Kiekvienas esame savo sveikatos kalvis

Mintys ne tik sau

Kol esame sveiki, dažnai pamirštame, kad mūsų kūnas nėra amžinas. Ši tiesa dažniausiai pamirštama jaunystėje. Visi žinome, kad į automobilio variklį negalima pilti bet kokio kuro. O jeigu paklaustume žmogaus, koks maistas tinka būtent jo organizmui, tai didelė dalis klausiamųjų atsakytų neteisingai arba visai neatsakytų! Štai tokia tragikomiška situacija yra susiklosčiusi mūsų visuomenėje – galima būtų juoktis, jeigu nebūtų graudu. Reikėtų apie tai susimąstyti, nes kalbama apie mūsų organizmo „techninę būklę“. Šiek tiek pradėjus „čiaudėti“ mūsų automobiliui, tuoj pat gabename jį į techninio aptarnavimo centrą, o patys pradėję čiaudėti, dažnai į tai nekreipiame dėmesio. Tai kieno „techninė būklė“ yra svarbesnė – žmogaus ar automobilio? Be to, vėliau ir „remontas“ žmogui daug skausmingesnis ir brangesnis…

Žinoma, daug lemia genai, tačiau, pavyzdžiui, tokia paplitusi liga kaip diabetas, dažniausiai „užsitarnaujama“ savo netikusiu gyvenimo būdu. Įvairių mokslų žinios šiais laikais suteikia galimybę pailginti gyvenimo trukmę dešimtmečiais, o mes, patys to nesuvokdami, sugebame pasitrumpinti savo gyvenimą dvidešimčia ar net trisdešimčia metų.

Savaime aišku, kad daugelis iš mūsų panašią informaciją žino, tačiau, išskyrus kalbas, nesiima jokių priemonių savo sveikatai gerinti. Kai organizmas savo sunkią „techninę būklę“ primena skausmu, tada stenėdami pėdiname pas gydytoją. Skausmą numalšiname tabletėmis iki kito karto. Logiškai mąstant, tokio gyvenimo būdo padariniai aiškūs…

Gyvename demokratinėje visuomenėje ir galime rinktis. Galime po darbo patogiai atsidrėbti į minkštą sofą, įsijungti televizorių ir taip drybsoti visą vakarą. Galime, sukaupę valią, išbėgti valandėlei kitai į stadioną. Bėgiojimas – pigiausias ir prieinamiausias sportas. Bėgioti gali ir jaunas, ir senas, rytą arba vakarą. Bėgiojimas yra puikus būdas palaikyti ne tik kūno, bet ir sielos gerą formą. Jei niekada anksčiau reguliariai nesportavote, pradėkite nuo trumpų bėgimų, kaitaliokite juos su ėjimu. Pabėgiojus gryname ore jūsų nebekankins nemiga. Svarbiausia, bėgiojant ilsisi smegenys, išsilieja per dieną susikaupęs blogis, todėl namiškiai irgi jausis laimingesni, kai grįšite geros nuotaikos ir neišliesite ant jų blogų emocijų Patikėkite – valios pastangų reikės tik pirmą savaitę. Po kurio laiko pajusite savijautos pagerėjimą.

Remigijus Bonikatas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “Kiekvienas esame savo sveikatos kalvis”

 1. optimistė parašė:

  Geras straipsnis.
  Nuo seno žinoma: Sportas-sveikata, bet vien sporto nepakanka. Reikalinga pilnavertė mityba.Iš kur paimti natūralaus ekologiško maisto, jei maximos, norfos ir kitos parduotuvės užverstos konservantų, emulgantų,dažiklių prikimštų genetiškai modifikuotų produktų?
  Širvintų turgelyje pardavinėti pieno, mesos gaminių negalima. Saviems ūkininkams (kurie dar liko) nėra nei vietos, nei galimybių parduoti savo užaugintą produkciją, o mes priversti valgyti suvežtą iš europos šlamštą.

 2. as parašė:

  zmona niekaip negavo siuntimo tai uz savus nuvaziavo,grizus gyditoja supyko,mandri mumis nepasitykit ir uzdare biuleteni…o kaip pasityket kaip 3 seimos narius uzgyde,vo broliui liepe vaistu neduot,tipo jis apsimeta,isirase nuvaziavo i vilniu ten is karto operavo bet buvo per velu…

 3. Meska parašė:

  Nuo ciaudulio eit pas gydytoja???Sakys gal biletenio nori???Nejuokaukit.Karta,kai gydytojai pasakiau,kad kosulys nepraeina,tai sako-o tave tas labai vargina???Stai taip… O sportuoti sveika,bet vel gi..Ar zinot,kad Sirvintu ilgametis fizinio mokytojas serga sanariu liga ir operavosi koju sanarius.Tai kaip tai paaiskint?!

 4. AA parašė:

  O kiek nesveiko maisto parduotuvese,genetiskai modifikuoto,po to issygimsta lasteles ir vezys…
  Tylu nes dideli pinigai cirkuliuoja…

Comments are closed.

scroll to top
+