Informacija iš naujausio numerio: „Delfi“ publikacijoje – „juodieji“ ligoninių sąrašai ir spėliojimai, KAS BUS TOLIAU?

Širvintų ligoninė

Širvintų ligoninė

Rugpjūčio 2 d. viename iš populiariausių interneto naujienų portalų „Delfi“ pasirodė publikacija pavadinimu „Iki šiol neskelbtas juodasis ligoninių sąrašas: kodėl į tas įstaigas geriau nepatekti?“

Širvintų r. savivaldybė po šios publikacijos išplatino atsiliepimą, kuriame sakoma, kad iš šios publikacijos širvintiškiai gali matyti, kad Širvintų rajono savivaldybės žengti žingsniai, sprendžiant sunkioje padėtyje esančios VšĮ Širvintų ligoninės klausimus, yra teisingi.

1. Širvintų ligoninės pavadinimas nefigūruoja sąraše, kuriame išvardintos įstaigos, kuriose neužtikrinamas paslaugų teikimas visą parą.

Tuo tarpu blogiausia padėtis – Plungėje bei Švenčionyse, ne ką geresnė – Šalčininkų bei Vilkaviškio ligoninėse. Į „juodąjį sąrašą“ patenka ir Jonavos, Lazdijų, Šilutės, Tauragės, Joniškio, Pasvalio, Raseinių, Utenos, Šakių, Radviliškio, Rokiškio, Visagino bei Trakų ligoninės.

2. Širvintų ligoninė nėra minima ir tarp tų įstaigų, kuriose nustatyta, jog dirbantys medikai neturėjo tinkamos kvalifikacijos ar net dirbo be galiojančių kvalifikacinių licencijų.

Galime tik priminti, kad 2016 m. Širvintų ligoninėje buvo net trys medikai, neturėję licencijų verstis ta praktika, kurią vykdė. Šias problemas pavyko išspręsti.

3. Deja, rajoninėse šalies ligoninėse labai trūksta jaunų specialistų. Kasmet vis didėja dirbančių gydytojų amžius. „Juodajame sąraše“ įrašytose Kazlų Rūdos, Biržų, Visagino, Anykščių, Švenčionių, Kupiškio, Zarasų, Pakruojo ligoninėse vyresnių nei 60 metų amžiaus dirbančių gydytojų specialistų skaičius svyruoja nuo 40 iki 50 proc. visų dirbančių gydytojų skaičiaus.

Džiugu, kad ir šiame sąraše Širvintų ligoninės nėra.

4. Paskutiniajame sąraše išvardinta 17 ligoninių, turinčių neigiamą balansą metinėse finansinėse ataskaitose. Rašoma, kad blogiausia padėtis yra Mažeikių, Šilutės, Alytaus ligoninėse. Į sąrašą kartu su Marijampolės, Telšių, Švenčionių, Jurbarko, Pakruojo, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Pasvalio, Rokiškio ir Zarasų ligoninėmis pateko ir Širvintų gydymo įstaiga.

Kadangi Širvintų ligoninės finansinė padėtis jau daugelį metų yra labai prasta, todėl nieko naujo tarsi ir nepasakyta. Juk prie to buvo eita ilgą laiko tarpą. Galima prisiminti, kaip 2007 m., kai Administracijos direktorės pareigas ėjo dabartinė Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė (tuo metu Seimo narys buvo Jonas Pinskus, daug padėjęs Širvintų rajonui), mūsų ligoninė, padedant tuometiniam Sveikatos apsaugos ministrui R. Turčinskui, buvo suteikta moderni chirurginė įranga. Ir kaip mūsų vietinių politikų, pradedant K. Pakalniu, baigiant V. Jasiukevičiumi, 2013 metais Tarybos sprendimu ta brangi įranga buvo visiškai nemokamai atiduota. Prisiminkime, kaip po truputį buvo mažinamas paslaugų spektras, uždaryti chirurgijos, ginekologijos ir akušerijos skyriai… Kai ligoninėje konsultuodavo vos vienas kitas specialistas. Širvintų ligoninei per tuos metus nebuvo suteikta papildomų investicijų teikti kažkokias papildomas paslaugas (O juk Lietuvoje yra pavyzdžių, kaip buvusių kadencijų savivaldybių valdžia sugebėjo pritraukti investicijas ir pagerinti savų įstaigų būklę: ta pati Ukmergės ligoninė su renovuotais skyriais ir išplėstomis paslaugomis, Zarasų ligoninė, turinti baseiną, pirtis, nors, deja, taip pat yra atsidūrusi ties išgyvenimo riba). Širvintose to niekam nereikėjo. Brangi įranga grąžinta, geriausios ligoninės patalpos išnuomotos nežinia kokiems privatininkams, o Taryboje sėdėję gydytojai tiesiog kilnojo rankas ir neeikvojo savo brangaus laiko ieškodami galimybių, kaip pagerinti situaciją. Dabartinės Širvintų r. valdžios prioritetas buvo padidinti gyventojams prieinamų paslaugų spektrą. Tai ir buvo padaryta. Tikriausiai, niekas neprisimena, kada mūsų vietinėje įstaigoje dirbo tiek gydytojų konsultantų – aukšto lygio atvažiuojančių (žinoma, ir brangių) specialistų, kaip dabar. Ir nors finansinė įstaigos būklė neišsiskiria iš daugelio mažųjų Lietuvos ligoninių, Širvintų rajono gyventojai gauna jiems reikalingas paslaugas, gali konsultuotis su specialistais, šalia savo namų. Kaip teigia Širvintų r. savivaldybė, būtent tas žmonėms reikalingas paslaugas ir siekiama išlaikyti visomis pajėgomis.

