Rugsėjo skmabutis pakvietė į klases

Pirmadienio rytą, skambant muzikos garsams, Širvintų pradinės mokyklos krepšinio aikštelėje rikiavosi antrokėliai, trečiokėliai ir ketvirtokėliai. Laukdami renginio pradžios vaikai nenustygo vietoje: sukiojosi, sveikinosi vieni su kitais ir aptarinėjo vasaros nuotykius. Netrukus, lydimi dvyliktokų, pasirodė ir patys mažiausieji – pirmokėliai. Kai tik visi sustojo į vietą, mokyklos direktorė Irena Sližauskienė paskelbė 2008 mokslo metų pradžią ir skambant Tautiškai giesmei, du geriausiai besimokantys ketvirtokai iškėlė Lietuvos

Sveikinimo žodžius Rugsėjo 1-osios proga tarė ne tik Pradinės mokyklos direktorė Irena Sližauskienė, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktorė Janina Martinaitienė, bet ir Savivaldybės vadovai. Saugaus kelio iki mokyklos ir iš jos vaikams linkėjo Policijos komisariato Eismo priežiūros grupės vyr. inspektorius Kęstutis Lelevičius. Visi svečiai, atėję pasveikinti pradinukų su naujųjų mokslo meto pradžia, mokyklai įteikė ir simbolines dovanas.

Nors pamokos Širvintų pradinėje mokykloje vyksta jau nebe pirmus metus, bet „duoklė“ iškilmėms buvo atiduota tik šių metų rugsėjo 1-ąją.

Ivona Komarovska

***

Rugsėjo 1-ąją Širvintų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos kieme skambanti muzika tik pagyvino VI – VIII klasių mokinių šurmulį. Nuo ankstyvo ryto besibūriuojantys paaugliai dalijosi vasaros įspūdžiais, žvalgėsi į besišnekučiuojančias mamas ir oriai besilaikančius tėčius. Trūko tik penktokų: jie rinkosi mokyklos aktų salėje.

– Šiandien visas pasaulis kitoks, kupinas ryškios šviesos, kuri pakeičia žalumą. Toji šviesa nutvieskia regėjimą nepažįstamu ir svaigiu jausmu, kuris švelniai sėda į širdį, – tokiais žodžiais Rugsėjo 1-osios šventę pradėjo renginio vedėjas – šių eilučių autorius.

Skambant mokykliniam varpeliui, į mokyklos aikštę buvo pakviesti naujokai – penktųjų klasių mokiniai – ir jų auklėtojos: Liucija Bobrovič, Regina Apynienė, Irena Rutkauskienė, Žydronė Motiejūnaitė. Mokyklos senbuviai juos pasitiko audringais plojimais.

Šventės vedėjas pristatė svečius, kuriems mokiniai įteikė gėlių. Direktoriaus pavaduotoja Daiva Klimienė garbės raštais apdovanojo moksleivius, vasarą dalyvavusius įvairiose varžybose. Tai Augustiną Erslavą – kosminių modelių pasaulio taurės laimėtoją, Paulių Leparskį – dukart taikliausią Lietuvos jaunąjį šaulį. Mokyklą pasiekė tarptautinio užsienio kalbų konkurso „Kengūra“ apdovanojimai. Jie buvo įteikti Lukui Visockui, Jonui Chmieliauskui, Edgarui Narbuntaičiui. Apdovanojimas perduotas jau į gimnaziją mokytis išvykusiam Edvardui Serafinui. Šventės dalyvius linksmino mergaičių vokalinis ansamblis, vadovaujamas Audronės Burakovienės. Žiedūnė Ramonaitė, Aistė Jotautytė, Indrė Andrikonytė, Aurelija Romaškaitė ir Deimantė Bankauskaitė padainavo „Taikos dainą“.

Šventės vedėjas mokyklos bendruomenę informavo apie pasikeitimus mokyklos administracijoje, perskaitė mokyklos direktorės Helenos Vaicekauskienės įsakymą dėl Audronės Buzienės paskyrimo direktorės pavaduotoja. A. Buzienė sveikino visus susirinkusius, linkėjo darnaus darbo ir gražios draugystės, perskaitė direktorės Helenos Vaicekauskienės, viešinčios Briuselyje, atsiųstą sveikinimo telegramą.

Aistei Jotautytei ir Žiedūnei Ramonaitei giedant Lietuvos himną, valstybės ir mokyklos vėliavas pakėlė matematikos mokytoja ekspertė Palmira Puzinaitė, respublikinio Česlovo Kudabos geografijos konkurso trečiosios vietos laimėtoja, mokslo pirmūnė, nominacijos „2007 metų atžalynietė“ savininkė Ingrida Danytė ir respublikinės matematikų olimpiados trečiosios vietos laimėtojas Dominykas Česonis.

Skambutis pakvietė visus 478 „Atžalyno“ mokinius ir 43 mokytojus į pirmąją Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti skirtą pamoką, ragindamas pasinerti į atradimų ir kūrybos džiaugsmą.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Rugsėjo skmabutis pakvietė į klases”

 1. nbnbmn parašė:

  vccbcbncvncmvvcncncm

 2. Anonimas parašė:

  Tai gal tik pasivadino gimnazija,o tvarka???

 3. Kazys parašė:

  Gimnazijai: „karalius nuogas“. Kol to niekas nepasakys garsiai ir viešai, tol bus taip, kaip yra dabar. Bet ir pasakyti nėra kam…gaila.

 4. justas parašė:

  jo. gimnazija kazkur pradingus.

 5. Volis parašė:

  Tai ko apie gimnaziją niekas neparašė? lyg jos ir nebūtų.

Comments are closed.

scroll to top
+