Šiandien – Nieko nepirkimo diena

Nieko nepirkimo diena – kanadiečio menininko Tedo Dave’o inicijuota akcija, siekianti atkreipti dėmesį į perdėtą vartotojiškumą, jo žalą planetai ir socialinei aplinkai. Šią dieną skatinama susilaikyti nuo nereikalingų pirkinių, kurių gaminimas eikvoja gamtinius ir žmogiškuosius išteklius, veda prie vis didėjančių sąvartynų ir atliekomis užgriozdintų pamiškių. Akcija vyksta jau įsibėgėjus prekybos centrų Kalėdų sezono pirkligei, kuri tik padidina vartojimą, tačiau iškreipia pačios šventės esmę.

„Nieko nepirkimą“ nereikėtų suprasti tiesmukiškai. Etninės kultūros globos taryba (EKGT) kviečia Kalėdų proga dovanoti artimiesiems vietinių Lietuvos meistrų dirbinius. Įsigydami iš vietinio meistro ne tik paremsime savo kaimyno verslą. „Rankų darbo dovanos yra vienetinės, nepakartojamos ir skleidžiančios ypatingą šilumą. Rankų darbo dirbiniai, pavyzdžiui, savitais ženklais išausta juosta, nunertos pirštinės arba išdrožinėtos šukos nuo seniausių laikų Lietuvoje yra meilės ženklas, taip pat ir visokeriopos laimės linkėjimas,“ – ragina EKGT vyr. specialistė Audronė Daraškevičienė..

Lietuvoje išties yra daug aukščiausio lygio meistrų, kuriančių ypatingo grožio darbus ir savo kūryboje puikiai interpretuojančių Lietuvos kultūrinį palikimą. Tarp jų yra ir širvintiškių. Interneto svetainėje „Lietuvos tautinis paveldas“ išvardyta 11 mūsų rajone kuriančių, gaminančių tradicinių amatų atstovų, nurodyti jų kontaktai. Dalia Grigonienė kuria moteriškus batelius, nagines, vyriškus aulinius batus, Povilas Malinauskas – žarsteklius, žnyples, paveikslų rėmus, kočėlus, kryžius, sūrspaudžius, trikojus ir pan., jo sutuoktinė Liudmila – figūrinius meduolius ir sausainius, Tomas Zaveckas, Gintaras Ruzgys ar Edita Grigaliūnaitė – paprastą raugintą duoną, Bronislovas Vošteris – kmynus, linų sėklas, sėmenų aliejų, Dalia Ėmužytė – džiovintus ir rūkytus varškės sūrius, Dalia Vaičiūnienė – krepšius, Virginijus Jakubauskas – išdirbti gyvulių ir žvėrių kailius, odas, Narvydiškyje registruota UAB „Centro parkas“ – krikštynų vaišes, kvietinius ragaišius, saldumynus su natūraliais produktais ir pan.

Kūrėjų kontaktus galima rasti svetainėje www.tautinispaveldas.lt

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top