Pavasarinė vakcinacija nuo pasiutligės – Širvintų rajone

Balandžio 22 d. Lietuvoje pagal planą pradėtas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės pavasarinis etapas. Šiame etape vakcinacija bus vykdoma tik buferinėse (pasienio) teritorijose, besiribojančiose su kaimyninėmis šalimis: Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija.

Kaip ir kasmet, iš lėktuvų bus mėtomi jaukai su vakcina. Numatoma išmėtyti 505 tūkst. jaukų. Laukinių gyvūnų vakcinacija bus vykdoma priklausomai nuo oro sąlygų. Šį vakcinavimo etapą planuojama baigti birželio pabaigoje.

Orlaiviuose, iš kurių bus mėtomi jaukai, yra įrengti automatiniai jaukų išmėtimo įrenginiai. Užtikrinant tolygų jaukų išmėtymą, kiekvienas orlaivis turi navigacinę sistemą. Siekiant užtikrinti greitą, kokybišką darbą antro etapo įgyvendinimui numatoma naudoti tris aerodromus:

  1. Molėtų aerodromas (Tumenčiznos k., Molėtų r. sav.);
  2. Paluknio aerodromas ( Paluknio k., Trakų r. sav.);
  3. Aleksoto aerodromas (Kauno m.).

Širvintų rajone jaukai bus mėtomi centrinėje ir rytinėje dalyse, darbai numatomi šių metų gegužės 17 d., pabaiga darbų birželio 15 d. Darbai bus vykdomi lėktuvui kylant iš Molėtų aerodromo.

Pasiutligės oralinė vakcinacija mūsų šalyje sistemingai vykdoma nuo 2006 m. Rajone vykdoma stebėsena, ar laukiniai gyvūnai susivakcinavę nuo pasiutligės. 2020 ir 2021 metais buvo ištirta po 25 vnt. sumedžiotų lapių ir usūrinių šunų. Tirta ar jie suėdę jaukus ir ar susivakcinavo nuo pasiutligės. 2020 ir 2021 metais iš tirtų 25 gyvūnų, jaukus buvo suėdę po 14 gyvūnų (lapių ir usūrinių šunų).

Gyventojams, radus jauką su pasiutligės vakcina, jo negalima liesti. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti VMVT Vilniaus departamento Širvintų skyriui telefonais 8 382 57145, 8 382 57146. Specialistai atvyks juos surinkti.

Birutė Marytė Bernotienė
VMVT Vilniaus departamento Širvintų skyriaus vedėja-valstybinė veterinarijos inspektorė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+