Nepaisant visų „juodųjų“ sąrašų, Lietuvos žmonėms yra labai neramu dėl mažųjų ligoninių išlikimo. Juo labiau, kad Sveikatos apsaugos ministerija aiškios pozicijos taip ir nepateikia. Ne kartą iš Savivaldybės merės Ž. Pinskuvienės esame girdėję tvirtą poziciją – kad Širvintų ligoninę reikia išlaikyti.

Kadangi už sveikatos sritį Širvintų rajono savivaldybėje yra atsakinga mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė, pasiteiravome, kokia jos nuomonė apie šią publikaciją ir ligoninių, atsidūrusių „juoduosiuose“ sąrašuose situaciją.

„Manau, kad šis straipsnis ir jame pateiktos statistinės lentelės sudomino daugelį esamų ir būsimų ligoninių pacientus. „Delfi“ pateikia informacija parodo, kad VšĮ Širvintų ligoninės veiklos vertinimas, stebėtojų tarybos bei Savivaldybės tarybos narių teikiami pasiūlymai turėjo teigiamos įtakos įstaigos veiklai. Širvintų ligoninės nėra sąrašuose ligoninių, kuriose medikai dirba be licencijų, kur nekokybiškai teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos ar jos neužtikrinamos taip, kaip turi būti.

Nuo 1998 m. Širvintų ligoninėje prasidėjo restruktūrizacijos etapas, vadinamas Sveikatos apsaugos ministerijos mažųjų ligoninių optimizavimo planu: uždaryti neurologiniai, akušerijos ir nėštumo patologijos, chirurgijos, vaikų ligų skyriai. O išlaikytos reanimacijos ir skubios pagalbos, visą parą budinčio chirurgo paslaugos buvo neapmokamos, tai sudarė prielaidas atsirasti neigiamam finansiniam rezultatui.

Būtent todėl, kaip ir didelėje dalyje rajoninių ligoninių, Širvintų ligoninėje viena didžiausių problemų yra neigiamas finansinis rezultatas. Pažymėtina, kad į tokių ligoninių sąrašą patenka net ir didesnės ligoninės, tokios kaip Zarasų, kurioje įrengtas puikiausias reabilitacijos centras su baseinais ir pirčių zonomis, Biržų, Visagino, Molėtų ir kt. Nagrinėjant mūsų ligoninės situaciją nuo 1998 metų, aišku, kad jokio indėlio tuometinė Savivaldybės taryba į ligoninės plėtrą nesistengė įdėti. Todėl šiandien turime ieškoti geriausių išeičių, kad išlaikytumėm mūsų žmonėms reikalingas paslaugas.“ – teigia I. Vasiliauskienė.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Informacija iš naujausio numerio: „Delfi“ publikacijoje – „juodieji“ ligoninių sąrašai ir spėliojimai, KAS BUS TOLIAU?”

  1. Anonimas parašė:

    Vytukai, o kur siukles dedavai anksciau? Lipuvkoj arba prie daugiabuciu konteineriu? Labai gerai, kad yra siuksliu mokestis. Tik cia ne rajono, o visos Lietuvos ivestas

  2. Vytukas parašė:

    Sildymas tapo vienas brangiausiu lietuvoj 3 vietoj atsirado siuksliu isvezimo mokesciai

  3. paga parašė:

    pagaliau rajonas turi labai gerą mere.

  4. Jona parašė:

    O kaip del busimo didziulio siukslyno prie medziuku biodegros teritorijoj

  5. taip/ parašė:

    Oi ne ten parasiau, turejau prie meres foto idet. Bet gal cia nieko baisaus.

  6. taip/ parašė:

    TRys pastebejimai.
    1. Kai pasitasiau su supuvusisiais ir nesupuvusiais obuoliais, tai supratau, kad labai gerą darba mere padare, kad isvale pakele nuo obuoliu. Siais metais butu buve amen.
    2. Labai geras jaunas vaikinas nuolat sienauja miesto zaliuosius plotus, todel mieste labai grazu, jauku ir tvarkimga.
    3. Širv intų siluma laikosi duoto zodzio ir siandien turime karsta vandeni, po to tokio šutros nereikia su puodais lakstyti.
    Ir siaip daug geru daru daro mere, sveikatos jai.

Comments are closed.

scroll to top