„Nesuprantu Tėvyne aš tavęs, kaip kinų rašto…“

„Pussy riot“. Dangerofmusic.com nuotr.

Už grąžintą ryšį su pasauliu. Pagaliau sulaukėm žiemos, tokių orų, kokie buvo kadais, kai medžiai buvo dideli… Lūžta pavėsinės, vartai su stogeliais, linksta, neatlaiko tinklinės apsaugos virš šilauogių, griūna seni šiltnamiai… Ar atlaikys šimtamečių pastatų stogai? Visai neniurnu. Užtenka dejonių, vaitojimo socialiniuose tinkluose… Tai vargetos „miestiečiai“… Ir šviesa dingo, ir aikštelės naktį nenušveistos ir, aplamai, kur žiūri… valdžia! Na, nėr šviesos – o tragedija – kame? Iš butelio į „čerką“ nepataikot? O negalima iš kakliuko – kliuku, kliuku, tiesiai koserėn?! Telikas tyli! Baisiausia – galva gali pradėt galvot! Pati! Aišku, susiorganizuot ir iš kiemų sniegą iškuopt – sudėtinga, čia tau ne Baltarusijos lėkt vaduot, šniūrais, rujomis… Jeigu „pilietinė“ energija netelpa kelnėse nuo propagandos raugo, ko užsiraukė kai tiek tereikia pilietinės iniciatyvos sau taką prasikuopt?

Mūsų Lietuvėlės žmonės Naujajai Pasaulio Tvarkai jau atrodo pribrendę, pasiekę kondiciją. Darbas – nebūtinai, bus maisto paketai, būstas – laikinas stogas virš galvos parūpintas bus.

Šiomis dienomis vyksta Davoso forumas. Jo kūrėjo Klauso Švabo globalizmo idėja yra išdėstyta knygoje „Didysis perkrovimas“. Tai pradėjo formuotis tuo metu, kai mes, tipo, „stojom“ į ES. Ten buvom ne mes, o alus ir skalbimo milteliai, pratęsiant referendumo cirką dar vienai parai. Bet per vėlu apie tą neligitymų „stojimą“. Tai pagaliau buvo ne tokia organizacija, į kokį monstrą virsta ji dabar. Kaip pasakys sorosai (ir sorososai…), cukerbergai ir pan. – taip ir bus. „Globalus centras“ pasirūpins ir tavo „pajoku“, ir stogu… Ar ilgam? Gal pigiau utilizuoti? Nuo ko pradės? Gal nuo senių? Betgi jie jau nesiveisia… Vyrus – vištgaidžiais, moterys jau vykdo „Pussy riot“ politiką. Kaip išverst lietuviškai? Rita Miliūtė nedrįso, vis raivėsi ir darė grimasas ekrane, lyg norėdama vibratoriaus veikimo parametrą pakeist ir išmekeno: „… merginos“… Ne. Tikrai kitaip – „rujojanti vagina“, arba tiesiai šviesiai – „rujojančios pi…dos“… Ar reikia pavyzdžių? Prasidėjo, kai jos vaipėsi Rusijos cerkvėse ant altorių, o triukšmo būta! Pasauliniam eteryje patį Putiną prispyrė: kam areštavot „Pussy riot“? O tas nepėsčias: „O jūs, – sako, – išverskit rusiškai ir paklauskit…“ Nevertė…

Šiandie mačiau – pasaulinės televizijos rodė Davose ir Švabą, ir Putiną, ir kinų lyderį. Labai jau jo pavardės skambesys bus dviprasmiškas šitam kontekste. Ten Baltosios Rusios vadovo A. Lukašenkos nebus. Dar pavasarį jis prasitarė: „pasakysiu aš viską – ir apie pasaulį, ir pandemiją, ir apie Putiną…“ Esant dabartinei situacijai – jis nesakys. Tą situaciją padėjo sudaryti ir mūsų „politiniai“ debilai. Jam nebeliko kur priglaust savo šalies. „ZAMPOLITY IZ ŽEČPOSPOLITY“. Lenkai pašaukė, o gal ir nešaukti mūsų skalikai nuskalijo. Tipo, nostalgija, 16 amžiuj, vėl būsim Didžiosios Lenkijos priemenėj, „od moža do moža, panovie“… Baltarusių analitikas A. Avdonin (o jau gražus…): „Akademija vojenovo iskustva Polši.“ Aprūpina viskuo – net mobiliomis tipografijomis. Centras kuriamas Rygoj. Veikla – „kontrol na soznanije naselenija“. Lenkų apžvalgininkas Mateus Piskorsky: „tokie patys „kuratoriai“ – „Voiska polske“. Bydgošč mieste, netoli geležinkelio stoties , ruošiami gudų protestuotojai „pod Vzgliadom polskich specslužb“. Lenkai – trečia NATO jėga. Jų spec. tarnybos operuoja milžiniškomis sumomis. Skaičius žinau. Bet kam jie. Patys lenkai paatvirauja. Pakanka pažiūrėti tik jų tele, nekalbant apie jau apie Nexte… „Vyksta nuožmus karas už žmonių protus. Jis mums neduos laisvai kvėpuot. Mes unikalūs – teisingumas, išdidumas, savitvarda“, – sakė Baltarusijos Prezidentas Aleksandras Lukašenka. Kai būna sunku – žiūriu baltarusius. Širdis atsigauna, matant mažą rojaus žemės lopinėlį. Girdžiu kažkas suskalijo: „Tai ir rauk ten…“ Ruošiausi. Pandemija. „Nesuprantu Tėvyne aš tavęs, kaip kinų rašto…“ – pasak J. Erlicko.

Nijolė – Ona Balionienė
Šonpilis, 2021.01.27

P. S. O kur dar mergaičių – lietuvaičių ir berniukų – lietuviukų „kryžiaus žygiai“ Ukrų krašte… Su atvirais kaltinimais, su pareigom ir sumom… PRIBALTAI… Sako, atsidėkosim visiem už socialinio darvinizmo idėjas…

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (3 įvert.)
scroll to top