Covid-19 Lietuvoje situacija stabili, tačiau ruoštis rudeniui būtina visiems

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įspėja, kad Lietuvoje dominuojanti COVID-19 ligos Omikron atmaina pastarosiomis savaitėmis vėl kilstelėjo sergamumo rodiklius. Tačiau SAM specialistai antradienį dar ramino: atvejų augimas nežymus, susirgimai nėra sunkūs, hospitalizacijų skaičius išlieka stabilus. Vis dėlto, situacija rudenį gali kisti, ypač jei Lietuvą pasiektų sunkesnės formos koronaviruso atmaina. Dar viena grėsmė rudens sezono metu – COVID-19 ir gripo koinfekcija, t. y. galimybė užsikrėsti ir sirgti abejomis infekcijomis vienu metu, dėl ko, galimai, žmogus sirgs sunkiau.

Antradienį skelbtais duomenimis, Širvintų rajone nuo COVID-19 buvo paskiepyta 9730 žmonių, iš jų tik 5 – birželį. Vakcinacija labai sulėtėjo prasidėjus pavasariui – nebuvo dienos, kad būtų buvę vakcinuota daugiau kaip 6 žmonės, bet ir tokie rodikliai buvo reti. 2021 metų lapkričio 25 d. pasiektas rekordas (250 vakcinuotų savivaldybės gyventojų) šiuo metu atrodo keistai.

9730 vakcinuotųjų – tai 65,7 proc. savivaldybės gyventojų.

Birželio 21 dieną Širvintų rajono savivaldybėje COVID-19 sirgo 3 gyventojai. Nuo pandemijos pradžios ši liga buvo diagnozuota 4719 susirgusiųjų, 58 žmonės mirė nuo COVID-19.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top