Dar vienas skundas. Ar prisimenate, kas dėjosi Širvintų ligoninėje?

Širvintų rajono savivaldybės interneto svetainėje pasirodė pranešimas apie tai, kad yra rengiamas Tarybos sprendimas skirti papildomų lėšų Širvintų ligoninei – konkrečiai – dalinai kompensuoti ambulatorinių chirurginių paslaugų teikimą tuo metu, kai nedirba kitos Širvintų rajone esančios gydymo įstaigos – t.y. po darbo valandų, savaitgalių ir švenčių dienomis. Šių paslaugų įstaigai neapmoka Teritorinės ligonių kasos nuo 2017 m. Todėl Savivaldybė, siekdama užtikrinti reikalingas širvintiškiams paslaugas, tam ir ketina skirti lėšų.

Galime priminti skaitytojams, kad „Širvintų kraštas“ Širvintų ligoninės išlikimo tema spausdino ne vieną straipsnį ir pagrindinė žinia, kurią pateikdavo tiek rajono merė Ž. Pinskuvienė, tiek sveikatos sritį kuruojančios vicemerė I. Vasiliauskienė, buvusi Administracijos direktoriaus pavaduotoja, o dabar l.e.p. Širvintų ligoninės direktorė E. Pečiukaitienė buvo ta, kad mūsų rajone dedamos visos pastangos išlaikyti įstaigą ir jos teikiamas labai reikalingas gydymo ir konsultavimo paslaugas čia pat, vietoje.
Savivaldybės pranešime rašoma, kad nuolatinai pasitarimai tiek su Širvintų ligoninės l.e.p. direktore Elona Pečiukaitiene tiek ir Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Liudmila Braškiene lemia, kad įstaigose vykdoma atsakinga finansų kontrolė. O dabar jau galima matyti ir teigiami Širvintų ligoninės rezultatai. Žinoma, jei ne milžiniškos praeities skolos, dėl kurių Ž. Pinskuvienės teigimu, atsakomybė turėtų kristi buvusiems rajono vadovams, būtų galima kalbėti ir apie kur kas geresnius pasiekimus.

Belieka tik prisiminti, kaip ligoninės padėtį „taisė“ buvę merai K. Pakalnis, V. Jasiukevičius. Kad ir pavyzdį su brangia chirurgijos įranga, kurią gavus 2007 m,. labai greitai ir pats Chirurgijos skyrius buvo uždarytas, o moderni įranga padovanota Ukmergei, kuri nuo to laiko džiaugiasi vis stiprėjančiomis chirurgijos paslaugomis.

„Širvintų kraštą“ pasiekė informacija, kad šia tema savo bene vieninteliu per pastaruosius 3 metus pagarsėjusi sugebėjimu – rašyti ir po visas įmanomas institucijas siuntinėti skundus – rajono Tarybos opozicija (V. Šimonėlis, J. Šiukštienė, K. Pakalnis, J. Purvaneckas, V. Mateika) sukurpė dar ne vieną. Ir reikalauja iš merės Živilės Pinskuvienės prisiimti asmeninę atsakomybę dėl L. Meškauskienės ir N. Dimšienės atleidimų.

Pasiteiravome pačios Ž. Pinskuvienės, kaip ji vertina eilinį skundą ir ar nesigaili 2016 m. priėmusi šiuos sprendimus?

– Ir dabar nekeisčiau šių savo sprendimų. Jie buvo būtini. Kalba ėjo ne apie mane, ne apie tuometinę ligoninės direktorę „valstiečių“ statytinę L. Meškauskienę. Mūsų gydymo įstaigoje buvo susidariusi niekuo nepateisinama situacija, apie kurią kalba Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos išvados:

* Širvintų ligoninėje pacientus aptarnavo gydytojai, dirbantys be licencijų;

* Anafilaksinio šoko vaistų ir medicinos pagalbos priemonių rinkinio medikamentai buvo pasibaigusio tinkamumo naudoti;

* Nebuvo užtikrinamos 24 val. per parą anestezijos ir intensyvios terapijos slaugytojų paslaugos;

* Ligoninė neužtikrino reikiamų laboratorinių tyrimų.

Dar daugiau pažeidimų buvo nustatyta atliktame vidaus medicininiame audite:

* Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje procedūriniuose kabinetuose nebuvo nei pirmosios medicinos pagalbos, nei anafilaksinio šoko rinkinių; (ką reikėtų daryti prireikus skubios pagalbos, jei žmogui pasidaro bloga?)

* Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo vietoje laikomi pasibaigusio galiojimo termino vaistai;

* Vienkartinio naudojimo taurelės buvo naudojamos kaip daugkartinio naudojimo tiek slaugos, tiek Vaikų ligų skyriuose; (galima tik įsivaizduoti, kas dėjosi ligoninėje vienam pacientui susirgus, pvz., gripu… O jei neduok Dieve, sunkia užkrečiama liga?);

* Sveikatos priežiūros paslaugų teikimui buvo naudojamos pasibaigusio galiojimo gliukozės kiekio kraujyje matavimo juostelės; (ką galima manyti apie tokių tyrimų rezultatų tikslumą?)

* Pasibaigusio galiojimo vaistų bei vienkartinio naudojimo priemonių rasta ir Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje;

* Šiame skyriuje dirbtinės plaučių ventiliacijos įrenginys neparuoštas darbui, nepatikrintas techniškai! (kokios skubios pagalbos tuomet galima buvo tikėtis?);

* Šaldytuve, skirtame vaistiniams preparatams, rasta maisto produktų;

* Narkotinių vaistinių preparatų apskaitos žurnale rasta taisymų, nepatvirtintų darbuotojų parašais; (kyla klausimas, ar nebuvo falsifikuojami duomenys?);

* Stacionariniuose skyriuose buvo nustatyta atvejų, kai pacientas paguldytas prieš 3 dienas, tačiau įrašų apie jo priežiūrą ir gydymą nėra! (o jei tokį pacientą reikėtų skubiai pervežti į kitą ligoninę?)…

Tai tik maža dalis pažeidimų, kurie yra tiesiogiai susiję su mūsų rajono žmonėmis, jų sveikata ir netgi gyvybe. Už tai, kaip organizuojamas įstaigos darbas yra tiesiogiai atsakingas jos vadovas. Deja, L. Meškauskienė nesiėmė jokių veiksmų tokią padėtį taisyti.

Buvo priimtas sprendimas atleisti šią įstaigos vadovę iš pareigų. Esu tikra, kad kiekvienas rajono vadovas būtų pasielgęs taip pat. Sprendimas buvo būtinas apginti širvintiškius nuo šitokio aplaidumo, netgi nežmogiškumo.

Deja, L. Meškauskienė nesiėmė jokių veiksmų tokią padėtį taisyti, o pradėjus aiškintis situaciją, atvirai demonstruodavo nepasitenkinimą ir netgi teikė klaidinančią informaciją.

Deja, L. Meškauskienė nesiėmė jokių veiksmų tokią padėtį taisyti, o pradėjus aiškintis situaciją, atvirai demonstruodavo nepasitenkinimą ir netgi teikė klaidinančią informaciją.

– O kaip dėl N. Dimšienės, Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės?

– Pradėti reikėtų nuo to, kad 2015 m. vos pradėjusi dirbti mūsų komanda iš karto ėmėsi ieškoti galimybių kaip pagerinti sveikatos įstaigų padėtį. Rajono žmonės turėtų dar prisiminti, jog 2015 m. pabaigoje Taryboje buvo priimtas sprendimas sujungti Širvintų ligoninę su Pirminės sveikatos priežiūros centru. Tuo metu tai leido įstatymai, buvome gavę ministrės R. Šalaševičiūtės pritarimą. Esu tikra, kad sujungus šias įstaigas, šiuo metu turėtume kardinaliai geresnę situaciją. Tačiau sujungimui labiausiai priešinosi N. Dimšienė. Nesunku suprasti, kodėl. Pati važinėdama iš Vilniaus, rūpinosi toli gražu ne Širvintų r. žmonėmis, o tik savo šilta kėde ir išskirtine padėtimi. Negana to, kad vadovavo poliklinikai, ji dirbo ir gydytoja neurologe Širvintų ligoninėje. Atlikto audito ataskaitoje galime matyti „įdomų“ darbo grafiką – nuo 7.00 iki 7.24 val. Kai tuo tarpu bendros vizitacijos ligoninėje vykdavo nuo 9 iki 12 val.

Ištrauka iš audito ataskaitos: N. Dimšienė pacientus ligoninėje vizituodavo 24 min, dar gerokai prieš pusryčius.

