Rajono valdžia taupo mokinių sąskaita

Trečiadienį į „Širvintų krašto“ redakciją kreipėsi vienas sunerimęs laikraščio skaitytojas, prašydamas išsiaiškinti, kodėl rajono valdžia, pradėjusi taupymo programą mokinių sąskaita, vienoms Lauryno Stuokos-Gucevičiaus giminazijos klasėms daro nuolaidas, o į kitas nekreipia dėmesio.

Pasirodo, gegužės 27 dienos Savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtintas 2008-2009 mokslo metų klasių, klasių komplektų ir mokinių skaičiaus Širvintų rajono bendrojo lavinimo mokyklose projektas, kuriame numatyta vietoj septynių Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos vienuoliktų klasių padaryti šešias, nes iš viso mokykloje yra tik 173 vienuoliktokai. Vienai klasei tenka maždaug 24,71 mokinio, o mažiausiai klasėje turi būti 25 mokiniai. Toks sprendimas sukelė nerimą ne tik mokytojams, bet ir mokiniams. Aistras dar labiau kurstė faktas, kad ta pati taryba nutarė palikti penkias devintokų klases, nors ten buvo tik 124 mokiniai (po 24,8 mokinio vienoje klasėje). Daugelis negalėjo suprasti tokios „neteisybės“, bet, pasirodo, kad būtų paliktos penkios klasės, dalyvaudami susitikimuose su rajono valdžia, išsikovojo devintokų tėvai.

Pirmosiomis rugsėjo dienomis nudžiugo ir Lauryno Stuokos-Gucevičiaus giminazijos mokytojai, vienoliktokai bei jų tėvai. Anot gimnazijos direktorės Janinos Martinaitienės, rugsėjo 1 dieną į mokyklą atėjo 181 vienuoliktokas, o tai reiškia, kad gimnazijoje turės likti septynios vienuoliktokų klasės, nes šiuo metu vienai klasei tenka po 25,8 mokinio. Tiesa, dar neaišku, koks bus rajono valdžios požiūris į tokį džiugų mokyklai pasikeitimą?

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

21 Atsakymas į "Rajono valdžia taupo mokinių sąskaita"

 1. BET parašė:

  Bet miesto mokyklų vadovai vieną kartą vistiek keisis. Ir mokyklos dėl to nesugrius, mokytojai toliau mokys vaikus, mokiniai mokysis. Nėra nepakeičiamų vadovų, tik yra brandaus amžiaus žmonių, kurie mano, kad jų darbo niekas geriau už juos nepadarys arba bijo rimtų statuso ir kitokių pasikeitimų savo gyvenime.

 2. pritarianti parašė:

  Pilnai sutinku su MISTERIU X. Daugelis mokinių visai nenori mokytis. Ir nors pačius gabiausius, geriausius asus prieš juos sustatyk – rezultato nebus. Pati visuomenė, politikai savo pavyzdžiu pademonstravo, kokios vertybės dabar svarbiausios. Galbūt dėl šios priežasties vaikai prarado motyvaciją siekti mokslo aukštumų. Juk nenormalu, kad žmogus, baigęs universitetus, negali dalyvauti skaidriame konkurse kažkokiam etatui užimti. Jei turi „stogą“, tai ir darbą gausi, ir pinigų bus,ir gal nevisai „švarų“ biznį prasuksi…Iškreiptos vertybės skatina piktintis žmonėmis, kurie viską matuoja širdimi, o ne išskaičiavimu. Ger. Direktore, šioje situacijoje patarčiau vadovautis posakiu:“Šunys loja, karavanas eina“. Lai ateina visi patiantieji profesoriai į mokyklą bent mėnesiui ir pabando padirbėti, kažką naujo pritaikyti…įdomu kaip sektusi?Pedagogams sėkmės, ištvermės ir stiprios sveikatos.

