Kreipėsi pagalbos, bet nesulaukė

Į „Širvintų krašto“ redakciją kreipėsi Liukonių kaimo gyventoja Elena Birutė Grigienė. Ji papasakojo tokią istoriją. 

Prieš keletą dienų pas ją į Liukonių kaimą iš Vilniaus atvažiavęs sūnus susirgo – pakilo temperatūra, kosti ir t.t. Į Vilnių grįžti nebėra sveikatos. Mama nutarė kreiptis į gydytoją D. Vilkevičienę, kuri antradieniais ir ketvirtadieniais priima pacientus Gelvonų ambulatorijoje. Garbaus amžiaus ligota moteris gydytojos laukė Liukonyse, tikėjosi susistabdyti pakeliui, bet, pasirodo, gydytoja važiavo autobusu ir moteriškė jos pakelėje nesulaukė. Tada telefonu paskambino į ambulatoriją ir paprašė, kad gal galėtų gydytoja užsukti apžiūrėti ligonio. Gydytoja atsakė, kad negali to padaryti, nes ligonis vilnietis ir pagal įstatymus ji neturi teisės jo apžiūrėti ir gydyti. Tada moteris paklausė, ką daryti, gal greitąją kviesti. Jai gydytoja esą pasakė, kad ir greitoji nevažiuos. Moteris sutrikusi, ką daryti – o jei kokios komplikacijos? Į Vilnių grįžti sūnus neturi sveikatos, o mūsų rajone pagalbos, atrodo, jam nėra vilties sulaukti.

Šį atvejį paprašėme pakomentuoti Pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiosios gydytojos Nijolės Dimšienės:

– Išnagrinėjusi situaciją turiu pripažinti, jog nors gydytoja D. Vilkevičienė ir kruopščiai atlieka savo darbą, turime daug gerų atsiliepimų iš jos aptarnaujamų pacientų, tačiau nurodytus gyventojus neišsamiai pakonsultavo telefonu apie teikiamas paslaugas. Turiu dėl to atsiprašyti žmonių už šiuos nesklandumus.

Kartu noriu paaiškinti, jog neprirašytiems prie įstaigos pacientams, nemokamai paslaugos neteikiamos, nebent tai būtų būtinos, neatidėliotinos pagalbos atvejis. Tą reglamentuoja Sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka. Kitaip sakant, jeigu tai būna grėsminga gyvybei būklė ir būtina pagalba, t.y. skubus gydymas, kad ligonis taptų stabilios būklės, visur pagalba suteikiama nemokamai. Jeigu šiuo atveju asmens gydymo įstaiga yra Vilniuje, tai toji įstaiga ir gauna pastovias lėšas iš ligonių kasų, nesvarbu ar žmogus serga, ar ne.

Gelvonų ambulatorijoje arba Širvintų poliklinikoje, pacientui pageidaujant, galėjo būti suteikiamos mokamos paslaugos. Paslaugų įkainiai yra skelbiami įstaigos stenduose, interneto svetainėje, registratūroje. Žinoma, laikas turėtų būti suderintas, neturėtų trukdyti kitiems tuo metu registruotiems ir laukiantiems prie gydytojo kabineto pacientams. Vargu ar būtų teisi gydytoja, jeigu vykdama į darbą, ji dar užsuktų konsultuoti paciento į namus, kai tuo metu jos laukia pacientai prie kabineto durų.

Jeigu gydytoja gali skirti laiko, ji gali vykti konsultuoti neprisirašiusio asmens ir į namus, tik tuomet paslaugos kainą sudarytų gydytojo konsultacija ir transporto išlaidos. Gydytoja tokiu atveju privalo vykti su pinigų priėmimo kvitais. Be to, tokiais atvejais netgi leidžiama išduoti ir nedarbingumo pažymėjimą trims dienoms, kad pacientas galėtų neskubėdamas nuvykti į savo gyvenamąją vietą.

Nuo vasario 1 d. greitosios medicinos pagalbos paslaugas Širvintų rajono teritorijoje teikia Vilniaus miesto GMP stotis. Šiaip jau greitoji nuvyksta visuomet, kai žmogui reikalinga pagalba. Tik pradžioje dispečeris paklausinėtų, kokia ta temperatūra, ar nedusina, ar nėra labai didelio silpnumo, mieguistumo, kitų svarbių simptomų, dėl kurių reikia skubiai skirti vaistus. Na, jeigu tai tik temperatūra ir ji nėra labai aukšta, galbūt, patars, kokią tabletę išgerti. Pageidavimai „paklausyti plaučius“ ar pamatuoti kraujospūdį negali būti GMP kvietimo priežastis.

Labai būčiau dėkinga, jeigu žmonės, turėdami neaiškumų dėl teikiamų paslaugų ir negavę suprantamo atsakymo, paskambintų mums į administraciją. Taip galėtume operatyviau negu per laikraštį išspręsti problemas arba patarti. Be to, rūpindamiesi mūsų įstaigą pasirinkusių pacientų sveikata, mes norime žinoti savo silpnąsias vietas.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

7 Atsakymai į “Kreipėsi pagalbos, bet nesulaukė”

 1. kestas parašė:

  ka gali daktarai padeti jei sirvintu seniunija net keliu nevalo.

 2. . parašė:

  Gėda turėtų būti gydytojai

 3. siaubas parašė:

  -trūksta žodžių. Tai prie ko mes priėjom? Nepaaiškinami dalykai. Kur tik pirštu bakstelsi visur betvarkė didžiausia. O jau medicina …… Siaubas. Tik pagalvok, gydytoja negali apžiūrėti neregistruoto toje gyvenvietėje atvykusio pas motiną sergančio sūnaus… Taip baisu, – ….Va sėdžiu ir galvoju, ir kodėl gi nebuvo PASAULIO PABAIGOS. O gal jau vyksta ta “ pabaiga“,

 4. onai parašė:

  O kam dabar ant Lietuvos pinigai nerupi?

 5. ona parašė:

  labai keistai galvojama apie ligoni jei tik pinigai rupi neprisirases tai gali ir numirti

 6. oho parašė:

  geda. pijokus, melynanosius nusalusius apziuri, nuveza i vilniaus ligonine, o cia sunegalavusio zmogaus negalejo apziureti. sis zmogus moka lietuvos valstybei mokescius, is kuriu yra sudaroma salies gydytojaus alga. be to yra dar ir Hiporkato priesaika. Bet tai jau anachronizmas, deja.

 7. Anonimas parašė:

  padeti privalo

Comments are closed.

scroll to top