„Vaikystės spalvos“

Tarptautinės vaikų gynimo dienos renginiai

Birželio 1 dieną rajono moksleiviai rinkosi į šventę „Vaikystės spalvos“, skirtą Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Šventę organizavo Širvintų rajono švietimo centras. Nors šventės pradžia buvo 11.00 val., tačiau šventėje dalyvaujančių mokyklų geltonieji autobusiukai į Šeiniaus gatvę suvažiavo jau 9.30 val. Tam, kad mokyklos įsirengtų savo „klases“, reikėjo laiko. Vaikai savo „turtą“ po Šeiniaus gatvę tampė, o pravažiuojančios mašinos trukdė. Gal reikėjo Šeiniaus gatvėje transporto eismą uždaryti nors vieną valandą anksčiau?

Mokiniai susitvarkė greitai, – jau po kokios valandos praeiviai buvo maloniai kviečiami apsilankyti „klasėse“. „Atžalyniečiai“ veltui dalijo savo laikraštį „Eureka“, bagaslaviškiečiai – „Šeiniuką“, o Zibalų skautai – čia pat ant laužo išvirtą košę. Beveik prie kiekvienos klasės gatvėje šoko tautiniais drabužiais pasidabinę jaunieji šokėjai. Visus sužavėjo šiuolaikinis ritmiškas Stuokos Lauryno – Gucevičiaus gimnazijos merginų šokis. Pradinės mokyklos „klasėje“ galima buvo išmokti austi tautines juostas ir lipdyti molio dirbinius, Bartkuškio – iš paprastų pakulų gaminti gėlytes ir ant didelio stendo piešti akvareliniais dažais. Bagaslaviškio Igno Šeiniaus „klasėje“ jau iš toli akį traukė pagal visas statybų technologijas pastatyti „nykštukų“ nameliai. Čia keramikai lipdė iš molio, su armonikomis ir gitaromis grojo ir dainavo muzikantai. Alionių „klasėje“ galima buvo išmokti pasigaminti tikrą aitvarą ir lėktuvėlio modelį. Zibalų akcentas buvo kunigaikščio Traidenio skautai. Jie dainavo skambias dainas, o netoliese stovėjo palapinė ir šalia buvo įrengta įdomios konstrukcijos laužavietė, kurioje degė ugnis. Gelvonų „klasėje“ akį traukė kompozicija „Metų laikai“. Buvo demonstruojami paveikslai, sukurti iš senų pasagų, spynų, raktų… Visas „klases“ aplankė, jas vertino ir kartu su mokiniais mokėsi rajono valdžia: meras, mero pavaduotojas, administracijos direktorius, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja, Švietimo centro direktorė.

Po pietų visi mokiniai rikiavosi prie „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos. Spalvinga eisena patraukė per miestą centro link. Tik gaila, kad žiūrovų beveik nebuvo. Vėliau lauko scenoje vyko rajono mokyklų kolektyvų koncertas ir pabaigoje koncertavo grupė N.E.O. Šventė pavyko, pasižiūrėti buvo į ką. Tik… pateiksiu vieno dalyvio nuomonę: Nors kelias „Vaikystės spalvas“ reikėjo parodyti vaikams, o dabar, atvirkščiai, „dirbo“ vaikučiai ir šventę surengė „kažkam“…

Remigijus Bonikatas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “„Vaikystės spalvos“”

 1. Hmm parašė:

  Musninkai šiaip irgi dalyvavo…..

 2. geda parašė:

  ar butina vaikuciu sventeja parado pirmose gretose sliauzti trims stuobriams geda svente vaikuciam,bet atrode,kad svente pasidare sau politikeliai.Fu geda..

 3. ziurovas parašė:

  ne renginys. o kazkoks chaosas

 4. ;] parašė:

  Paskutinis sakinys man patiko ;D

Comments are closed.

scroll to top
+