Valiukiškietis atlaikė pirmąją šturmo bangą

Kernavės seniūnijos Valiukiškių kaimo gyventojas Arvydas Jankauskas džiaugiasi pirmąja pergale prieš oponentus, kurių pirmosiose gretose galima pamatyti rajono vadovus. Nuo 2000 metų savo teritorijoje priglaudęs daug garsių projektų, Arvydas Jankauskas sako iki šiol taip ir neradęs atsakymo, kodėl į kovą su juo pakilo pirmieji rajono asmenys. Negi iš Arvydo Jankausko tokį verslą nori paveržti Pakalniškių kaime sodybą įsigiję rajono merui Kęstučiui Pakalniui artimi žmonės?

Sako, kad Kernavės prekybininkai – už

– Neslėpsiu – nuo seno rusena konfliktai su keliais kaimynais, kuriems, matyt, nepatinka mano žemėje kartais kylantis šurmulys. Bandžiau kalbėtis, tartis, siūliau rasti visoms pusėms priimtinus būdus, tačiau atsirėmiau į visišką nesupratimo sieną. Nematydamas galimybių susitarti, laikiausi principo, kad savo žemėje vis dėlto savininkas esu aš. To rezultatas – lavina skundų, kurie užpylė įvairias instancijas, tarp jų – ir Širvintų savivaldybę. Per kelerius metus prirašyta net 60 puslapių, kai kuriuose – po 30 ir daugiau parašų. Gal šie skandalais pagarsėję asmenys rado bendrą kalbą su rajono vadovais? – svarstė menininko apipavidalintojo duoną valgantis Arvydas Jankauskas.

Jis atsargiai užsimena, kad puse lūpų kalbama, jog vienas skandalingųjų kaimynų per bendrą JAV ir Ispanijos pareigūnų operaciją neseniai buriuodamas įkliuvo su 800 kg kokaino kontrabanda prie Portugalijai priklausančio Azorų salyno. Kol jo nėra – ramu, tylu.

Anot pašnekovo, yra ir kita tų skundų kilmės pusė. Valiukiškių gyventojas tvirtina kalbėjęsis su daugeliu pasirašiusiųjų. Dažnai išgirsdavęs tuos pačius atsakymus – pasirašė, nes to prašė, pasirašė už alaus butelį, pasirašė nepagalvoję…

Arvydas Jankauskas sakė netikintis, kad pagrindinė nesutarimų priežastis yra tik dėl tokių renginių Kernavėje kartais kylanti netvarka ar kalbos apie tai, kad neva kylantis šurmulys daro neigiamą įtaką nekilnojamojo turto kainai šiose vietovėse.

– 20 kilometrų Neries pakrantės jau išpirkta, – sakė menininkas. – Iki pat Čiobiškio išsidalyta lopinėliais, ir bent kol kas niekas nesirengia parduoti sklypų. Kernaviškiai džiaugiasi dėl šių masinių renginių – kai į Valiukiškius suplūsta keli tūkstančiai muzikos ar kitokio meno gerbėjų, vietos prekybininkai trina rankas.

Kalbas apie Kernavę siaubiančius būrius girtuoklių ir narkomanų valiukiškietis laiko nerimtomis ir nesupranta, kas jas skleidžia ir kodėl. Jis nustemba išgirdęs, kad dėl to nemažai pylos už akių yra gavęs nuo Kernavės seniūno Stanislovo Gaidakausko. Šis karčių žodžių Arvydo Jankausko adresu yra išliejęs net per rajono valdžios atstovų ir policijos susitikimą su Policijos generaliniu komisaru Vizgirdu Telyčėnu:

– Labai keista tai girdėti, nes su Stanislovu sutariame neblogai. Man to jis nėra sakęs. Net atvirkščiai – ne kartą siūliau kernaviškiams pasinaudoti padėtimi ir išreikalauti, kad organizatoriai, rengdami koncertus ar kitus renginius, ko nors naudingo padarytų ir Kernavei, kad tai būtų įtraukta į sutartis. Deja…

Arvydas Jankauskas sako, kad netvarkos ten, kur susirenka keli tūkstančiai žmonių, visada kyla. Todėl yra sudaromos sutartys su organizatoriais, kad šie patys pasirūpintų tvarka, saugumu, kviestų budėti policiją. Jei netvarkos vis tiek yra, kritikos strėlės turėtų lėkti pastarųjų adresu.

Policija surašė protokolą

Tačiau rajono vadovai kažkodėl linkę matyti kaltą vien sodybos savininką. Būtent jų iniciatyva vasarą buvo organizuotas įvairių tarnybų šturmas prieš Arvydo Jankausko sodybą. Įsiveržę per masinį renginį „Baltijos garsas“, esą rajono vadovų suorganizuoti Mokesčių inspekcijos, policijos, aplinkosaugos pareigūnai šlamino protokolų lapais ir akylai dairėsi menkiausių pažeidimų.

Būtent per šį renginį policija Arvydui Jankauskui surašė protokolą dėl to, kad jis, neturėdamas komercinės veiklos licencijos (leidimo), Valiukiškių kaime šįmet neteisėtai surengė 5 renginius.

