Kviečiami skiepytis trečiąja doze, bet ne visi

Nuotr. iš archyvo

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad nuo rugsėjo 7 dienos sustiprinančiąja trečia vakcinos doze kviečia skiepytis dar daugiau visuomenės grupių, tarp jų – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojus ir vyresnius nei 65 metų amžiaus asmenys.

Sustiprinančiąja doze asmenys vakcinuojami ne anksčiau kaip po 180 dienų nuo antros dozės.

Norintys revakcinuotis minėtosioms grupėms priklausantys asmenys savo sustiprinančiai trečiai vakcinos dozei gali registruotis per koronastop.lt arba skambindami Karštąja linija 1808.

Pasiskiepijus trečia doze, apie tai informacija bus generuojama ir Galimybių pase bei ES Skaitmeniniame COVID pažymėjime, jų galiojimo sąlygos nesikeis.

Neringos savivaldybė šiuo metu yra vienintelė, kurioje nuo COVID-19 paskiepyta 100 proc. bendruomenės. Širvintų rajone vakar šis skaičius siekė 57,4 proc. Bent vieną vakcinos dozę buvo gavę 8552 rajono gyventojai, iš jų 7698 žmonės laikomi paskiepyti pilnai.

Kaip ir anksčiau, populiariausia vakcina mūsų rajone išlieka „Comirnaty“ („BionTech“ ir „Pfizer“) – sunaudota 9461 dozė. Taip pat suvartota 1791 „AstraZeneca“ vakcinos dozė, taip pat 1209 „Spikevax“ („Moderna“) vakcinos dozės. Rajone taip pat sunaudota 988 „Johnson&Johnson“ vakcinos dozės.

Vakar ryte skelbtais duomenimis, Širvintų rajone koronavirusu sirgo 13 asmenų, o nuo pat pradžių COVID-19 buvo nustatytas 1633 rajono gyventojams. Mirė 59 rajono gyventojai, pastarąjį kartą – šią savaitę, antradienį. Tačiau COVID-19 infekcija nurodyta kaip viena iš galimų mirties priežasčių. Kaip galima suprasti, būta sunkių gretutinių ligų.

Pagal sergamumo COVID-19 lygį mūsų rajonas vakar dar pateko į geriausią situaciją fiksuojančių savivaldybių dešimtuką.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+