Ar tik koronavirusu nepridengtas slaptas Verygos planas?

Širvintų ligoninė. Nuotr. iš archyvo

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai dėl koronaviruso pandemijos rekomendavus gydytojui vienu metu dirbti tik vienoje vietoje, daugelis ligoninių, pirmiausia – mažosios, susidūrė su didžiule problema: ėmė stigti specialistų, kurie anksčiau teikdavo paslaugas periferijoje. Esmė ta, kad dėl nedidelio ligonių skaičiaus mažos gydymo įstaigos neturi nuolat dirbančių kai kurių sričių specialistų, o tas paslaugas teikia iš kitų ligoninių atvažiuojantys medikai. Nustatytomis dienomis, kartą per savaitę ar dar rečiau) jie priima užsiregistravusius ligonius, juos konsultuoja, skiria gydymą, siunčia į specializuotas ligonines.

Prie tokios tvarkos žmonės įprato ir nesiskundžia. Nors rečiau, bet vietoje, be didesnių kelionės išlaidų.

Bet dabar prabilta apie tai, kad ligoniams urologo, kardiologo ar kito specialisto, kurio nuolat nėra vietoje, konsultacijų gali tekti laukti po pusmetį ir daugiau, kadangi gydytojams iš savo įstaigų liepta nekelti kojos.

Birželio 2 dieną ta tema pasirodžiusiame LNK televizjos reportaže sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga užtraukė jau primirštą dainelę apie tai, kad koronavirusas atskleidė senas bėdas, kurias išspręstų ligoninių tinklo pertvarka. Atseit, Lietuva išsivažinėjo, išsivaikščiojo, tad nebeapsimoka išlaikyti mažųjų ligoninių tinklo.

Nors iš ministro lūpų atvirai nenuskambėjo, redakcijai tą temą pasiūliusi rajono gyventoja sakė supratusi, kur link suka ministras. Uždarius mažąsias ligonines, pinigų pakaktų ne tik išlaikyti didžiosioms „skerdykloms“, tačiau ir jo pažadėtiems priedams išmokėti, medikų algoms pakelti. Kadangi medikų šalyje trūksta, palikus veikti keliasdešimt didžiausių ligoninių, jų gal ir pakaktų. Išgyventų tik tie, kurie po pusmečio laukimo dar nenumirtų, tačiau dėl to sumažėtų mirtingumo statistika pačiose gydymo įstaigose. Visa kita būtų galima nurašyti koronavirusui ir su tuo susijusioms gretutinėms ligoms. Pagaliau, apkaltinti mirusiuosius, kad jie laiku nesikreipė į medikus pagalbos, todėl ir iškeliavo pas Abraomą.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 16 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (4 įvert.)
scroll to top