Trys prioritetinės problemos

Higienos instituto sistemoje paskelbta 2020 metų Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaita, kurioje įvardyta ir savivaldybės prioritetinių problemų analizė. Atrinkti 3 prioritetiniai mūsų savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos rodikliai, kurių reikšmės yra raudonoje zonoje su neigiamu metų pokyčiu.

Viena šių problemų – išvengiamų hospitalizacijų 1000 gyventojų skaičius.

Išvengiama hospitalizacija – tai hospitalizacija, kurios galima išvengti imantis prevencinių priemonių ir (ar) laiku teikiant reikiamą ambulatorinę sveikatos priežiūrą. Mokslininkai teigia, kad dalies hospitalizacijų galima išvengti, jei būtų užtikrinta ambulatorinės sveikatos priežiūros veiklos kokybė bei jos prieinamumas. Iš viso 2020 metais Lietuvoje 1000 gyventojų teko 21,1 išvengiama hospitalizacija, tuo tarpu Širvintų rajono savivaldybėje šis rodiklis 1,5 karto viršijo šalies duomenis ir siekė 32,5 išvengiamas hospitalizacijas, tenkančias 1000 gyventojų.

Tačiau šis skaičius yra mažiausias per pastaruosius 7 metus. Pavyzdžiui, 2019 metais 1000 gyventojų tenkančių išvengiamų hospitalizacijų skaičius artėjo prie 50.

2020 metais rajone iš viso buvo suskaičiuotos 487 išvengiamos hospitalizacijos. Didžiausi išvengiamos hospitalizacijos rodikliai užfiksuoti dėl pneumonijos, dėl stazinio širdies nepakankamumo, dėl hipertenzijos, dėl krūtinės anginos.

2020 m. paskelbta covid-19 pandemija dėl ambulatorinės sveikatos priežiūros veiklos apribojimo galimai turėjo įtakos šio rodiklio sumažėjimui tiek Širvintų rajone, tiek Lietuvoje. Šalies mastu, Širvintų rajono savivaldybė priklauso prasčiausią išvengiamų hospitalizacijų rodiklį turinčių savivaldybių grupei.

Antroji prioritetinė problema – vaikų burnos sveikata, o trečioji – valstybinių profilaktikos programų įgyvendinimas.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top