„Sveikuolių sveikuoliai“

Širvintų rajono švietimo centras, siekdamas populiarinti sveikos gyvensenos idėjas tarp jaunesniųjų klasių mokinių, suorganizavo konkursą „Sveikuolių sveikuoliai“. Šiuo projektu siekta padėti mokiniams formuoti sveikos gyvensenos įpročius ir sudaryti sąlygas jiems tenkinti saviraiškos poreikius. „Sveikuolių sveikuoliai“ konkurse galėjo dalyvauti dviejų amžiaus grupių (2-4 klasių ir 5-7 klasių) komandos. Mokyklos privalėjo užsiregistruoti ir parašyti motyvacinį laišką, kuriame turėjo prisistatyti ir nurodyti, kodėl nori dalyvauti šiame konkurse. 2-4 klasių mokiniai dalyvavo dar ir piešinių konkurse. Konkurso kiekvienoje amžiaus grupėje panoro dalyvauti po tris mokyklas. 2-4 klasių – Širvintų pradinė, Musninkų vidurinė ir Barskūnų pagrindinė mokyklos, 5-7 klasių grupėje – „Atžalyno“ pagrindinė, Gelvonų ir Musninkų vidurinės mokyklos.

„Sveikuolių sveikuoliai“ konkursas vyko dviem etapais. Pirmajame etape 2-4 klasių (spalio 20 dieną) ir 5-7 klasių (spalio 23 dieną) komandos varžėsi estafečių rungtyse. Antrasis konkurso etapas 2-4 klasių mokiniams įvyko lapkričio 10 dieną Širvintų pradinėje mokykloje, kur visus susirinkusius dainomis ir šokiais pasveikino mokyklos šeimininkai. Vėliau trijų mokyklų komandos prisistatė, sprendė testą ir atliko užduotį – „staigmeną“: pasitelkę savo fantaziją mokiniai turėjo sukurti „sveikuolį“ iš duotų vaisių, daržovių bei įvairiausių žolelių. Širvintų pradinės mokyklos komanda padarė „Povą sveikuolį“, Musninkų vidurinės mokyklos komanda – „Sportuojantį sveikuolį“, Barskūnų pagrindinės mokyklos komanda – „Gražuolę sveikuolę“. Kol komisija sumavo taškus, visi susirinkusieji rašė, kas, jų nuomone, yra sveikata. Susumavus visų užduočių taškus paaiškėjo, kad pirmąją vietą užėmė Musninkų vidurinės mokyklos, antrąją – Širvintų pradinės mokyklos ir trečiąją – Barskūnų mokyklos mokiniai.

Antrasis „Sveikuolių sveikuoliai“ konkurso etapas 5-7 klasės mokiniams vyko lapkričio 12 dieną „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje. Visus susirinkusius pasveikino mokyklos šokėjėlės. Po „Atžalyno“ pagrindinės, Gelvonų ir Musninkų vidurinių mokyklų komandų prisistatymo mokiniai išsprendė du testo formos uždavinius. Vėliau kiekviena komanda iš pateiktų detalių sudėjo po 5 kvadratus. Kol visi susirinkusieji rašė, ką, jų nuomone, reiškia sveikata, komisija susumavo visus taškus ir paskelbė rezultatus. Pirmąją vietą užėmė „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos, antrąją – Musninkų, trečiąją – Gelvonų vidurinių mokyklų komandos. Po apdovanojimo komisija paprašė, kad kiekvienas, esantis aktų salėje, prieitų prie penkių nepažįstamų žmonių ir susipažintų.

Abiejų amžiaus grupių komandos, užiemusios trečiąsias vietas gavo po 100 litų, antrąsias – po 200 litų čekius apsipirkti Širvintų knygyne. Pirmosios vietos laimėjusioms komandoms buvo įteikti čekiai po 500 litų – už šią sumą laimėtojų komandos galės išvykti į ekskursiją.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "„Sveikuolių sveikuoliai“"

  1. Thilini parašė:

    :DBalandis 8, 2011 20:57Žodis VADYBA nepriklausomoj Lietuvoj tapo magiškas, vos ne burtažodis 🙂 švietimo vabyda dar labiau : nemokamos ir mokamos magistrantūros, vadybinės kategorijos, stori vadybos vadovėliai ir patirčių knygos, amžini ŠMM pažadai didžiausią dėmesį vabydai 🙂 Žodžiu, burbulas didelis, o rezultatas kaip visada : jei Dievas davė mokyklai išmintingą žmogų, visi džiaugiasi, mokykla klesti; o jei užtūpė kėdę pušas(a),tinginys(ė),chamas(ė),biurokratas(ė)-karjeristas(ė) ir pan., kolektyvas galveles nuleido, balselius paplonino, vazelino ir muilo pasipirko ir kantriai velka kaip kryžių ant pečių, jo(jos) nuotaikos išmatavimo ir veiksmų prognozavimo termometrą susikuria, savo gyvenimo principus numarina arba persiprogramuoja, visus savo darbus +visus už jį(ją) nudirba, dovanas visom progom tempia, pačių užsidirbtą laurų vainiką kabina, jam(jai)nusišypsojus džiaugsmingai ploja ir mokykla klesti, saviauditas apie vidines votis ir gangrenas tyli, vadas(ė) sėkmingai vadybinasi į aukštesnę kategoriją Žodžiu, koks skirtumas, ko čia visi inkščiat ? Kokie esam, tą ir turim. Toks jau lietuvių sukirpimas.

Comments are closed.

scroll to top
+