 3. Misteris X parašė:

  Na, ponai, Jus ir duodate! Dėl visko vienas žmogus negali būti kaltas. Ko Jus tą Direktorę puolate?! Kitų mokyklų valdžia ne tiek malkų priskaldo, ir nieko. Tylu, ramu… O žinote kodėl? Ogi todėl, kad ten pasakoma
  „tylėt!“ ir visas kolektyvas sėdi kaip pelės po šluota. O gimnazijoje visi gali laisvai reikštis, todėl ir plepa visam miesteliui, kas ant seilės užeina, ir dergia į savo lizdą. Direktorė per daug tolerantiška, „minkšta“ ir atlaidi, negali savo kolektyvo narių sustatyti į vietas. Štai todėl ir gauna nuo visų: mokytojų, tėvų, valdžios, miestelio bendruomenės…
  Kiekvienas mes pratę teisti kitus, matyti kituose blogį. O ar jau tokie geručiai esame patys, argi nedarome jokių klaidų?! GABI 69 pasivadinusi ponia jaučiasi labai įžeista. Negi galima taip ilgai nešioti nuoskaudą?! Tikriausiai labai sunku taip gyventi, kai aplinkui vien juodom spalvom viskas nudažyta… Kiek pamenu, ne koridoriuje atestatai buvo įteikti, o mokytojų kambaryje, ir nereikia čia sutirštinti spalvų. Ir ne Direktorė uždraudė išleistuves, o daugumas abiturientų jų nenorėjo. Argi jau pamiršome tai?!
  Ir iš viso, negi Direktorė viską tik blogai daro? Pažiūrėkime, brangieji, pirmiausiai į save. Kaip ten Evangelijoje rašoma „Kas be nuodėmės, tegul pirmas meta į ją (nusidėjalę) akmenį“. Gal nemėtykime akmenų į kitus, o patys pagalvokime, ką blogai darome. Gal tėvai, mokytojai, mokiniai suremkite pečius ir vieningai siekite rezultatų, o ne kaltinkite vieną žmogų dėl visų blogybių, prie kurių prisidedate ir patys. Pagalvokit apie tai…

 4. kukarieku parašė:

  Na šiaip viskas žiauru. Mano vaikas pradėjo į šią mokyklą eiti, jau nuo pirmų dienų pamačiau mokyklos broką. Kažkas ten ne taip, lyg ir žinomas kas ne taip, bet bijoma pasakyti. Gimnazija?Iki gimnazijos dar toli. Apart direktorės dar taip pat daug šaunių mokytojų dirba ir visi šnibždasi. Mažose mokyklose ir mokytojai geri dirba, ir vaikus mato visus.
  Dėl bendrabučio. Pasirodo, kad keli vaikai vietos surado kitose mokyklose ir patikėkit, jie labai patenkinti, nebadauja ir nešala, pati mačiau, šypsosi. O apskritai baikim mėtyti vieni ant kitų, mokytojai taip pat žmonės ie jų šeimos taip pat kenčia.

 5. gabi69 parašė:

  Ponia direktorė kaip glinda plaukuose laikosi įsitvėrus savo kėdės,su chemija jos nesunaikinsi…Kol ji vadovaus tai niekada nebus gero mikroklimato gimnazijoj,sukiršinti visi kolektyve,laisva valia atidavė bendrabutį,nemokėjo atstovauti ir pastovėt už kolektyvą,nes jai geriau valdžiai įtikt rūpėjo.Bet valdžios vyrai ateina ir išeina,vieni „švarūs“ kiti „susitepę“,o direktorė išlieka daugelio prisiminimuose ir ne visai „švari“…Buvę jos mokiniai pereina į kitą gatvės pusę kad su ja susitikt nereikėtų,nes prieš 6 metus neleido ponia net išleistuvių organizuot,atestatus koridoriui atidavė,kaip šunis mokinius į gatvę išleido…

 6. YYY parašė:

  Gimnazijoj mokymo lygis yra žemas. Praeitais metais anglų kalbą dėsto studentė. O ir kita anglų mokytoja neranda bendros kalbos su gimnazistais. Jai pačiai reikia apsilankyti pas psichologą. Tokie mokytojai neturi dirbti gimnazijoje. Rajone dirba daug puikių, gerai savo darbą išmanančių, anglų kalbos specialistų. Tik jie kažkodėl nenori eiti dirbti į gimnaziją, dėl ten tvyrančios nekokios atmosferos.

