Ir žmonių, ir gyvūnų problemoms spręsti – po 5 tūkstančius litų?

Širvintų rajono gyventojų dantų protezavimui skiriama vos penki tūkstančiai litų

Širvintų rajono gyventojų dantų protezavimui skiriama vos penki tūkstančiai litų

Praėjusiame tarybos posėdyje buvo patvirtintas Savivaldybės biudžetas: pinigai išskirstyti pagal atskiras eilutes. Neverta nė sakyti, kad lėšų trūksta daug kam, tačiau kai kurie sprendimai kelia šypseną, deja, pro ašaras.

„Širvintų rajono gyventojų dantų protezavimui skiriama vos penki tūkstančiai litų. Tokia pati suma skiriama ir beglobių gyvūnų problemoms spręsti. Ar teisinga gyvūnus sulyginti su žmonėmis? Akivaizdu, kad metų metus nė viena problema nėra iki galo išsprendžiama,“ – „Širvintų kraštui“ sakė opozicijos lyderė Živilė Pinskuvienė.

Įsigyti išimamus protezus kainuoja kiek daugiau nei tūkstantį litų. Šie protezai neužtikrina visiško komforto, o tik atstato kramtomąją funkciją. Taigi išeitų taip, kad Savivaldybė finansuoja vos keturių širvintiškių dantų protezus, nors norinčiųjų šios paslaugos skaičius jau senokai perkopė tūkstantį.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos tinklalapyje rašoma: „Įrašytieji į eilę dantų protezavimui nuolat teiraujasi, kada ateis eilė protezuoti dantis. Vis dėlto į šį labai opų klausimą tiksliai atsakyti negalime, nes kiekviename mieste arba rajone eilių trukmė priklauso ne tik nuo Ligonių kasų skirstomų Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, bet ir nuo savivaldybių skiriamų pinigų. Šios lėšos kasmet gali būti kitokios. Kiekvienoje savivaldybėje sudaromi sąrašai pagal asmens ar jo atstovo prašymo pateikimo datą.“

Širvintų rajone žmonėms, įsirašusiems į eilę, vidutiniškai reikia laukti apie trejus metus. Gana ilgas laikas, juolab kad daugelis specialistų tikina, jog dantis reikia susidėti kuo skubiau: antraip gali atsirasti ne tik su virškinimu susijusių problemų, bet pasikeisti ir taisyklingas sąkandis.

Palyginti su kitais rajonais, mūsų rajone dantų protezavimo reikia laukti gana ilgai: pavyzdžiui, Vilniaus, Lazdijų ar Šalčininkų rajonuose eilėje pacientai laukia vos apie metus. Ilgiausiai Vilniaus apskrityje protezų laukia ukmergiškiai.

Palyginti su kitais rajonais Vilniaus apskrityje, mūsų rajone dantų protezavimo paslaugą gavo mažiausiai žmonių – savo eilės sulaukė 1601 gyventojas, parašęs prašymą iki 2010 metų. Kituose rajonuose per tą patį laikotarpį protezus įsigijo dvigubai ar net trigubai daugiau žmonių.

Teritorinių ligonių kasų skirstomų Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų pernai buvo skirta daugiau nei 125 tūkst. litų. Kitaip sakant, šimtus kartų daugiau, nei skiria Savivaldybė.

Pasak Protezavimo kabineto vedėjos Jurgitos Mackelienės, daugelis širvintiškių nesulaukia savo eilės ir už protezus nusprendžia susimokėti patys, o pinigai jiems grąžinami tik po kurio laiko, kai ateina jų eilė. Tuomet gyventojui grąžinama ne daugiau nei 1157 litai. Anot gydytojos, tokių pinigų geriems protezams neužtenka.

„Tie, kas gyvena geriau, turi daugiau pinigų, žinoma, renkasi geresnius protezus. Sunkiau tiems, kurie negali skirti papildomų lėšų – jie turi pasitenkinti išimamais protezais,“ – teigia J. Mackelienė

Keista Savivaldybės pozicija šiuo požiūriu: nors jau ne vienerius metus kalbama apie didėjantį pensinio amžiaus žmonių skaičių rajone, tačiau jų problemoms spręsti dėmesio, panašu, nedaugėja.

„Širvintų krašto“ informacija

15min.lt nuotr.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

11 Atsakymų į “Ir žmonių, ir gyvūnų problemoms spręsti – po 5 tūkstančius litų?”

 1. Jose parašė:

  Wham bam thank you, ma’am, my quniesots are answered!

 2. Guiih parašė:

  a cia Simai savo nauja sklypa prie kauzkr traku rajone taip uzminavai kad turistai neeitu atlikinet savo gamtiniu reikalu? ;)VA:F [1.9.20_1166](from 0 votes)

 3. piktas parašė:

  cia ne i tema, bet poliklinika ar dar ten kazkas gali sutvarkyti ,,Registracija pas gydytoja internetu“??????????????????????????????????????????????????????????????????????? Jau nusibodo ziuret i ten visokias ismetamas grimasas. ;((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

 4. jonas parašė:

  man labai baisu ait pas dantista.

 5. prapiesarius parašė:

  Savi dantys, savi ir pinigai.

 6. ??? parašė:

  Kam cia rasinet,ka ir taip jau visi zinom?Tai darykit ka nors.Idomu,kur tie visi pinigai istirpsta,jei protezavimui tik juokingi 5tukst.?Rajono mastu tai beveik nieko!

 7. Milda parašė:

  to Mildai – neturinčiam savo vardo, paaukočiau mielai aš beglobiams gyvūnams ir 10 tūkst.,nes labai myliu kates ir šunis. Tik va bėda – esu pensininkė ir taupau dantų protezams. Po vieną dantuką statau, nes daugiau nesutaupau, nors valgau moliūgų košę. O noriu kumpio rūkyto ir riešutų sukramtytų…

 8. jole parašė:

  labai gera ir maloni gyd lydziuviene

 9. to Milda parašė:

  na manau esi labai protinga, bet kazkodel nesugalvojai kaip gyvens sunys ir kates be dantu ? Manau jei gerai mali lieziuviu tai galesi sumalt edala gyvunams savo dantimis. O mesos, kalcio ir kt. vitaminu nupirk is savo algos.Ka tau reiskia paaukoti beglobiams gyvuneliams 5 tuks.

 10. Milda parašė:

  Kam tie protezai pensininkui – numirs ir bus “zants“ valstybės kompensuotiems pinigams,.. O, be to ,pragyvenimui išleidžiama mažiau pinigų, kai esi be dantų, nes valgai tik košelę- kruopos pensininkui tik ir išeina už minimalią pensiją . O va, beglobiai šunys turi aštrius dantis – ne vieną valdžios vyrą pabaidys, katės be dantų – nesugaus pelių – žiurkės apsigyvens prie Širvintų. Taigi, beglobiams gyvūnėliams reikia mėsos [kalcio ir kt. vitaminų] – jiems ir 5 tūkst. neužteks…

 11. hene parašė:

  Labai gera gydytoja Jurgita Mackeliene.

Comments are closed.

scroll to top