Faktai dėl girtaujančių medikų pasitvirtino, tačiau į darbdavį nepatenkintieji nesikreipia

Per trumpą laiką šalies žiniasklaida net kelis kartus kedeno Širvintų ligoninę dėl pranešimų apie galimai girtaujančius medikus.

Praėjusią savaitę tv3 portalas informavo sulaukęs Ievos Mykolaitienės pranešimo apie rugpjūčio 22 dienos atvejį Širvintų ligoninėje, kai vyrui patyrus traumą teko Širvintų ligoninėje susidurti su neblaiviais medikais.

Anot moters, ji užuodė nuo slaugytojos sklindantį alkoholio kvapą, o paskui vyras tualete pastebėjo ir besimėtančią tarą nuo alkoholio.

Problemų kilo ir su traumuotą koją apžiūrėjusiu budinčiu gydytoju. Atseit, medikas negalėjo tiksliai apibūdinti traumos, ilgai ruošė išrašą, kuris buvo neįskaitomas, su klaidomis ir nekokybiškai atspausdintas. Paprašius naujo išrašo, atsikalbinėjo. Šeimai teko važiuoti į Ukmergę pagalbos. Grįžus vėlų vakarą apie šį atvejį buvo informuota bendruoju pagalbos telefonu.

Tai, kad bent jau dalis mestų kaltinimų turi pagrindo, portalui patvirtino Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Kaip aiškinama, rugpjūčio 22 d. vėlų vakarą buvo patikrinti Širvintų ligoninėje budėję medikai. Vienam jų nustatytas 1,13 prom., kitam – 2,08 prom. neblaivumas. Apie tai buvo informuotas darbdavys – VšĮ „Širvintų ligoninė“ vadovybė.

Jau šią savaitę kitas portalas – lrytas.lt – aprašė kitą Širvintų ligoninėje nutikusią istoriją:

„Į ligoninės priėmimo skyrių atėjo girta gydytoja, pasižiūrėjo į ligotą, vos paeinantį žmogų su siuntimu. Nepatikėsite, liepė eiti namo ir išstūmė pro duris. Ar aš po tokio reginio eisiu pas šitą gydytoją? Aišku, kad ne“, – cituojama Janina (vardas pakeistas), kuri pridėjo, kad „sesutės labai malonios, bandė padėti, bet jei gydytoja nepriėmė, nežinia, kaip tam žmogui baigėsi“.

Kaip skelbiama, Širvintų ligoninės administracija šį portalą patikino, kad minima gydytoja sulaukė nuobaudos. Gydytoja jau buvo nušalinta nuo darbo dėl anksčiau fiksuotų pažeidimų. Tačiau administracija patikino, kad gyventojai ir dėl šios gydytojos girtavimo į ligoninės administraciją nesikreipė.

Kad faktai nėra laužti iš piršto „Širvintų kraštui“ pripažino Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė. Netrukus merė socialiniame tinkle „Facebook“ apie tai paskelbė įrašą.

Taip sutapo, kad netrukus po šių atvejų paviešinimo mieste ėmė sklisti kalbos, kad „įkliuvo“ vienas širvintiškiams gerai žinomas medikas, anksčiau turėjęs problemų dėl alkoholio vartojimo darbo metu. Mūsų žiniomis, jis čia niekuo dėtas: atvykusi policija tąkart patikrino ir jo blaivumą, tačiau jokių promilių jam nustatyta nebuvo. Dėmesio centre, mūsų žiniomis, atsidūrė atvažiuojantis budintis medikas, kaip teigiama, „kartais dėl to turėdavęs problemų“.

Kitu atveju kaltinimai buvo mesti taip pat į Širvintas atvykusiai medikei.

Galima būtų ieškoti šių istorijų paaiškinimo, tik pateisinimo čia nėra. Medikai ir kai kurių jų piktnaudžiavimas alkoholiu – sena problema, atkeliavusi dar iš sovietmečio. Deja, ne visi medikai įprastai susitvarko su didžiuliu stresu, atsakomybe, milžinišku darbo krūviu, perdegimu darbe, net pacientų pagundomis. O kuris laikas prie to prisideda ir šalies valdžia, metų metais atidėliojanti medicinos reformą regionuose ir taip sukelianti naujų įtampų. Kol mažųjų ligoninių ateitis nėra aiški, bus sunku rasti medikų, kurie savo ateitį norėtų susieti su regionais. Taip į rajonus atvyksta medikų, kurie dėl panašių problemų neįsitvirtina didžiuosiuose miestuose, ten yra netekę darbo, išstumti iš tenykštės medicinos rinkos. Atvykdami „uždarbiauti“ į rajonus, jie atsiveža ir užslėptas ydas, su kuo anksčiau ar vėliau susiduria pacientai. Kol regionų ligoninės nebus patikimi, taigi geidžiami darbdaviai, kol nebus konkurencijos pas mus įsidarbinti, tol didmiesčių nuosėdos piktins mažųjų miestų ir miestelių gyventojus.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Faktai dėl girtaujančių medikų pasitvirtino, tačiau į darbdavį nepatenkintieji nesikreipia"

  1. tik nuomone parašė:

    Tiesiog kazkas panoro prirasyti negraziai ir sutersti musu medikus.

Comments are closed.

scroll to top