Šeštąjį kartą „Atžalynas“ pasitiko laureatus

„Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje

Aštuntąjį kartą Vilniaus pedagoginis universitetas kvietė Lietuvos moksleivius į respublikinį Česlovo Kudabos geografijos konkursą. Šiais metais jame dalyvavo 944 VI – XII klasių pagrindinių, vidurinių mokyklų bei gimnazijų moksleiviai. Iš Širvintų vyko 3 „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokytojos metodininkės Aldonos Barkauskienės ugdytiniai: šeštokas Aurimas Lučiūnas, septintokė Ingrida Danytė ir aštuntokas Nerijus Vilčinskas.

Pasiekti rezultatai nudžiugino mokytoją: Nerijus Vilčinskas trečią kartą iš eilės užėmė pirmąją vietą Lietuvoje, Ingrida Danytė – antrus metus laureatė, šįkart trečia šalyje, konkurso debiutantas Aurimas Lučiūnas užėmė 11 – ąją vietą respublikoje. Tai ilgalaikio, nuoseklaus, kryptingo mokytojos ir mokinių darbo rezultatas.

– Gražus žmogaus noras – augti ir tobulėti, bet niekas žemėje neauga be pastangų, – negailėjo gerų žodžių mokyklos direktorė Helena Vaicekauskienė. – Pasiekti moksleivių rezultatai – tai noras ir pastangos, o viską sumodeliavo ir sudėliojo mokytoja Aldona Barkauskienė. Kažkaip nejučia ji viską padaro ir visuomet tik labai gerai. Tiesiog nuostabu, kad to, ko nori mokytoja, to paties siekia ir mokiniai. Aldona – tai žmogus, kuris niekada nedirba atsainiai. Pasiekti rezultatai, prizinės vietos respublikiniame konkurse – ne atsitiktinumas, o dėsnis.

– Yra labai gerų mokinių, kurie domisi geografija, – šypsosi mokytoja, – privalau jiems padėti, paskatinti. Darbas su gabiais mokiniais – tiesiog poilsis ir didžiausias malonumas.

Širvintų „Atžalyno“ pagrindinė mokykla unikali tuo, kad jaunieji geografai – mokytojos Aldonos Barkauskienės mokiniai – jau šeštą kartą parveža laurus iš respublikinio Česlovo Kudabos konkurso: 2002, 2003, 2004 metais pirmąsias vietas užėmė dabar Islandijoje gyvenantis Saulius Genutis, 2006, 2007, 2008 metais nepralenkiamas pasirodė Nerijus Vilčinskas.

– Man geografija labai patinka, – santūriai pasakoja Nerijus, – ja domiuosi nuo IV klasės, mėgstu keliauti, esu buvęs Danijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Lenkijoje. Tai, ką pamačiau keliaudamas, labai pravertė. Manau studijuoti geologiją.

Septintokei Ingridai Danytei taip pat labiausiai patinka geografija. Mergaitei įdomu pažinti pasaulį iš knygų, įdomu stebėti supančią gamtą. Malonu daug žinoti ir išmanyti. Smalsi moksleivė dėkinga mokytojai už reiklumą ir parodytą kelią į paslaptingą geografijos pasaulį. Pasak mokyklos direktorės, Ingrida – mokyklos siela, be jos nepraeina nė vienas renginys, moka sukauptas žinias demonstruoti vaizdžiai ir išmintingai.

Mokiniai, puikiai pasirodę geografų konkurse, kiekvienais metais apdovanojami vertingais prizais: kelionėmis į pramogų parką, užsienį, knygomis, marškinėliais su simboline atributika. Matyt, geriausias įvertinimas – įgyta patirtis, žinios, draugų, tėvų, mokytojų sveikinimai. Tik drąsiai žengiant į priekį pasiekiama pažanga.

Mokytoja Aldona Barkauskienė dėl savo ugdytinių labai stengiasi, kruopščiai ruošiasi kiekvienai pamokai, turi sukaupusi daug medžiagos apie pasaulio valstybes, paruošusi kontrolinių užduočių komplektus kiekvienai temai, labai daug keliauja. Pedagogė yra aplankiusi Šveicariją, Austriją, Italiją, Ispaniją, Turkiją, Čekiją, Vokietiją, Lenkiją, Prancūziją, Monaką, San Mariną, Vatikaną. Šią vasarą planuoja pakeliauti po Belgiją, Prancūziją, Liuksemburgą. Mokytoja labai norėtų pabuvoti Skandinavijos valstybėse. Pamatyti vaizdai, sukaupta kelionėse informacija labai praverčia pamokose, padeda sudominti mokinius dėstomu dalyku.

Kad ir ką pasirinktum, visada kas noras sakys, jog esi neteisus. Visada iškyla sunkumų ir norisi manyti, jog teisūs kritikai. Reikia drąsos, kad, suplanavęs savo veiksmus, iki pabaigos nenukryptum nuo to kurso. Mokytoja Aldona Barkauskienė žino savo tikslą ir nuoširdžiai dirbdama suras dar ne vieną išmintingą jaunąjį geografą bei paruoš respublikinio konkurso laureatą. Reikia manyti, kad jos mokiniai papildys Lietuvos mokslininkų, tyrinėtojų, talentingų geografų gretas.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Šeštąjį kartą „Atžalynas“ pasitiko laureatus”

  1. ;] parašė:

    Si mokytoja tiesiog nuostabi ;p

  2. xxx parašė:

    Linkejimai Ingridai. Tegul kitais metais buna pirma vieta.

Comments are closed.

scroll to top
+