Pats sodybos savininkas tokius kaltinimus neigė ir aiškino, kad jam negalima taikyti Turizmo įstatyme numatytų reikalavimų, nes savo veiklos nėra įregistravęs kaip kaimo turizmo verslo. Valiukiškietis aiškino, kad jis tik nuomoja žemę, tam turi verslo liudijimą ir kasmet moka Valstybės rinkliavą.

Sutinka dėl pažeidimo

Vis dėlto pasirodė, kad gynyba – ne be spragų. Patyrinėjęs sutartis, Mokesčių inspekcijos pareigūnas nustatė, kad pagal jas Arvydas Jankauskas nuomojo patalpas, o tam teisės neturėjo. Už tai skirta 500 litų bauda, kurią valiukiškietis jau sumokėjo. Savo kaltės jis neneigia, tačiau tai aiškina paprasčiausia formalumo spraga:

– Sudarant sutartis dėl nuomos buvo įrašyta patalpų nuoma. Na, organizatoriai tas atvirąsias pavėsines traktavo kaip patalpas. Nepagalvojome. Jei būtų jų neįrašę, pažeidimo nebūtų buvę. Pagal verslo liudijimą, mano veikla yra poilsio parko ir paplūdimio veikla, turistinės stovyklos paslaugų teikimas. Jei sutartyse būtume parašę taip, būtų viskas gerai. Bet kas parašyta – neišgrauši…

Rugsėjo 9-ąją Širvintų rajono apylinkės teismas priėmė nutarimą dėl jau minėto policijos surašyto protokolo už vertimąsi neteisėta komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla. Paaiškėjo, kad Arvydo Jankausko veiksmai policijos pareigūno kvalifikuoti netinkamai – tai traktuotina tik kaip komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos pažeidimas, nes Arvydas Jankauskas turi verslo liudijimą, tačiau pažeidė komercinės veiklos tvarką, nes nuomodamas patalpas turėjo įregistruoti individualią veiklą. Už tai, kaip minėta, Valstybinė mokesčių inspekcija valiukiškietį jau nubaudė 500 litų bauda.

Be to, nurodyta, kad teismas negali perkvalifikuoti pareigūno konstatuoto administracinės teisės pažeidimo į komercinės ar ūkinės veiklos pažeidimą, nes jam nėra priskirtas šių bylų nagrinėjimas, o policijos pareigūnas nėra įgaliotas pagal šį pažeidimą surašyti protokolo, nes tai – Valstybinės mokesčių inspekcijos kompetencija. Kadangi nebuvo galima priimti nė vieno iš Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatytų nutarimų ir negalima bylos nutraukti, medžiaga grąžinta policijos pareigūnams. Žodžiu, Arvydą Jankauską teismas išteisino.

Derinimas – organizatorių rūpestis

Valiukiškietis sako, kad šiųmetis renginių sezonas jau baigiasi – leidimą verslui jis išsiėmęs tik iki spalio 31-osios. Atsižvelgdamas į pamoką, kitąmet jis žada įregistruoti individualią veiklą, kad prie jo nebegalėtų prikibti nė viena institucija.

O kaip dėl Savivaldybės požiūrio?

– Jei yra toks rajono vadovų požiūris į mane – bus sunku, – sako valiukiškietis ir priduria, kad rasti bendrą kalbą su rajono vadovais – jau renginių organizatorių reikalas. Arvydas Jankauskas nebijo, kad sumažės susidomėjimas Valiukiškiais – greta Vilniaus ir Kauno panašių sąlygų masiniams renginiams nėra. Jei organizatorius tenkins, sakykime, Savivaldybės administracijos direktoriaus Prano Kamieno išsakytas pageidavimas, kad su juo renginys būtų derinamas prieš pusmetį, kaip teigia Arvydas Jankauskas, – valio! Jei ne – su bukais reikalavimais tegul kovoja tokių garsių tarpautinių projektų kaip „Baltic Prog Fedt“ ar „Baltijos garsas“ rengėjai. Gal šiems lengviau seksis peržengti vietos „karaliukų“ nustatytus biurokratinius reikalavimus.

Arvydas Jankauskas neslepia, kad, nuomodamas teritoriją renginiams, gauna naudos, tačiau sako, kad išgyventų ir be tų kelių stambių renginių. Norinčių praleisti laisvalaikį netrūksta, atvyksta mėgėjų pasilepinti lauko kubiluose, pabūti uždaroje aplinkoje. O pagrindinių pajamų valiukiškietis gauna kurdamas dekoracijas Lietuvoje sukamiems kino filmams, apipavidalindamas stambius renginius. Tik abejoja, ar dėl to, kad rajono vadovai nusistatė prieš Kernavės apylinkes garsinančius renginius, nebus padaryta daugiau žalos.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

11 Atsakymų į “Valiukiškietis atlaikė pirmąją šturmo bangą”

 1. H. parašė:

  To DEBILUI – pyzdink nx, Arvydas yra geras žmogus, ir neteršk čia jo vardo. Gaidys.

