Smagus „Vakaras pas Marcę“

Drėgnos ir niūrios paskutinės rudens dienos. Jas greitai pakeis paskutinis šių metų mėnuo – gruodis. Tai metas, kai ilgais vakarais mes apie daug ką susimąstome, į daug ką pažvelgiame kiek kitaip, pajuntame, kaip bėga laikas.

Lapkričio 20 dieną Širvintų kultūros centro Anciūnų filiale vyko Rudens šventė „Vakaras pas Marcę“. Pagrindinis šventės akcentas – premjera Vidos Bladykaitės komedija „Ženteliai“, kurią parodė Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo mėgėjų teatras (režisierius Gediminas Makauskas). Komedijoje pasakojama apie tai, kaip greitai ir lengvai jaunikiai norėjo praturtėti. Gausiai susirinkę žiūrovai neliko abejingi aktorių vaidybai, įdomiems personažų charakteriams ir už tai atsidėkojo audringais plojimais.

Vaidino: Pranas Repšys (neturtingas ūkininkas) – Antanas Ruseckas, Barbė Repšienė (jo žmona) – Loreta Ruseckienė, Marcelina (jų duktė) – Alvyda Krapienė, Rapolas (siuvėjas) – Rimantas Jankauskas, Klemensas (Repšių bernas) – Gediminas Makauskas, Antosė (Repšių merga) – Virginija Jankauskienė, Benediktas Bendoraitis (našlys) – Jonas Andrikonis, Kalakutas (kaimo girtuoklis, peštukas) – Ernestas Ruseckas, Juzis Kukulis (neturtingas ūkininkas) – Artūras Krapas, Izabelė (jo motina) – Rita Makauskienė.

Po vaidinimo užgrojo ir uždainavo Anciūnų filialo kaimo kapela skelbdama, kad „Ištekės Marceliutė, padarys veseliutę…“. Viena daina keitė kitą, dar linksmesnė, neapseita ir be polkutės. Renginyje dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, rajono tarybos nariai Marija Gudonienė, Julius Jagminas, seniūnas Ramūnas Jasevičius, Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Regina Jagminienė, Širvintų krašto garbės pilietė Nijolė Didžiokienė, įteikusi kolektyvui visą didelį glėbį įspūdingų rožių. Anciūnų filialo vedėjas savo ir Anciūnų bendruomenės vardu padėkojo kiekvienam saviveiklininkui įteikdamas padėką ir dovanėlę. Padėkota Anciūnų bendruomenės rėmėjams: Nijolei Didžiokienei, Vidai ir Vytautui Matuliams. Zibalų seniūnas dėkojo rengėjams ir saviveiklininkams už nuotaikingą renginį.

Merės prašymu, Anciūnų filialo mėgėjų teatras vaidinimą „Ženteliai“ parodys Širvintų kultūros centro salėje gruodžio 8 dieną 18 val. Kviečiame visus apsilankyti.

Greitai advento metas – tai laikas, kupinas laukimo, kviečiantis į rimtį ir susikaupimą, primenantis, kad žmogus gyvas tik veikloje. Tik nuolat judėdamas ir gerus darbus darydamas, skleisdamas aplink save meilę ir gėrį, žmogus gali pajusti pilnatvę. To visiems ir linkiu.

Gediminas Makauskas
Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo vedėjas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top