 7. pastebejau parašė:

  Labai su komentarais nukrypta nuo temos. Juk straipsnis apie vaikus ir ju mokymosi salygas.

 8. neabejinga parašė:

  visai nesuprantama-pries keleta metu buvo dvi vidurines,daugiau vaiku ir visi tilpo.dabar mokyklos trys,vaiku sumazejo beveik perpus,visi rekia-gimnazija dusta.gerai,tai juk yra siulymas atzalyna padaryt desimtmete mokykla-gimnazija nebedus.o kad tevai nekovoja….kovojom,kai atzalyna naikino,o kas is to?pasiekem brazauska,o vistiek tuomete valdzia padare savo.
  o del direktores…..kas savo noru paliks gera vieta? tuscios kalbos …

 9. parašė:

  Greičiausiai, tas asmuo, kuriam šis postas pažadėtas pagal politinius susitarimus, dar negali dirbti direktoriumi, yra šiuo metu užimtas.Taigi, pakentėkit ir palaukit.Nepulkit taip gimnazijos direktorės, ji irgi pirmiausia žmogus. O be to daugumas rajono mokyklų direktorių pensijinio amžiaus. Kodėl diskutuojama tik apie vieną iš jų?

 10. graudu parašė:

  Pakaks dejuoti-laikas visiems tevams isreiksti pilietine pozicija del gimnazijos. Tokia padetis, kokia yra siandien gimnazijoje, zlugdo ne tik vaikus, daro geda visam rajonui. Poniai direktorei senai laikas susiprasti ir uzleisti vieta kitam…

 11. poniai Janei parašė:

  As turiu galvoj bendrabutyje buvusius kabinetus. Juk buvo atimti berods 8 kabinetai ir dabr vaikai vargsta. Aisku, man gaila ir tu 7 benamiu vaiku, kurie gaudavo pastoge ir silta virala. Gryna tiesa, turim dziaugtis sprendimais ir po naujuju metu aukoti 2 proc. vagoneliu pirkimui, eksplotacijai ir apsaugai. Lai klesti menas ir melas.

 12. Audronė parašė:

  Mes – tikri širvintiškiai. Kol spendimą dar tik ruošėsi rajono valdžia priimti, stebėjom viską iš šono ir tingėjom bent padiskutuoti, valdžią rimčiau pakalbinti. Dabar sukrutom, nes iš tiesų sprendimas prastas. Bet šaukštai jau po pietų. Išlikim orūs ir ramūs, valdžia žino, ką daro, O mes pakentėsim ir palauksim, gal dar ką sugalvos.

 13. Janė parašė:

  Ponia, o kodėl vagonėlius reikėtų statyti prie |meno mokyklos. gal čia mokosi ne mūsų vaikai? Teisingai daro vadovai prioritetu laikydami 90, bet ne 7 vaikus. Kodėl Jūs nieko nenorite galvoti? Kiokia gimnazija? Tik vardas. Net direktorė neturi aktreditacijos.

 14. visiems parašė:

  Siulau organizuotis visiems ir susigrazinti bendrabuti, piketuoti, streikuoti, rinkti parasus. Busime nors ka dare. Juk gimnazija viena nepajegi apsiginti. Cia rimtas dalykas. Juk kabinetu vaikams truksta, o mieste griuvenu pilna. Tegu tvarko buvusia ukiniu prekiu parduotuve, stato priestata, yra misku ukio pastatas. Vietos sociai. As visai nenoriu, kad mano vaikai mokytusi vagoneliuose, kuriuos reikes statyti prie gimnazijos. Man baisu del sudirbtos vaiku ateities.

