Karšta tema: Lėkštės „su ryškiais dėvėjimo pėdsakais“ – geriausias įrodymas, kad dešimtmečiais tie dalykai niekam nerūpėjo

Po trečiadienį viešojoje erdvėje pasirodžiusių publikacijų apie Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytos Ligoninių maisto tikrinimo komisijos išvyką į Širvintų ligoninę, permainų priešininkams beliko iš apmaudo kandžiotis alkūnes. Portale DELFI antraštė, kaip įprasta, skambėjo grėsmingai „Patikrino maistą Širvintose: maistas tiekiamas kibiruose, ligoninė kenčia skurdą“, tačiau tai buvo viskas, ką sensacijų medžiotojams pavyko išspausti iš šio reportažo. „Maisto kokybę, maistingumą ir išvaizdą komisija įvertino 6 balais iš 10,“ – rašo DELFI ir cituoja Komisijos pirmininką Almantą Kranauską, kuris pripažįsta, kad jokių rimtų pažeidimų nenustatyta.

„Maisto patiekimo estetinis vaizdas skurdus – lėkštės visos skirtingos, su ryškiais dėvėjimo požymiais. Sriubos į skyrius gabenamos emaliuotuose kibiruose. Patiekalai pigūs, tradicinės virtuvės stiliaus, bet pacientams patinka. Pacientų nuomone, maisto skonis geras, jiems maisto pakanka, sriubos tirštos. Yra vegetariško raciono pasirinkimo galimybė. Tačiau arbata ir kava su jau įdėtu cukrumi, be cukraus duodama tik sergantiems diabetu. Yra galimybė naktį atsigerti arbatos. Kavos pakeitimas kitu gėrimu nenumatytas. Duonai tepti patiekiama sviesto,“ – rašo DELFI ir teigia, jog Komisijos pirmininkas, išanalizavęs valgiaraštį, pasakojo, kad per savaitę patiekalai, patiekiami pacientams, beveik nesikartoja.

Ir visa tai pagaminama Širvintų ligoninės valgykloje, per dieną maisto produktams skiriant vos po … 1,39 Eur!

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė po tikrintojų apsilankymo sulaukė žiniasklaidos dėmesio, tačiau šis apsiribojo bulvariniais klausimais apie … emaliuotus kibirus, skirtingas lėkštes ir maistą, kurį galbūt yra degustavusi ir merė.

Panašu, kad sensacijų medžiotojai nebesugalvojo, prie ko daugiau prikibti.

„Sveikatos apsaugos ministerija atliko patikrinimą ne tik Širvintų, bet daugelyje Lietuvos ligoninių, taip pat ir ministerijai pavaldžių. Tačiau drįstu spėti, kad klausimus siuntėte tikrai ne visiems merams, kurių vadovaujamuose rajonuose buvo atlikti patikrinimai,“ – rašo Ž. Pinskuvienė atsakyme žurnalistams, pripažindama, kad jų sulaukia tradiciškai beveik kiekvieną darbo dieną.

– Tiek emaliuotus kibirus sriubai nešioti, tiek senas lėkštes, esamą inventorių, suprantama, vertinu blogai. Esu tikra, kad Širvintų ligoninės laukia permainos, nes šią sistemą būtina tvarkyti, – žiniasklaidai sakė Živilė Pinskuvienė ir prisipažino nujaučianti, kad pastaruoju metu Sveikatos apsaugos ministerijos vykdomi ligoninių patikrinimai svariai prisidės prie to, kad būtų padėtas paskutinis taškas mažosioms ligoninėms išgyventi. Norėdamas mušti, pagalį visada rasi.

Anot Širvintų rajono merės, problema yra ne skirtingos lėkštės ar emaliuoti puodai, kaip bandoma akcentuoti reportažuose iš Širvintų ligoninės. Tuos buitinius dalykus nulemia kur kas didesnės, sisteminės problemos, kurios atsirado ne pernai ar užpernai, o daugelį metų kaip karšta bulvė buvo mėtoma vienų rajono vadovų kitiems.

– Kai beveik prieš trejus metus pradėjau vadovauti Savivaldybei, sveikatos priežiūros įstaigų būklė buvo apverktina. Širvintų ligoninėje gydytojai dirbo be licencijų, nebuvo būtiniausių medikamentų, žmonės buvo gydomi apleistose, šaltose patalpose, per langus košė vėjai, nuo sienų į lovas krito ne tik tinkas, bet ir elektros rozetės. Ar tik ne penkios-šešios viena po kitos sekusios kadencijos, vadovaujamos „valstiečio“ V. Šimonėlio, liberalcentristu patapusio K. Pakalnio, buvusio konservatoriaus V. Jasiukevičiaus Širvintų ligoninę paliko visiškai nustekentą. Su jų palaiminimu buvo uždarytas Chirurgijos skyrius, o ukmergiškiams veltui atiduota per didžiulius vargus gauta moderni ir labai brangi įranga, atsisakyta Greitosios medicinos pagalbos. Tačiau vadovams viskas atrodė gerai, nes medicinos įstaigoms vadovavo jiems lojalūs žmonės, – sakė Živilė Pinskuvienė.