Ištrauka iš audito ataskaitos: N. Dimšienė pacientus ligoninėje vizituodavo 24 min, dar gerokai prieš pusryčius.

Ir jei N. Dimšienę tokia išskirtinė situacija labai tenkino, tai mums ji atrodė neleistina. Dar opozicijoje būdama kalbėjau apie tai, kokias sąlygas turi mūsų gydytojai ir kaip pagal tas sąlygas neatitinka jų teikiamos paslaugos rajono žmonėms. Reikėjo imtis veiksmų, padėtį taisyti. Galbūt to pabūgusi poliklinikos vyr. gydytoja ir kreipėsi į teismą apskųsdama Tarybos sprendimą sujungti įstaigas. Tuo metu mūsų pavyzdžiu jau buvo ketinusios pasukti ir kitų mažąsias ligonines turinčių rajonų savivaldybės. Tačiau buvo pakeisti teisės aktai ir kelias tam buvo užkirstas.

Šiandien mažosios ligoninės laukia aiškesnių ministro A. Verygos nurodymų. Trejus metus murkdomės nežinioje. Tačiau nors ir esanti sunkioje finansinėje padėtyje, Širvintų ligoninė šiandien dirba tvarkingai. Visi gydytojai turi licencijas, pacientams tikrai neduodami pasenę vaistai, žmonės nepaliekami be priežiūros. Manau, kad tai yra labai svarbu ir paneigia bet kokias abejones dėl tuomet priimtų sprendimų būtinumo. O Savivaldybė, kaip steigėja, pagal galimybes tiek pernai, tiek šiemet prisideda finansiškai, kad ligoninėje būtų teikiamos būtiniausios ambulatorinės chirurgijos paslaugos. Kad įstaiga būtų išlaikyta.

– Tačiau minėti sprendimai Jums brangiai kainavo – tiesiogine to žodžio prasme. Juk Jums asmeniškai priteista dešimtys tūkstančių eurų už šių dviejų vadovių atleidimus?

– Manau, kad žmogaus gyvybė nevertinama pinigais. O mūsų ligoninėje guli ne vienas ir ne du ligoniai. Žmonės, kurie mane išrinko dirbti rajono mere. Žmonės, kurių pasitikėjimo negaliu nuvilti ypač jautriausiais sveikatos klausimais.

***

Suprantama, kad čia pat – Savivaldos rinkimai. Skundų, ko gero bus dar ne vienas. Matyt, tuo galima paaiškinti ir tai, kad rajono opozicija viešąjį interesą ginti ėmėsi praėjus jau porai metų po sveikatos įstaigų vadovių atleidimo.
„Širvintų kraštas“ ir toliau atidžiai stebės, kaip klostysis Širvintų ligoninės likimas ir ko tokiais metodais pasieks dabartinė rajono opozicija.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

17 Atsakymų į “Dar vienas skundas. Ar prisimenate, kas dėjosi Širvintų ligoninėje?”

 1. to Zosė parašė:

  Jeigu zmoniu neliko, tai kam ten 9 gydytojos? Sociai ir 4. O kam nepatinka, teise rinktis bet kur. Man pavyzdziui patinka poliklinikoje ir niekur kitur nelakstau.

 2. Zosė parašė:

  Ir dar – iš kitur tai gydytojai išvažiuoja į užsienius, o Pinskuvienė tai išvaikė tik iš Širvintų. Gal beveik 10 metų dirbo tokia gera daktarė Raginytė, tai išvarė, raganos, dabar dirba Vilniuje ne užsieny. Būtų ir toliau dirbusi, jeigu pekla poliklinikoj nebūtų užkurta. Ačiū dievui galima pas ją ir Vilniuje prisirašyti. Visai gerai, ir toliau maloniai priima.

 3. Zosė parašė:

  Ot tai gera tvarka dabar poliklinikoje, tai gerai padarė mūsų merė. Nėra Dimšienės, bet iš 9 buvusių šeimos gydytojų dabar liko tik 4. Neliko pas ką gydytis, tai gerai „sutvarkė“ merė, kokia dabar gera tvarka, koks „sklandus darbas“ . Tuoj galutinai subyrės jos tvarkoma poliklinika. Kai jau seniai Dimšienės nėra, tai kas dabar bus kaltas už geros tvarkos sugriautą polikliniką.