 2. egle parašė:

  …jau ta Sirvintu valdzia…vargo vakariene.
  Buvau kubiluose ir viskas ten twarkoje.

 3. Kaimynė parašė:

  Tai kad Arvydas visai ne Kernavėje gyvena ir jos neteršia. Širvintų valdžia nepakanti kūrėjams ir kitaminčiams, laisviems žmonėms, tai šitaip šmeižia. Nepamirškit, kaip prieš dvidešimt metų čia buvo susidorojama su Kiauklių klebonu, bažnyčios tarnais ir tikinčiaisiais.
  Leiskit žmogui gyvent. Jei koks turtuolis mafijozas būtų įsikūręs tenai, tai visi drebėtų ir tylėtų, kai ponas šeimininkas dažasvydžiais svaidytųsi ir šiurpintų visus aplinkui keturračiais. O čia sąžiningas ir darbštus žmogus gyvena, tai visiems nepatinka, nes jis kitoks. Šalin rankas nuo Arvydo…

 4. aurimas parašė:

  juokinga ir saliska.
  arvydai lauk sveciu:)

 5. nesamone parašė:

  p.jankauskas tikras aferistas.

 6. ponui DEBILUI parašė:

  gaidys

 7. buves parašė:

  buvau kelis kartus pas ji issinuomaves,vidurnakti kai visi sunkiai orientuojasi(nuo gerimu,ne narkotiku) ateina ir sako per mazai sumokejot,dinkstat arba ieskot lt,aferistas didziausias.o kas ten pas ji per masinius renginius per publika renkasi tai visi mate-tokio pat plauko kaip ir jis!!!!!!!!!!

 8. ponui DEBILUI parašė:

  TAS JANKAUSKAS YRA DEBILŲ DEBILAS, PRIGLAUDĘS VISUS LIETUVOS NARKOMANUS, IR DAR JIS BĖDAVOJA KAD JĮ SKRIAUDŽIA. JIS ATSIBODO VISIEMS KERNAVIEMS GYVENTOJAMS, IR NE TIK, BET IR APLINKINIAMS GYVENTOJAMS. TUOS JO MEDINIUS ŠALAŠUS SENIAI LAIKAS SUDEGINTI IR NUŠLUOTI NUO ŽEMĖS PAVIRŠIAUS. Į TAI TURĖTŲ ATKREIPTI DĖMESĮ APLINKOSAUGININKAI, KADANGI TAS BARDAKYNAS RANDASI ANT UPĖS NERIES KRANTO. TOKS KAIP JANKAUSKAS AR PANAŠUS Į JĮ, ŠIUOSE APYLINKĖSE YRA NEPAGEIDAUJAMI.

 9. proga parašė:

  pasitaikė nebloga proga jankauskui ir pasibėdavoti ir š…. pamalti, o kartu eilinį kartą pasireklamuoti. į tv laidas lenda, laikraštin rašo (suranda nabagėlių žurnalistėlių – gal savo kubiliuke „gerai“pamirko). šio straipsnyje vadinamo menininko menas yra padangų (didelio kiekio) metimas į Nerį (mat ant šio kranto gyvena),prikasti „piliakalnių“, pristatyti šalašų dengtų įvairų spalvų atliekom, nuomoti teritoriją masiniams renginiams po kurių miškas nuklotas šiuklėmis, š….., ir pan. taip taip, čia ir yra menas gyventi – savartyne, skųstis, skleisti paskalas, rietis, keiktis….

 10. DEKORATORIUI ir bielskiui parašė:

  o kiek pačiam „dekoratoriui- manipuliatoriui“ kainavo šis priekvailis straipsnelis – bonka turbūt neatsipirko. jeigu jau rašai – žmogau, tai įsitikink ir pasitikrink…šis vargšas nuskriaustas „menininkas“ jau seniai kotiruojasi aferistu ir paranoiku plačiu mastu. iš tikrųju ko kelti bangas ant visų: kaimynų, kernaviškių, o dabar netgi pareigūnai užkliuvo – mat neleidžia bardako daryti. vargas biedžiui, vis kas nors gyvent neduoda…

 11. nemeluokit parašė:

  paskaiciau straipsni – juokinga. vargsas p.Jankauskas. kiek kainavo sis uzsakomasis straipsnis. gal atvaziuokit gerbiami korespondentai per rengini ir pabandykit uzmigti gretimuose kaimuose, sodybose. man tai padaryti su seima sekasi sunkiai. kokia Kernave po tokiu renginiu – prisnerksta, su visur primetytais svirkstais. mano parasas taip pat yra po tuo pareiskimu – beje jo niekas nepirko uz buteli. jei jau gali p. Jankauskas isgyventi ir be tu keliu stambiu renginiu, tai gal tegul pasiaukoje vardan Kernaves seniunijos gyventoju. o gal p. Jankauskas pamirso, kad buvo is vieno kaimo isvytas vietiniu del „tu niekam netrukdanciu koncertu“. RAMYBE KERNAVEI IR JOS GYVENTOJAMS. JAU GANA STIPRIAI APKARTO TIE TRIUKSMAI IR RAMYBES NEBUVIMAS.

Comments are closed.

scroll to top
+