Nemokami vaistai nuo COVID-19 jau pasiekė „Eurovaistines“

Asociatyvi nuotr. iš archyvo

Valstybės duomenų agentūros parengtais duomenimis, pastaruoju metu Lietuvoje per parą registruojama mažiau kaip po 10 susirgimų COVID-19 infekcija, o per pastarąją savaitę iki ketvirtadienio buvo užregistruoti 57 nauji susirgimai. Didžiausias susirgimų lygis teko Joniškio savivaldybei, kur per pastarąsias dvi savaites 100 tūkst. gyventojų teko 65,8 susirgimai. Tai dvigubai daugiau nei tuo metu buvęs šalies vidurkis (30,8).

Situacija Širvintų rajone nepalyginamai geresnė (13,3). Kol kas paskutinis toks atvejis Širvintų rajone registruotas gegužės 23 dieną.

Nuo pandemijos pradžios Širvintų rajone COVID-19 susirgo 5138 gyventojai, iš jų 584 – antrą kartą, 7 – trečią. Per visą laiką mirė 131 COVID-19 sirgęs žmogus, bet tik 62 jų mirties priežastis buvo ši infekciją. Pastarąjį kartą mirtis dėl COVID-19 mūsų rajone nutiko gegužės 10 dieną. Tai buvo vos pirmas atvejis rajone šįmet ir antras, kai mirusiajam buvo diagnozuota COVID-19 infekcija.

Kaip informuoja viešųjų ryšių agentūra IdeaPrima, nuo praėjusio savaitgalio, gegužės 19 d., Lietuvos gyventojai, pajutę COVID-19 simptomus, gali kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti nemokamai išduodamo registruoto vaisto nuo šios ligos. Vaistai nuo COVID-19 apmokėti valstybės lėšomis ir išduodami neatlygintinai su gydytojo išrašytu receptu.

Receptiniai vaistai nuo COVID-19 nemokamai išduodami „Eurovaistinių“ tinkle visose šalies savivaldybėse, iš viso gyventojai gali kreiptis į 101 vaistinę. Širvintose tai galima padaryti „Eurovaistinėje“, kuri įsikūrusi prekybos centre MAXIMA.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top