 4. pries tai rasiusiam parašė:

  Širvintų meras pralaimejo visus teismus baseino direktoriui, bet neteko girdeti, kad atlygintų žalą? O ko ne?

 5. Perskaičiau - parašė:

  eilinis priešrinkiminis merės paskvilis.
  Bet vienas ironiškas klausimas vis tiek kilo – nejau Širvintų merei niekas iki šiol nepaaiškino, kad savivaldybės kontrolieriaus surašyta pažyma tėra tik to vieno rašiusiojo žmogaus nuomonė. Ir nieko daugiau. Nesutinkantysis su ta nuomone (pažyma), jos net negali apskųsti – teismai nepriima nagrinėti, nes tai – tik nuomonė.
  Tačiau vienas faktas lieka faktu: Širvintų merė pralaimėjo visus teismus su minėtomis daktarėmis ir padarė rajonui didžiulės finansinės žalos. Tai argi dabar tos žalos nereikia atlyginti?

 6. :) parašė:

  Visi žino, kad daug gydytojų pabėgo, nes neteisėtai buvo atleista gyd. Dimsiene. O del Hipokrato priesaikos – akivaizdu, kad apie tokią esate girdėjęs, bet kad neskaitęs – irgi akivaizdu

 7. paskutinei parašė:

  Iš Lietuvos išvyko daugiau nei 1 000 000. Kuo Širvintos kitokios? Niekas gydytojų pririšęs nelaiko, jeigu randa geriau, tai ir išvažiuoja. Argi jiems rūpi Hipokrato priesaika?

 8. Birutei parašė:

  Tikrai Dievas yra, jau daug gydytojų pabėgę iš Širvintų

 9. ? parašė:

  apie kokią cia garsenybe?

 10. birute parašė:

  dekui dievui,vienos garsios gydytojos neber,ir kaip netiket,kad dievas yra

 11. Hmm parašė:

  O Sirvintu ligonineje tualetas yra bendras ir vyru ir moteriu, net jokiu kabliuku nera.

 12. :) parašė:

  Taigi ne už ačiū Meškauskienė patvirtino tokį Dimšienės darbo grafiką:)

 13. to Nuomonė parašė:

  pACIENTŲ SKAIČIUS nuo vadovų nepriklauso, TIK NUO GYDYTOJŲ!

 14. Eziuk*s parašė:

  „Norėčiau paneigti tą paplitusią nuomonę, neva sveikata – brangiausias mūsų turtas. Taip nėra. Kokios grumtynės vyksta dėl dalykų, kurie iš tiesų yra turtai. O parodykit sveiką žmogų, kuris kovotų dėl sveikatos…Nėra tokių. Dėl sveikatos grumiasi tik beviltiški ligoniai. Aišku, nesveiko žmogaus nuomonė mums negali būti svarbi. Niekas sveikatos nesaugoja. Atvirkščiai, žmogus gadina sveikatą su didžiausiu malonumu. Stebina tik tai, kad žmogus sveikatą gadina, o sugadinęs kažkodėl nori taisyt. Ar mažai privargstam, kol sugadinam?“

  J.Erlickas

 15. Nuomonė parašė:

  O kodėl ponia merė negalėjo padėtį taisyti dirbant toms pačioms vadovėms.? Kodėl tada dirbant naujiesiems vadovams PSPC NUOLAT MAŽĖJA PACIENTŲ? Išnagrinėjai padėtį, pamatei, kas negerai , pakviesk vadovus, duok terminą padėtį pagerinti. Taip dirba visi kompetentingi vadybininkai. O imta išsyk taškytis žmonėmis, kurių rajonui taip trūksta. Sustatyti savus didelio proto nereikia, užtenka įžūlumo ir nepagarbos žmogui.

 16. paskutiniam parašė:

  Tai cia visur taip, tokia politika is aukstybiu. Prie rsuo ligonines state, o dabar ka? Nera zmogui kur detis, vaistu sulasino ir varyk. Siandien skaiciau, kad kazkur pAlangoje nera vietos, tai bobas po dvi i viena lova guldo ligonineje. Va iki ko nsusivaziavome.

 17. senelis parašė:

  ką jūs čia rašinėjat?Tokios blogos padėties gydymo įstaigose dar nėra buvę.

Comments are closed.

scroll to top
+