5 veiksmingiausi vandens šildytuvo priežiūros patarimai

Vandens šildytuvo priežiūra yra labai svarbi dėl daugelio priežasčių. Boileris užtikrina daugelį neatsiejamų namų funkcionalumo komponentų, įskaitant galimybę plauti indus ir maudytis duše. Tinkama priežiūra gali prailginti vandens šildytuvo tarnavimo laiką, padidinti bendrą energijos vartojimo efektyvumą ir sumažintiišlaidas energijai. Tad pateikiame veiksmingiausius patarimus, kaip prižiūrėti boilerį.

Lengva pamiršti, kad namuose nuolatos veikia vandens šildytuvas.Daugelyje namų jie stovi paslėpti spintoje arba rūsyje, ne tose vietose, kurias nuolat matome.

  1. Apžiūrėkite boilerį iš išorės

Tad skirkite laiko paprasčiausiai apžiūrėti savo vandens šildytuvą. Paprasta vizualinė apžiūra gali daug ką pakeisti.Retkarčiaissustokite pastebėti, kaip veikia vandens šildytuvas, ir įsitikinkite, kad viskas atrodo gerai. Neturėtumėte girdėti jokių keistų garsų ar užuosti iš šildytuvo sklindančio įtartino kvapo. Taip pat būtinai apžiūrėkite, ar nesimato rūdžių ir kitų nusidėvėjimo požymių.

2. Izoliuokite boilerį

Kadangi vandens šildytuve visą parą laikomas karštas vanduo, didelė dalis šilumos gali išeiti per sienas, jei jos nėra izoliuotos. Izoliavus vandens šildytuvą galima 25-50% sumažinti budėjimo režimo šilumos nuostoliusir sutaupyti iki 16%  vandens šildymo išlaidų.

Izoliavimui galima pasitelkti antklodes, pagamintas iš specialios medžiagos.Taip išvengsite šilumos nuostolių ir padėsite šildytuvui veikti efektyviau. Šios izoliacinės antklodės yra ekonomiškos ir lengvai įrengiamos. Be to, jos prailgina vandens šildytuvo tarnavimo laiką, nes sumažina įrenginio apkrovą.

Norėdami sužinoti, ar bakas yra tinkamas antklodei, tiesiog palieskite jį. Jis neturėtų būti šiltas. Jei bakas šiltas, vadinasi, jis nėra gerai izoliuotas ir jį reikėtų apgaubti izoliacine antklode. Tačiau būkite atsargūs – neuždenkite elektrinio vandens šildytuvo termostato arba dujinio įrenginio oro įleidimo ir išmetimo angų.

3. Praplaukite boilerio baką

Laikui bėgant vandens šildytuvo bake susikaupia nuosėdų ir šiukšlių, kurios sukelia gedimus ir mažina bendrą efektyvumą. Kad išvengtumėte šių problemų, bent kartą per metus ištuštinkite ir išplaukite boilerį. Tai dažniausiai galima atlikti patiems, o šis darbas gerokai prailgins įrenginio eksploatavimo laiką. Tačiau būkite atsargūs – vanduo būna labai karštas net ir palaukus kurį laiką.

  • Išjunkite vandens tiekimą.
  • Išjunkite vandens šildytuvo maitinimą.
  • Duokite vandeniui laiko atvėsti.
  • Prie ištekėjimo sklendės prijunkite žarną.Vieną žarnos galą (galite naudoti sodo žarną) įkiškite į grindų kanalizaciją, kriauklę, vonią, talpų kibirą arba, jei žarna pasieks, tiesiai į lauką. Kitą galą pritvirtinkite prie vandens šildytuvo apačioje esančiosištekėjimo sklendės. Svarbu, kad iš šildytuvo bėgantis karštas vanduo negalėtų pakenkti žmonėms, naminiams gyvūnams ar augalams.
  • Įjunkite karšto vandens maišytuvą namo viduje.
  • Atverkiteištekėjimo sklendę, kad karštas vanduo ištekėtų iš bako.Tai turėtų užtrukti 15-20 minučių.
  • Vėl įjunkite vandens tiekimą, kad bakas būtų išplautas šviežiu, švariu vandeniu.
  • Iš naujo pripildykite baką.

4. Keiskite boilerio anodą

Net ir kokybiškiausių boilerių, kurių asortimentas šioje e. parduotuvėje itin platus, dalys ilgainiui susidėvi. Neretai tai nutinka anodui, todėl bakas tampa pažeidžiamaskorozijos. Laimei, anodą pakeisti gana paprasta ir nebrangu. Anodo keitimą patariama atlikti maždaug kartą per 4 metus. Tai –puikus būdas ilgiau užtikrinti geresnį vandens šildytuvo veikimą.

  • Įsigykite naują anodą. Dauguma jų yra pagaminti iš aliuminio arba magnio. Kokią rūšį pasirinksite, priklauso nuo jūsų. Tačiau svarbu patikrinti dabartinio anodo dydį ir tai, kaip jis yra prijungtas prie vandens šildytuvo. Įsitikinkite, kadnaują detalę įsigysite su tinkamo tipo jungtimi.
  • Įsigykite tefloninę juostą, kad užsandarintumėte anodo tvirtinimo vietą. Apvyniokite šiek tiek juostos aplink naujojo anodo viršuje esančius sriegius.
  • Kol dirbate, išjunkite vandens šildytuvo maitinimą ir nutraukite vandens tiekimą.
  • Atlikite tas pačias procedūras, kaip ir praplaudami vandens baką. Tačiau, užuot išleidę visą baką, išpilkite tik porą litrų. Nepamirškite būti atsargūs – vanduo bus karštas!
  • Nuimkite plastikinį dangtelį bako viršuje, kad atsidengtų senojo anodo viršus. Naudodami veržliaraktį, atsukite anodą ir atsargiai jį išimkite.
  • Įstatykite naują anodą į senojo paliktą angą ir, naudodami veržliaraktį, pritvirtinkite jį.
  • Kai naujasis anodas bus vietoje, vėl pripildykite baką. Patikrinkite, ar nėra nuotėkio aplink anodo jungtį.

5. Atlaisvinkite vietą aplink boilerį

Aplink vandens šildytuvą visada išlaikykite laisvą bent pusės metro atstumą ir nestatykite nieko per arti. Dažna klaida – laikyti vandens šildytuvą paslėptą sunkiai pasiekiamoje vietoje.Daiktų laikymas per arti vandens šildytuvo gali kelti gaisro pavojų.

Dujiniam vandens šildytuvui reikia atitinkamo deguonies kiekio. Jei boileris negauna pakankamai deguonies, tai gali turėti įtakos įrenginio efektyvumui. Dėl to gali būti pažeista degiklio kamera, kitos dalys ar net įvykti anglies monoksido nuotėkis. Turėkite omenyje, kad jei įrenginyje prasidės nuotėkis, viskas aplink jį sudrėks.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top