 15. Ops parašė:

  Nebūkit naivūs, ar prisimenat atvejį, kad parašai ką nors galėtų pakeisti…

 16. mama parašė:

  Siūlau gimnazijos taryboje esantiems tėvams pradėti akciją -parašų rinkimą, kad bendrabutis nebūtų atimtas ir atiduotas Meno mokyklai. Tegu lieka geresnės sąlygos gimnazistams. Tėvai mielai prisidės prie akcijos.

 17. nuomone parašė:

  Puolimas gimnazijai kita linkme, ji tiesiog zlugdoma, atimtas bendrabutis, neliko pakankamai erdves, mokiniai suspausti. Teisingai kazkas sako, reikia tevams organizuotis ir apgintio savo vaiku ateiti. Uztenka linkseti ir viskam pritarti. Lyg kitu pastatu mieste nera, butinai prireike bendrabucio, o per tai turi kenteti musu vaikai. Tegul dar sena pastata atima, koki reabilitacijos centra ikuria, o mes kentesim, musu vaikai taip pat. Vienu zodziu, valdzia daro neapgalvotus sprendimus.

 18. Zose parašė:

  Gal reiktų pasidomėti, kiek mokytojų trūksta rajone, kas moko mokinius matematikos Bagaslaviškyje, Zibaluose… Kaip vežami uždarytų pradinio ugdymo skyrių mokiniai…
  O gimnazija šaunuoliai, stengiasi, dirba, ieško geresnių variantų ir mokiniams, ir mokytojams, ir kad tėvai būtų patenkinti. O nepatinka gimnazija todėl, kad čia aukštesnė kultūra negu kitose mokyklose, kad dėmesys vertybėms…kad vadovai nelinguoja kaip smilgos nuo politinių vėjų, o išmintingai ir oriai atlieka savo darbą. Todėl negailėkim pinigų ir mokiniams, tegu būna daugiau klasių… Kai viską maksimaliai atiduosime, suteiksime pagalbą, tada galėsim ir apie rezultatus kalbėti, o dabar tik mažina, naikina, netvirtina… kraupu…

 19. susirupines parašė:

  kodel puolate ta gimnazija, atrodo kitose mokyklose idealu. atzalyne irgi sugrusta po 27 vaikus klaseje ir niekam ten neidomi kieno nors nuomone.

 20. ĮDOMU parašė:

  kam naudinga tokia politika gimnazijos atžvilgiu. Kiek galima džiaugtis, kad gimnazijai nesiseka. Jeigu nesiseka, tai kažką reikia keisti arba padėti visais įmanomais būdais.Kaip mokysis mūsų vaikai, jeigu suaugę žmonės gimnazijoje tik stengsis bet kuria kaina išsilaikyti savo darbo vietoje,nepriklausomai nuo savo gebėjimų, rajono valdžia ir toliau konstatuos, kad turėtų būti geriau, o tai kaip vaikai ir jų tėvai. Mokykla vaikams ar valdininkams ir bijantiems bet kokių pasikeitimų mokytojams? Galima ir toliau taip … pavasarį pašnekėsim, kaip eilinį kartą nesimoko ir blogai egzaminus laiko vaikai.Žmonės, baikit kalbėti ir pradėkit dirbti. Moka pedagogai streikuoti, gal ir tėvams reikėtų tokioje situacijoje sukrusti, kiek dar reikės laukti taip reikalingų permainų ir bėgioti valdžios koridoriais?

 21. zapadlo parašė:

  jau tiek Stuokoj pritaupe, kad verkt norisi. miesto gimnazija kryptingai zlugdoma. pradeta svietimo reforma intensyviai tesiama ir kuo toliau, tuo blogiau.

Comments are closed.

scroll to top
+