Nuspręsta anksčiau, nei balsuota?

Senoji Širvintų vaistinė.

Senoji Širvintų vaistinė.

Praėjusiame tarybos posėdyje bene daugiausiai aistrų sulaukė sprendimo projektas „Dėl pritarimo UAB Širvintų vaistinės ilgalaikio materialiojo turto nuomai ir ilgalaikio materialiojo turto nuomos tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Jau senokai buvo kalbama, kad seniausia Širvintų vaistinė nesugebės išsilaikyti vis didėjančios konkurencijos apsuptyje. Juk ne paslaptis, kad vis daugiau gyventojų, stengdamiesi sutaupyti, vaikosi įvairiausių akcijų, kurių „senoji“ vaistinė ne visada gali pasiūlyti.

Prie sunkios finansinės vaistinės padėties nemažai prisideda ir gerokai per didelės patalpos, už kurių šildymą taip pat reikia daug mokėti. Aiškinamajame rašte rašoma, jog vaistinės patalpos yra per didelės vykdomai veiklai, be to, neefektyviai naudojamos. Vaistinei nuosavybes teise priklauso 411,88 kv. m patalpos -94 kv. m patalpų yra išnuomota, nenaudojamų patalpų – 135,68 kv. m, o įmonės darbui naudojamos 175,26 kv. m patalpos. Remiantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, vaistinės veiklai užtenka ne mažiau kaip 60 kv. m patalpų.

Būtent dėl šių priežasčių ir buvo imtasi permainų. Nuspręsta vaistinę perkelti į Pirminės sveikatos priežiūros centrą, kuriame yra tinkamos patalpos.

Tačiau iškėlus vaistinę į mažesnes patalpas bus atsisakyta vieno iš didžiausių jos privalumų – vaistų gamybos. Daugelį metų širvintiškiai buvo įpratę, gavę iš gydytojo receptą, kreiptis į šią vaistinę, kad jiems vietoje būtų pagaminti vaistai. Ne paslaptis – daug kam tai padėdavo sutaupyti nemažas pinigų sumas.

Prasidėjus šio projekto svarstymui tarybos narė Živilė Pinskuvienė iš karto pasiteiravo, kas nutiks su gaminamų vaistų paslauga? Meras nedvejodamas atsakė, kad paslauga ir toliau bus teikiama. Tik vaistai gaminami bus ne Širvintose, bet klientus privalės pasiekti per parą.

Kol kas nėra jokių garantijų, kad sistema veiks, juolab – taip operatyviai. Pasak mero, ir kaina neturėtų kisti.

Tik ar sugebės išsilaikyti vaistinė be bene pagrindinio savo privalumo? Juk konkurencija Širvintų mieste labai didelė – veikia ne viena ir ne dvi vaistinės.

Vis dėlto, vaistinėje išliks ir labai reikalinga paslauga, kuri kitose įstaigose neteikiama. Tai narkotinių ir psichotropinių vaistų saugojimas. Vaistinėje ir toliau bus galima nusipirkti nuskausminamųjų onkologinėmis ligomis sergantiesiems.

Išsiaiškinus „senosios“ vaistinės likimą, imta vis daugiau kalbėti apie tai, kas įsikurs likusiose laisvose patalpose.

Dar komitetų posėdžio metu buvo daug svarstyta, kurį kelią turėtų pasirinkti Savivaldybė: parduoti ar nuomoti patalpas. Po ilgų diskusijų vis dėlto pasilikta prie nuomos.

Daugelis dvejojo, ar pasirašius 10 metų nuomos sutartį, nuomotojui bus reikalinga atnaujinti patalpas, kurios tiesiog prašosi remonto. „Per maža laiko, kad būtų investuojamos didelės sumos pinigų. Juk kiekvienam verslininkui aišku, kad lėšos paprasčiausiai neatsipirktų,“ – svarstė tarybos narė Marija Gudonienė.

Buvo daug diskutuojama apie tai, ar atsiras nuomininkų. Pasirodo, kad ši problema lyg ir išspręsta: meras spėjo aprodyti patalpas Širvintose gerai žinomai gydytojai, kuri esą pasiryžusi atidaryti privatų kabinetą laisvose vaistinės patalpose.

Tarybos posėdžio metu meras sulaukė klausimo apie tokį savo elgesį, bet nieko blogo jame nepastebėjęs, jis atsakė, kad ateiti ir pažiūrėti gali bet kas.

Tik ar ne per anksti buvo rodyti patalpas, kai dar net sprendimo projektas nebuvo priimtas? Mero teigimu, patalpos rodomos visiems, kas kreipiasi. Tik ar rodomos net ir tos patalpos, kurios gal net nebus išnuomotos? O gal kai kurie tarybos sprendimai yra tik formalumas, kai iš tiesų viskas nuspręsta jau gerokai anksčiau?

Vis dėlto, sprendimas buvo priimtas. Dabar belieka laukti, kokių permainų Širvintoms jis atneš.

Aura Jankūnaitė
mapsgoogle nuotr.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Nuspręsta anksčiau, nei balsuota?”

  1. vycka parašė:

    O as prisimenu dar ta vaistine, kur db durys nuo Vilniaus gatves i kulturos namus. Bet tai labai seniai buvo.

  2. joo parašė:

    senoji vaistine buvo toje vietoje kur dabar kulturos centras ar kaip ten ji vadinti,vat ten ir buvo vaistine mediniame name,bet deja apie tai jau niekas neraso,o gal galetu…

  3. arabas parašė:

    O man gaila sitos vaistines:(

Comments are closed.

scroll to top