Širvintų rajono savivaldybės sveikatos centro direktorius Kęstutis Štaras: „Plėsdami antro lygio gydytojų spektrą, geriname paslaugų kokybę ir prieinamumą“

Širvintų rajono savivaldybės sveikatos centro direktorius Kęstutis Štaras: „Širvintų sveikatos centro ateitį matau puikią, tikiuosi, kad atvyks pacientų ir iš gretimų savivaldybių.“

Žmogaus sveikata yra brangiausias turtas, todėl, sušlubavus sveikatai, kreipiamės pagalbos į gydytojus prašydami gydymo.

Dažnas Širvintų rajono gyventojas patvirtins, kad poliklinika ir ligoninė mieste – gyvybiškai reikalingos. Tiek rajono vadovybė, tiek Širvintų medikų kolektyvas stengiasi, kad gydymo įstaiga toliau gyvuotų ir veiktų efektyviai, o krašto žmonės gautų kokybiškas gydymo ir prevencines paslaugas. Prieš daugiau nei keturis mėnesius, įvykus reorganizacijai, poliklinika ir ligoninė tapo vienu dariniu – Sveikatos centru. Apie Širvintų rajono savivaldybės sveikatos centro veiklą mintimis pasidalyti sutiko direktorius Kęstutis Štaras.

– Esate gydytojas, mokslų daktaras, Mykolo Romerio universiteto docentas, Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas, įvairių Lietuvos ir Europos Sąjungos sveikatos organizacijų narys. Ar nesigailite, kad sutikote vadovauti provincijos Sveikatos centrui? Kuo darbas Širvintose ypatingas?

– Tikrai nesigailiu, nors turėjau ir kitų pasiūlymų, o Širvintose laukė ir tebelaukia dideli iššūkiai. Džiugina puiki rajono savivaldybės administracijos komanda, žinoma, priešakyje su rajono mere Živile Pinskuviene, kuri yra konkreti, kompetentinga ir empatiška asmenybė. Tokie žmonės man patinka ir tikiuosi su jų pagalba pertvarkyti medicininių paslaugų teikimą Širvintų rajono gyventojams, kad jos būtų savalaikės, prieinamos ir kokybiškos. Džiaugiuosi, kad pavyksta įdarbinti kompetentingus sveikatos priežiūros specialistus. Paruoštas investicinis projektas gauti finansinę paramą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų buvusios ligoninės infrastruktūros sutvarkymui bei įsigyjant modernią medicininę diagnostinę ir gydymui skirtą įrangą.

– Daugiau ar mažiau spėjote susipažinti su Sveikatos centro reikalais. Kokia gydymo įstaigos situacija?

– Įgyvendinant sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkos reformą ir siekiant sudaryti kokybiškų, prieinamų ir saugių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą visiems Širvintų rajono gyventojams, įkurtas VšĮ Širvintų rajono savivaldybės sveikatos centras (toliau – Centras). Centras suformuotas siekiant prisitaikyti prie besikeičiančios situacijos, demografinių pokyčių ir augančių pacientų lūkesčių gauti savalaikį, kokybišką ir saugų gydymą, taip pat efektyviai išnaudoti rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų infrastruktūrą bei žmogiškuosius išteklius, išgryninus reikalingiausias asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

– Provincijoje nelengva surasti bet kokią darbo patirtį turinčių gydytojų. Kokia padėtis Širvintose? Kokių specialistų trūksta Širvintų sveikatos centre?

– Jau pavyko pasikviesti specialistų iš Vilniaus ir gretimų savivaldybių, kurie dirba universiteto ligoninėse ar privačiuose sveikatos centruose, chirurgų, neurologą, vidaus ligų gydytoją, kardiologą, akušerį ginekologą, kineziterapeutus, ergoterapeutus ir slaugytojas. Artimiausiu metu pradėsime teikti dienos chirurgijos paslaugas.

– Į Širvintų rajono savivaldybės sveikatos centrą pas šeimos gydytojus kasdien prisirašo vis daugiau pacientų. Kokiu būdu pavyko srautus sureguliuoti taip, kad pacientų skaičius perkopė per 8000 prisirašiusių.

– Plėsdami antro lygio gydytojų spektrą, geriname paslaugų kokybę ir prieinamumą, gal todėl gyventojai renkasi mūsų sveikatos centrą. Tuo labai džiaugiamės.

Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 21 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (4 įvert.)
scroll to top