Gripo banga slūgsta, bet mus įspėja, kad galime sulaukti antrosios

Šiomis dienomis Kinija paskelbė atsisakanti griežtų ribojimų, kurie suvaržė šią šalį po atsinaujinusios COVID-19 pandemijos.

Tai reiškia, kad vėl išaugo tikimybė, jog Kinijoje išplitusi Omikron atmaina bus pervežta į kitas šalis.

Apie tai šiomis dienomis įspėjo medicinos specialistai. Jų manymu, šį sezoną gali ne tik padaugėti koronaviruso atvejų, tačiau ir galima nauja gripo banga sausio-vasario mėnesiais.

Šiuo metu fiksuojamas susirgimų mažėjimas gali būti laikinas ir greitai susirgimų kreivė gali pradėti kilti.

Pirmąją šių metų savaitę Širvintų rajono savivaldybėje gripo, ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) sirgo 158 gyventojai, tarp jų 38 nepilnamečiai. Maždaug dviem trečdaliams sirgusiųjų (118) buvo diagnozuotos lengvesniais susirgimais laikomos ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos.

Tai kiek mažesni skaičiai, nei buvo fiksuota 2022 metų pabaigoje. Pavyzdžiui, paskutinę, 52-ąją praėjusių metų savaitę rajone iš viso šiomis išvardytomis ligomis sirgo 169 žmonės.

51-ąją savaitę savivaldybėje iš viso sirgo 173, 50-ąją savaitę – 201, 49-ąją savaitę – 165 žmonės.

Pirmasis susirgimas gripu Širvintų rajone šį sezoną buvo diagnozuotas 2022-ųjų lapkritį, 46-ąją savaitę. Tai buvo nepilnametis. Jau kitą savaitę sirgo 2 žmonės, abu nepilnamečiai. 48-ąją savaitę sergančiųjų gripu padaugėjo iki 5, tarp jų buvo 3 nepilanamečiai. Ši situacija laikėsi dar savaitę, o gruodį sergančiųjų gripu padvigubėjo. Per Kalėdas gripavo 30 (12 nepilnamečių), o Naujuosius sirgdami gripu sutiko 46 rajono gyventojai, iš jų 15 nepilnamečių.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 13 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top