Po šalies vadovų pavyzdžio – „AstraZeneca“ skiepų lietus Širvintose

Širvintų r. sav. nuotr.

Ketvirtadienį skelbtais duomenimis, sergamumo lygis Širvintų rajone siekė 745 atvejus 100 tūkstančių gyventojų ir beveik 3 kartus viršijo šalies sergamumo vidurkį (278).

Oficialios statistikos portalo (OSP) duomenimis, ketvirtadienį rajone statistiškai sirgo 108 žmonės, jau pasveiko 888.

Per tris pirmąsias šios savaitės dienas koronavirusas diagnozuotas 32 rajono gyventojams. Pastarosios savaitės vidurkis – vidutiniškai po 8 atvejus per parą.

Teigiama, kad COVID-19 į rajoną parvežamą iš stambių įmonių Vilniaus rajone. Parsivežę „lauktuvių“, dirbantieji jose užkrečia šeimos narius, artimuosius. Todėl greitinama vakcinacija kaip niekada aktuali toms savivaldybėms, kurios „liepsnoja“, o jei tiksliau apibūdinti – „juoduoja“. Kai kiti kalba apie planuojamą laisvėjimą, tose savivaldybėse išlieka griežtesni ribojimai. Kaip trečiadienį paskelbė Vilniaus arkivyskupija, pamaldos su tikinčiaisiais laikinai nevyks kai kuriose bažnyčiose ir koplyčiose, tarp jų – Širvintų rajone esančiose Alionių bažnyčioje bei Bartkuškio ir Šiaulių koplyčiose.

Nuo šiol vakcinos bus skirstomos savivaldybėms ne tik pagal gyventojų skaičių, bet ir atsižvelgiant į skiepijimo tempus. Tai reiškia, kad savivaldybės, kurios greičiau skiepija gyventojus, gaus daugiau vakcinų. Esant poreikiui, joms taip gali būti perskirstomos vakcinos iš tų savivaldybių, kuriose dėl lėtesnio skiepijimo susikaupia vakcinų likučiai.

Trečiadienio duomenimis, Širvintų rajone pirmąją vakciną buvo gavę 1416 žmonių (9,5 proc.), antrąją – 790 žmonių (5,3 proc.). Pagal vakcinavimą antrąja vakcina šiek tiek lenkėme šalies vidurkį (4,89 proc.), o pagal vakcinavimą pirmąja šiek tiek atsilikome nuo šalies vidurkio (10,76 proc.).

Antradienis, kovo 23-ioji, tapo rekordine pagal skiepijimą – tądien pirmąja vakcina paskiepyti 145, antrąja – dar 57 rajono gyventojai. Net 140 jų paskiepyti anksčiau peikta „AstraZeneca“ vakcina“. Matyt, tam įtakos turėjo būtent ją pasirinkusių šalies vadovų pavyzdys.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)

9 Atsakymai į “Po šalies vadovų pavyzdžio – „AstraZeneca“ skiepų lietus Širvintose”

 1. gal parašė:

  O taip ,,teisingas“ laikrastis šaipesi is eilių del vakcinos, taip šaipesi, o pasirodo kad is Širvintų pasimoke kiti rajonai ir eiles visur stovi skiepytis. Geras musu rajono pavyzdys uzkrecia, o visokiems nesamoniu rasinetojams juoktis is to neriekejo.

 2. DEDE ADOLIS parašė:

  SUPERINĖ VADOVE Pinskuvienė.

 3. to Anonimas 2021-03-30 22:02 parašė:

  Apgailėtinai atrodo, kai mažaraštė aktyvistė viešai reiškia savo nuomonę.

 4. anonimui parašė:

  O kaip rašo? Japoniškai?

 5. Anonimas parašė:

  Kam reikalinga akcija, jeigu yra įsakymai, kuriuose nustatyta tvarka, dėl skiepų vykdymo visoje Lietuvoje. Įsakymus visų rajonų merai vykdo, dirba tyliai, ramiai, protingai be jokių fotosesijų. Širvintose kitaip; žurnalistai, fotosesijos, senjorų nuotraukų platinimas. Čia matomai už viso šito kažkas slepiasi. Kas neaišku?
  Kažkodėl garbinantys Pinskuvienę komentarus rašo ne lietuviškai. Sėkmės jiems!

 6. Leonora parašė:

  Rupestinga musu mere.

 7. valerija parašė:

  Ačiū!!!

 8. tai bent parašė:

  galima sirvinto,s tik pavydeti

 9. as parašė:

  Graži ir reikalinga akcija. Pagarba organizatoriams.

Comments are closed.

scroll to top