Sergantieji pirmo tipo cukriniu diabetu nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistemas gaus nemokamai

Higienos instituto sistemos duomenimis, 2021 metais Širvintų rajono savivaldybėje cukriniu diabetu sirgo 902 gyventojai, iš jų 43 – I tipo cukriniu diabetu. 35 savivaldybės gyventojoms buvo diagnozuotas cukrinis diabetas nėštumo laikotarpiu.

Pernai dėl cukrinio diabeto Lietuvoje mirė 713 žmonių, o tai sudarė 25,39 mirtis šimtui tūkstančių gyventojų. Širvintų rajone cukrinis diabetas tapo 11 mirčių priežastimi, o mirtingumas buvo beveik tris kartus didesnis nei vidutiniškai šalyje ir siekė 73,55 atvejo šimtui tūkstančių gyventojų.

Beje, didesnis mirtingumo dėl cukrinio diabeto lygis Sostinės regione užfiksuotas tik Šalčininkų rajone (22 mirtys; 73,64 atv./100 tūkst. gyv.). Pastarieji šalčininkiečių ir mūsų rodikliai yra didžiausi šalyje, tad liūdna konstatuoti, bet esame vieni šalies lyderių pagal mirtingumo nuo cukrinio diabeto lygį.

Nuo šiandien, liepos 1 d., nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistema Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bus kompensuojama visiems gyventojams, sergantiems pirmo tipo cukriniu diabetu. Pacientai, įpratę matuoti gliukozę imant kraują iš piršto ir pageidaujantys tai daryti toliau, kaip ir iki šiol gaus kompensuojamąsias diagnostines juosteles gliukozei nustatyti. Diagnostinių juostelių kompensavimo tvarka atnaujinta atsižvelgiant į skirtingų prietaisų jutiklių technologinius ypatumus.

Medicinos priemonės bus kompensuojamos tik vienam paciento pasirinktam gliukozės matavimo būdui. Tai reiškia, kad kai žmogui bus kompensuojamos nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistemos išlaidos, tai tam pačiam gydymo laikotarpiui negalės būti išrašomos kompensuojamosios diagnostinės juostelės gliukozei nustatyti. Taip pat nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistema negalės būti išrašoma asmenims, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu, kuriems kompensuojamos insulino pompos su integruotais nuolatinio gliukozės kiekio matavimo jutikliais nuomos išlaidos.

Tačiau jeigu pacientui iki liepos 1 d. buvo išrašytos diagnostinės juostelės, laukti, kol jos visos bus išnaudotos, nereikės – kompensuojamą nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistemą bus galima gauti bet kuriuo metu, nepriklausomai nuo laikotarpio, iki kada pacientui turėtų pakakti anksčiau išrašytų diagnostinių juostelių.

Nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistemą galės išrašyti gydytojas endokrinologas, gydytojas vaikų endokrinologas, vidaus ligų gydytojas, vaikų ligų gydytojas ar šeimos gydytojas, o ją įsigyti galima vaistinėse.

Nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistema veikia greitai ir patogiai. Sistemos jutiklis nuolat matuoja gliukozės kiekį kraujyje, o siųstuvas siunčia jutiklio informaciją apie gliukozės kiekį į išmanųjį įrenginį, pvz., mobilųjį telefoną.

VLK ir SAM Spaudos tarnybos informacija

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 1 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top