Pagal sergamumo COVID-19 lygį Širvintų rajonas atsidūrė tarp 10 sveikiausių savivaldybių

Šiandien skelbtais duomenimis, Lietuvoje COVID-19 infekcija sirgo 1712 mūsų šalies gyventojai. Prisiminus, kad palyginti neseniai, vasario 6-ąją, tokių Lietuvoje buvo net 105,8 tūkst., 60 kartų sumažėjimas atrodo paguodžiantis. 1712 sergančiųjų yra vienas mažesnių skaičių ne tik šiais metais, bet ir nuo 2021-ųjų rudens.

Nebloga situacija susiklostė ir Širvintų rajone, kur koronavirusu sirgo 3 žmonės.

Galima paminėti, kad vasario 23 dieną Širvintų rajono savivaldybėje COVID-19 infekcija sirgo 436 žmonės. Tai rajono rekordas.

Pagal susirgimų lygį, t. y. intensyvumą, kuris apskaičiuojamas pagal tai, kiek konkrečioje savivaldybėje per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų tenka ligos atvejų, Širvintų rajonas pateko į „sveikiausių“ savivaldybių dešimtuką (13,4 atv.), o geriausia padėtis buvo Šalčininkų rajono savivaldybėje (3,3 atv.).

Tai nestebintų, jei ne viena detalė – Šalčininkų rajonas užima paskutinę vietą šalyje pagal vakcinuotų gyventojų dalį. Šioje savivaldybėje vienintelėje iš visų paskiepyta mažiau kaip pusė gyventojų (47,6 proc.).

O štai Neringos savivaldybė, kuri pirmauja pagal vakcinuotų gyventojų dalį (paskiepyta 100 proc.!), vakar buvo antra pagal šiuo metu tenkančių susirgimų COVID-19 skaičių. Blogiausia padėtis buvo Birštono savivaldybėje (paskiepyta 78,5 proc.).

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 3 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top