Pasak merės, lėkštės „su ryškiais dėvėjimo pėdsakais“ – tai tik įrodymas, kad dešimtmečiais tie dalykai niekam nerūpėjo. Pradėjus dirbti dabartinei rajono valdžiai, buvo sudaryta komisija, organizuoti patikrinimai situacijai išsiaiškinti. Įsitikinus, kad tuometiniai sveikatos priežiūros įstaigų vadovai visiškai nesuinteresuoti ieškoti būdų situacijai pagerinti, buvo priimti galbūt skausmingi sprendimai dėl jų atleidimo. Pakeitusieji ėmėsi realių darbų. Netrukus Vidaus ligų skyrius buvo perkeltas į naujas patalpas, ligoninėje padaugėjo konsultacinių paslaugų. Jei per tuos trejus metus būtų mažiau trukdyta, o leista dirbti rajono labui, gal ir pirmą Jasiukevičiaus kadenciją menančių lėkščių neprireiktų linksniuoti.

– Puikiai matau ir žinau, kad sunkias ir netgi skurdžias dienas išgyvena visos mažosios rajoninės ligoninės. Ir tai nulemia bendras mūsų valstybės požiūris bei daug metų Sveikatos apsaugos ministerijos vykdomas, tačiau niekaip neužbaigiamas sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimas, – teigė merė. Ji pridūrė, kad Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ deklaravo didesnį dėmesį regionams, rajonuose gyvenantiems žmonėms, tačiau iš tiesų ėmėsi tų žmonių gyvenimą dar labiau riboti – pradedant mažųjų kaimiškų mokyklų, baigiant ligoninių uždarymu. – Bepigu versti kaltę savivaldybėms, kurios formaliai yra sveikatos priežiūros įstaigų steigėjai, tačiau realiai jų išlaikymas priklauso nuo Sveikatos apsaugos ministerijos ar Ligonių kasų sprendimų, kai medicinos įstaigos žmonėms paslaugas suteikia, o apmokėjimo už tai negauna.

Iš ministro Aurelijaus Verygos kalbų ir veiksmų galima manyti, kad siekiama pakeisti Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymą, kuriuo būtų nustatyta, jog Sveikatos apsaugos ministerija steigia, reorganizuoja ar likviduoja ne tik dabar jai pavaldžias, bet ir šiuo metu savivaldybių valdomas įstaigas. Toks Įstatymo pakeitimas buvo užregistruotas dar 2015 metais, bet dėl kontraversiško visuomenės vertinimo iki šiol nepriimtas.

Pasak Ž. Pinskuvienės, kai ji kartu su Administracijos direktore I. Baltušyte-Četrauskienė dėl rajono sveikatos įstaigų buvo susitikusius su pačiu A. Veryga, ministras pažadėjo, kad pats asmeniškai atvyks į Širvintas ir pristatys planuojamas permainas. Tačiau…

Sveikatos priežiūrą ir jos įstaigų veiklą kuruojančios Savivaldybės mero pavaduotojos Irenos Vasiliauskienės teigimu, susitikimas su ministru A. Veryga dėl Širvintų ligoninės situacijos ir galimų permainų yra derinamas jau kurį laiką. Tačiau ministerija vis atšaukia vizitą ir nukelia datą. Iš sausio mėnesio, perkeliant į vasarį, paskui į kovą. Kovo 9 d. susitikimo darbotvarkė jau buvo išsamiai suderinta, tačiau vėl perkelta į balandį. A. Veryga vizitą Širvintose išmainė į kitus renginius. Kodėl ministras atidėlioja apsilankymą? Galbūt kažko nenori…

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

31 Atsakymas į "Karšta tema: Lėkštės „su ryškiais dėvėjimo pėdsakais“ – geriausias įrodymas, kad dešimtmečiais tie dalykai niekam nerūpėjo"

 1. to kakarieku parašė:

  taigi statis gamikla ir viska ten perdirbs. Buvuseji apie viska pagalvojo.

 2. kakarieku parašė:

  man idomu kur nugule pinigeliai milijonai uz iskasta dumbla, kuris dabar gyventoju kancia smarve

 3. juze parašė:

  Tai aišku, kad tokiuose miesteliuose ligoninių neliks. Buvo ligoninės Gelvonuose, Giedraičiuose – niekas net neprisimena. Gydymas turi būti sutelktas dideliuose centruose. Kas pas mus jau begydys? Daktarų nėra. Valstybiniai skirstymai su privalomu atidirbimu kaimuose seniai baigėsi.

 4. vilkelis parašė:

  Dar vienas cviekas į ligoninės karstą,nejaugi dar kam nors kyla neaiškumai,Verygos pertvarkoje ir ateities planuose Š

 5. to ir vel parašė:

  apie tai raso etatine rasytoja, kam kartotis, jau koktu nuo tu taskomu pinigu“. Kodel anksciau nieko nebuvo daroma ir kur tie pinigai nukapsedavo? Dabar, kai viskas daroma, tai jau taskomi?

