Automobilio salonas – kaip tinkamai jį prižiūrėti?

Greičiausiai esate buvę situacijoje, kuomet įlipus į iš išorės gražią transporto priemonę, visas įspūdis akimirksniu dingsta dėl netvarkingo jos salono. Kad ir kokios būtų geros automobilio savybės, jei jis nebus reguliariai prižiūrimas, jo būklė neužilgo ims blogėti bei greitai jis praras visą savo žavesį. Kaip ir namuose, taip ir automobilyje, būtina palaikyti švarą. Tačiau, jei nežinote, kaip tinkamai prižiūrėti automobilio saloną, šis straipsnis kaip tik jums! Jame pateiksime pagrindinius patarimus, ką reikėtų padaryti, norint džiaugtis tvarkingu ir gražiu automobiliu vidumi.

Prižiūrėkite prietaisų skydelį

Prietaisų skydelis yra vienas pirmųjų dalykų, į ką atkreipiame dėmesį, įlipę į bet kurį automobilį, todėl, jei galvojate, nuo kurio salono elemento pradėti valymą, pradėkite būtent nuo jo. Kadangi prietaisų skydelis nuolat yra apšviečiamas saulės, natūralu, jog visi nešvarumai ir dulkės ant jo matosi lyg ant delno. Siekdami palaikyti nuolatinę švarą, pasinaudokite dulkių šluoste ar šepečiu, kuriuo galėtumėte lengvai pašalinti visus susikaupusius nešvarumus. Nepamirškite ir visų tarpelių, tarkime kondicionieriaus grotelių. Taip pat galite naudoti ir specialių prietaisų skydelio bei kitų plastikinių automobilio dalių priežiūrai skirtą valiklį, kuris apsaugotų nuo dulkių kaupimosi bei padėtų išlaikyti skydelio pradinę išvaizdą kur kas ilgiau.

Pasirūpinkite sėdynių švara

Automobilio sėdynės yra dar vienas salono elementas, kurio negalima praleisti, siekiant tvarkingo ir akiai malonaus salono vaizdo. Nors iš pradžių gali pasirodyti, jog prižiūrėti automobilio sėdynes yra be galo sunkus darbas, iš tiesų jis neužims tiek daug laiko, jei naudosite tinkamas priemones ir įrankius. Sausa šluostė, mažas šepetėlis bei dulkių siurblys bus tai, kas leis greitai ir nesunkiai pasirūpinti sėdynių švara. Mažas šepetėlis (tam galima naudoti ir įprastą dantų šepetėlį) itin pasitarnaus, norint išvalyti visas sunkiai prieinamas vietas bei kampus. Tiesa, jei sėdynių būklė yra gana prasta, galite išmėginti plaunamuosius siurblius arba įsigyti sėdynių užvalkalus. Automobilių sėdynių užvalkalai leis ne tik paslėpti nusidėvėjusias sėdynes, bet ir apsaugoti dar esančias geros būkles sėdynes nuo greito nusidėvėjimo.

Valykite automobilinius kilimėlius

Ne paslaptis, jog automobiliniai kilimėliai gali labai greitai išsipurvinti, ypač šaltuoju metų laiku, kuomet vyrauja lietus ir sniegas. Purvini bei negražiai atrodantys jie gali sugadinti bendrą salono išvaizdą, o negana to dar ir skleisti nemalonų kvapą. Būtent dėl to labai svarbu reguliariai valyti automobilinius kilimėlius. Priklausomai nuo to, ar jie yra medžiaginiai, ar guminiai, jų valymas skirsis. Guminius kilimėlius neretai prižiūrėti yra kur kas lengviau, kadangi norint juos išvalyti dažnai užtenka tik vandens ir muilo, tuo tarpu medžiaginiams kilimėliams valyti rekomenduojama įsigyti specialiai jiems sukurtas valymo priemones. Kaip bebūtų, jei jūsų kilimėliai jau yra stipriai nusidėvėję bei praradę gražią išvaizdą, nieko nelaukite ir įsigykite naujus. Didelį jų pasirinkimą galite rasti šioje nuorodoje – https://www.varle.lt/automobiliniai-kilimeliai/.

Užtikrinkite gerą salono kvapą

Kuomet kalbama apie automobilio salono priežiūrą, daugelis nepagalvoja, jog į ją įeina ir gero kvapo jame palaikymas. Malonus ir neįkyrus kvapas suteikia erdvei jaukumo bei leidžia vairuotojui ir keleiviams jaustis patogiai kelionės metu. Šiuo metu galima rinktis ne tik iš plataus aromatų asortimento, bet ir skirtingų gaiviklių pavidalų – galimi lapeliai, skysti, sausi, granuliniai, geliniai bei kitų pavidalų gaivikliai. Tad, tikrai kiekvienas atras jam labiausiai patinkantį! Tiesa, kai įsigysite norimą automobilio gaiviklį, nepamirškite jo laiku pakeisti, jam nebeskleidžiant aromato. Tokiu būdu automobilio salonas visuomet bus maloniai kvepiantis bei gaivus.

Patikėkite salono priežiūrą profesionalams

Kaip bebūtų, automobilio salono priežiūra reikalauja laiko, todėl, jei šiuo metu jo tokiam darbui negalite skirti, patikėkite savo automobilio salono priežiūrą profesionalams. Dabar galima rasti vis daugiau ir daugiau automobilių plovyklų, kurios siūlo ne tik automobilio išorės plovimą, bet ir vidaus valymą. Tai gali būti puiki išeitis užimtiems žmonėms, tačiau norintiems turėti švarų ir gražų automobilį.

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir jog dabar prižiūrėti automobilio saloną bus kur kas lengviau. Svarbiausia – darykite tai reguliariai, tuomet rezultatai bus labiausiai džiuginantys!

Reklama: signeda.lt

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top