Rudens lygiadienio ir baltų vienybės šventė Kernavėje

Rugsėjo 19 d. rudens lygiadienio ir baltų vienybės išvakarėse, senoji sostinė Kernavė tapo Lietuvos kultūriniu traukos centru.

Įspūdingomis renginio veiklomis visuomenei patraukliai pristatytas Kernavės etnokultūrinis veidas, išryškinęs minimos šventės prasmę.

Kiek sutemus ir aprimus kovų aistroms, scenoje skambėjo meditatyvūs, improvizaciniai folkloristų Eglės ir Roko Kašėtų muzikavimai, paslaptingai palydėję folkloro ansamblius („Laukis“ (vadovė Lijana Šarkaitė), „Medgrinda“ (vadovė Kristina Stankevičienė ir „Poringė“) į piliakalnių viršūnes. Tarp Pilies, Lizdeikos, Aukuro ir Mindaugo sosto piliakalnių vyko užburianti ugnies, būgnų, ragų, skudučių ir senųjų giesmių sąšauka, simbolizuojanti vienybę, pagarbą protėviams, gyvai tradicijai ir papročiams. Pilies kalno piliakalnyje rudens lygiadienio apeigas vedė vaidila Gediminas Žilys, buvo užkurtas didysis šventės laužas, palaiminęs ir atvėręs vartus į stebuklingą folkroko grupės „Atalyja“ ir šviesų dailininko Arvydo Buinausko muzikos ir šviesų spektaklį.

Renginio kulminacija – kernaviškio skulptoriaus Henriko Orakausko kurtos skulptūros įžiebimas – sudeginimas, palikęs jau viltingą pavasario ekvinokcijos laukimą.

Šventė skirta UNESCO pasaulio paveldo metams Lietuvoje paminėti.

Renginį organizavo Širvintų kultūros centro Kernavės filialas, Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, Asociacija „Medgrinda“.

Organizatorių inf.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 25 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top