėtų rinktis čiužinį, kuris gali palaikyti stuburą, suteikti jam reikiamą atramą. Miegantiems ant pilvo tikrai netinka minkštas čiužinys, nes į jį galima įsmigti. Pilvo padėčiai labiau tinka kietesnis, viskoelastinio čiužinio variantas, kuris geba prisitaikyti prie kūno padėties.
Čiužinio pasirinkimas pagal svorį
Kūno tipas, kitaip tariant sudėjimas, taip pat daro didelę įtaką čiužinio kietumo lygiui. Kiekvienas kūnas yra skirtingos formos. Nuo kūno formos priklauso apkrova, kurią gauna stuburas miego metu. Todėl renkantis naują čiužinį, taip pat reikėtų įvertinti ir savo kūno sudėjimą.
· Mažas svoris. Smulkesnio kūno sudėjimo žmonėms labiausiai tinka vidutinio kietumo čiužinys.
· Didesnis svoris. Stambesnio kūno sudėjimo žmonėms reikia tvirtesnės atramos, todėl jiems reikia ir kietesnio čiužinio. Be to, didesnį svorį turintiems žmonėms rekomenduojama rinktis čiužinius su spyruokliniu mechanizmu, nes jie užtikrina didesnį stabilumą.
· Aukštaūgiai žmonės. Aukšti žmonės didžiausią dėmesį turėtų skirti ne čiužinio kietumo lygiui, o jo ilgiui. Nėra gerai, jeigu miego metu, kojos išlenda iš čiužinio ribų. Todėl aukštaūgiai žmonės, niekada neturėtų rinktis viengulės lovos ir jai pritaikyto čiužinio. Jie turėtų investuoti į didžiausio, vadinamo karališko dydžio lovą ir čiužinį, nes tik toks pasirinkimas užtikrins komfortabilų, o svarbiausia, sveikatai nekenksmingą poilsį bet kokioje padėtyje.
Įvairių dydžių bei skirtingų kietumo lygių čiužiniai Jūsų laukia Relaxciuziniai.lt asortimente. Čia parduodami mūsų šalyje pagaminti, lietuviški čiužiniai, kurių gamybai naudojamos tik ypatingai saugios, sertifikatais patvirtintos medžiagos. Tad šioje parduotuvėje be didelių pastangų rasite gaminį, kuris užtikrins pačią geriausią poilsio kokybę.