 6. Ir vel parašė:

  Ir vėl kalta Ana valdžia, lėkščių nenuspirko per dešimtmečius… Tai gal jie kalti kad ir piz.a istampyta? Neturite ką rašyt rasykit kaip tirpsta sniegas…it pinigai iš Širvintų biudžeto

 7. to To ? 2018-03-05 09:24 parašė:

  Paskaičččččččččččččččččččiouk, kiek savu dirbo savivaldybes pastate istisomis familijomis prie gerujų vadobu ir savivaldybei pavaldziose istaigose?? Ar tada regejimas buvo sutrikes, o gal atmintis slubuoja?

 8. Jurgita parašė:

  nu jau tikrai ne skirtingos lekstes svarbiausia, svarbu maistas kokybiskas ir jo pakankamai

 9. To ? parašė:

  Dirba „sava“ Dovilės Audėjūtės giminaitė:)

 10. parašė:

  geda???? abejoju, tokio jausmo nezino.

 11. paskutiniam parašė:

  gerus pinigus gauna, tai ir sazines neturi smeizti…..bet cia geda

 12. parašė:

  man pvz šmeizimo amatas yra pats nepriimtiniausias.

 13. tadas parašė:

  normali ta ligonine, tikrai susitvarke, kaip buvo anksciau nepalygynti, o maistas tikrai geresnis nei didmiesciuose, kaune, vilniuje tragedija

 14. mantas parašė:

  kad kiekvienas zmogus kasdien toki maista valgytu, cia tikrai prabangiai maitina

 15. roma parašė:

  man tai protas neisnesa, kaip purvasklaidos zurnalistu , anu laikrasciu, sazine nekamuoja, sitiek melo raso, taip juodina nekaltus zmones, gyvena atceit is pasalpu…tokius darbus negrazius darant turetu didelius labai pinigus gaut… arba cia visiskas nuzmogejimas

 16. ? parašė:

  Įdomu kieno „statytinės“ dirba ligoninės virtuvėje, kad net maisto pagaminti nesugeba?

 17. tomas parašė:

  veryga aiskiai pasake, uzdarys rajonines istaigas gydymo, nors palaikomaji paliks, bus gerai

 18. parašė:

 19. vanda parašė:

  Tai jeigu paliks palaikomąjį, tai visai gerai. Likę daktarai darbo tures, o ir mums paskutinį proškelį bus kam paduoda. Rimtų ligų pas mumi jau niekas negydo, brandaus socializmo laikus reikia užmiršti. Blogai su lankymu bus, bet dauguma mašinas turi.

 20. aciu parašė:

  aciu veryga uz naujas pertvarkas

 21. taip/ne parašė:

  Pirma kaimuose medpunktus uzdare, paskui ambulatorijas, dabarligonines. Viskas zmogaus naudai. Apie viska pamastyta. Turek zmogau eurų, pagydys tave visur. Bedos cia nera. Nosiu, ausu koregavimui ir remontui zmones pinigu turi, tures ir cia.

 22. Anonimas parašė:

  ten babkese vartosi

 23. nes parašė:

  nes uz tai turbut gauna algele ir visi zino is ko

 24. Anonimas parašė:

  ji bet ka apjuodins, baisus zmogus.

 25. Rokas parašė:

  o tai dar gyvena is mokesciu moketoju pinigu? dar neissikrauste?

 26. klausimas parašė:

  gal kitaip alga mokama, kas gali paneigti, visi gi zino, kam priklauo ir kam atidirbinejama

 27. ??? parašė:

  ar niekam nekilo klausimu, uz ka islaikoma purvasklaida??? is pasalpu teisingoji zurnaliste?

 28. ??? parašė:

  ar niekam nekilo klausimu, uz ka islaikoma purvasklaida??? is pasalpu teisingoji zurnaliste?

 29. Jovita parašė:

  reikia i maista ziureti, o ne i lekstes, o maistas tikrai geras

 30. aiskauda parašė:

  Va Lidžiaus laikais tai buvo ligonine. Statesi, pletesi, tai bent vadovas buvo kiek daktarų, seselių prikvietė, kiek čia medikų visam laikui įsikūrė. Ačiū tokiam daktarui ir vadovui, bet santvarkoms keiciantis kazkuom naujiems ponams neitiko ir nuo to ligonine riedejo zemyn. Tai faktas ir nera cia ko dabar kaltinti, jeigu patys vaziuojam ir savo artimus vezam gydytis Į UKmergę ar Vilnių. Net patys čia nenorime, tegul lieka kažkokia bagodzelnia numirt ir grabui išnešt ir bus gerai. O del valgymo tai nereikia peikti, koznam siais laikais artimieji prinesa. Tegul tik suvalgo.

 31. vale parašė:

  Teisingai labai viskas surasyta.

Comments are closed.

scroll to top
+