Ar yra skirtumus per kur užsisakyti paskolas: internetu ar telefonu?

„Laba diena, man reikia greitojo kredito.“

„Žinoma. Tik padiktuokite savo vardą ir pavardę, asmens kodą bei banko sąskaitos, į kurią reikia atlikti pavedimą, numerį.“

Jei panašiai įsivaizduojate paskolos telefonu scenarijų, turime nuvilti:  viskas nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pradžių, neturint asmeninės patirties su šia finansine paskola. O gal, prisiminus, kiek daug šiais laikais yra nesąžiningų, iš kitų pasipelnyti norinčių asmenų, kaip tik lengviau atsikvėpsite: net ir žinodami kai kuriuos asmeninius jūsų duomenis, kiti asmenys, prisidengę jūsų vardu, paskolos telefonu tikrai nepasiims. Terminas „paskola telefonu“ apibūdina tik būdą, kaip potencialus klientas gali šia paslauga pasinaudoti. Jokių išimčių, kalbant apie asmens mokumo vertinimą ir, žinoma, griežtą asmens duomenų apsaugą, žinoma, nėra.  

Paskola telefonu: kas tai?

Paskolos telefonu – ne kas kita, kaip daugeliui iš jūsų puikiai pažįstamos paskolos internetu. Kaip ir pavadinimas sufleruoja, šiuo atveju „pirmu smuiku griežia“ mobilusis telefonas, kuriuo naudojantis, tai yra paskambinus ar išsiuntus trumpąją SMS žinutę, pateikiama paskolos paraiška, o, šią patvirtinus, kreditorius pinigus perveda į asmeninę kliento banko sąskaitą.

Tiek kalbant apie įprastas paskolas internetu, tiek ir apie paskolą internetu, kreditorius, gavęs kliento (prieš tai patvirtinusio asmens tapatybę!) paraišką, remdamasis atsakingo skolinimo nuostatuose pateiktomis sąlygas, priima sprendimą, ar asmeniui gali būti suteikta paskola.  

Paskola telefonu: kaip viskas vyksta?

Jei, pačioje greitųjų kreditų „eros“ pradžioje paskola telefonu buvo savaime suprantama paslauga, tai šiandien, kai esame pripratę visus reikalus tvarkyti internetu, vos kelių klavišų spustelėjimu, pastaroji gali kelti daug neaiškumų. Taigi, kaip reikėtų įsivaizduoti šios finansinės paslaugos teikimo procesą?

Pirmiausia, kalbant apie paskolas internetu, reikia išskirti dvi galimybes. Tai – paskola, suteikiama paskambinant ir paskola, suteikiama SMS žinute.

Paskola telefonu skambučiu

Kiekvienos kredito bendrovės interneto svetainėje rasite pateiktą telefonu numerį. Jei domina būtent paskola internetu, tiesiog paskambinkite juo, net ir tuo atveju, kai kreditoriaus tarp savo teikiamų paslaugų nemini skolinimosi telefonu galimybės. Jums tikrai bus suteikta visa informaciją, kaip užpildyti paraišką ir pasiskolinti sau patogiausiu būdu. Aišku, tapatybę, naudojantis internetine bankininkyste ar kitais, kreditoriui priimtais asmens tapatybės būdais, patvirtinti vis vien teks.

Paskola SMS žinute

SMS kreditas – dar viena sąvoka, kurią, prisimenant ankstesnius laikus, tikrai ne kartą (ypač – kalbant apie vyresnės kartos atstovus), esate girdėję. Tai – skolinimosi būdas, kai komunikacija su kredito bendrovės atstovu (tiksliau – automatine sistema), vyksta trumposiomis SMS žinutėmis, vadovaujantis kreditoriaus nurodyta tvarka, kaip pateikti pageidaujamą paskolos sumą, paskolos laikotarpį ir kitą aktualią informaciją. Vėlgi, be asmens tapatybės patvirtinimo ir tokio pobūdžio bendravimas su kreditoriumi nėra galimas.

Asmens tapatybės patvirtinimas ir paskolos SMS

Jau ne kartą šiame tekste minėjome, kad asmens tapatybės patvirtinimas – būtina sąlyga, kalbant apie galimybę gauti kreditą. Nesvarbu, tai būtų mūsų aptariamos paskolos internetu ar „tradicinis“ sprendimas – kreditas internetu. Visais atvejais greitosios paskolos išdavimas nėra įmanomas ir be paraiškos pateikimo, jos įvertinimo bei kreditoriaus sprendimo dėl paskolos suteikimo/paraiškos atmetimo.

Taigi, jums, kaip buvo nurodyta pavyzdyje teksto pradžioje, nepakanka skambučio metu pasakyti/SMS žinute parašyti savo vardo, pavardės bei kitų asmens duomenų. Sulauksite informacijos, jog norint pateikti paraišką ir/arba pasirašyti paskolos sutartį, turite patvirtinti tapatybę (paskolos telefonu, kalbant apie saugumą, nenusileidžia kitiems skolinimosi būdams), naudodamiesi el. bankininkyste (čia rasite išsamesnę informaciją apie SMRT-ID programėlę, kurią šiandien naudoja dažnas mūsų) ar el. parašu. Beje, šis veiksmas įprastai taip pat atliekamas telefonu (jei tai – įrenginys su internetu ryšiu), vadinasi, paskolos gavimui pakanka vieno įrenginio.  

Paskolos telefonu ar paskolos internetu: kuris sprendimas garantuoja geresnes kredito sąlygas?

Natūralu, jog,  kalbant apie paskolas, dažnas klientas nori gauti geresnes sąlygas. Iškilo klausimas, kurį sprendimą – paskolas telefonu ar paskolas internetu – geriau pasirinkti. Skubame atsakyti! Kreditoriaus siūlomos paskolos sąlygos priklauso nuo tokių individualių faktorių, kaip kliento kredito reitingas, paskolos suma, grąžinimo laikotarpis ir pan. Įtakos šioms, pavyzdžiui – palūkanų dydžiui ar net galimybei tam tikrą sumą pasiskolinti be palūkanų, turi ir konkrečiu metu kreditoriaus taikomos akcijos.

Tuo tarpu skolinimosi būdas (telefonu, internetu, o gal, jei yra galimybė, atvykus į kreditoriaus fizinį biurą), minėtoms sąlygoms jokios įtakos neturi. Tad, rinkdamiesi konkretų sprendimą, tiesiog vadovaukitės tuo, koks bendravimo būdas jums asmeniškai yra priimtiniausias/patogiausias. Gali būti, kad, perskaitęs šį straipsnį ir gavę daugiau informacijos apie paskolas telefonu (o galbūt apskritai apie tokią alternatyvą išgirdę pirmą kartą!), pastarąjį būdą, prireikus pasiskolinti, nuspręsite išbandyti vien dėl įdomumo. 

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top