Mokytojos ugdomi jaunieji geografai pelnė svarių laimėjimų

Širvintų ,,Atžalyno“ progimnazijos geografai: (iš kairės į dešinę) septintokas Laurynas Kvaselis – bronzos medalio laimėtojas, mokytoja Renata Žygienė, aštuntokas Petras Šniūrevičius – bronzos medalio laimėtojas.

Geriausi mokytojai yra tie, kurie perduoda gyvenimo jiems pakuždėtą išmintį, tie, kurių prisilietimas praturtina mokinio akiratį. Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos geografijos mokytojos Renatos Žygienės menas – mokyti vaikus mokytis, ieškoti, rinkti žinias po kruopelytę ir pasiekti tikslą. Taip ugdomi būsimieji Lietuvos mokslininkai, tyrinėtojai, gamtininkai, talentingi jaunieji geografai.

Dalyvauta dešimtyje konkursų ir olimpiadų

Šiais mokslo metais „Atžalyno“ progimnazijos jaunieji geografai ir jų mokytoja Renata Žygienė išties turi kuo pasidžiaugti. Dalyvauta lygiai dešimtyje konkursų ir olimpiadų.

  • Visada labai džiaugiuosi, kai sužinau rezultatus, – paklausta apie jaunųjų geografų pasiekimus konkursuose, šypsodamasi sakė mokytoja Renata Žygienė, – tuomet puolu rezultatus pranešti mokiniams, kad galėtume pasidžiaugti visi sykiu. Esu įsitikinusi, kad visada pasiseka, jei bandai ir stengiesi. O žmogus gali labai daug. Reikia tik noro, pastangų ir kantrybės. O kam pasiseka šiek tiek mažiau, raginu keltis ir kopti toliau į savo Everestą. Juk tam, kad pakiltum, prieš tai reikia nusileisti. Gal net ir ne vieną kartą. Labai smagu, kad pavyksta tuo įtikinti mokinius.

Du mokiniai pelnė bronzos medalius

Kokio konkurso rezultatai nudžiugino labiausiai? Pasak mokytojos, džiaugsmo pakanka po kiekvieno konkurso. Pedagogė laiminga, kad mokiniai gavo tai, kas jiems ir priklauso.

Didžiausiu šių mokslo metų pasiekimu mokytoja pripažįsta rezultatus, pasiektus Nacionalinės geografijos olimpiados (7-8 kl.) finale. Laurynas Kvaselis (7B) ir Petras Šniūrevičius (8B) tapo finalinio turo bronzos medalių laimėtojais.

  • Visi buvome pakviesti į oficialią nugalėtojų apdovanojimo ceremoniją ZOOM platformoje, – talentingų mokinių pasiekimais džiaugėsi Renata Žygienė. – Laurynas ir Petras apdovanoti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomais ir bronzos medaliais, o aš – Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos Padėkos raštu.

  • Man patinka geografija, nes ji apima labai daug sričių ir yra labai svarbi mūsų gyvenime, – santūriai apie savo pasiekimus pasakojo bronzos medalio laimėtojas septintokas Laurynas Kvaselis. – Mokydamasis geografijos galiu plėsti pasaulėžiūrą. Taip pat gaunu žinių, susijusių su istorija ir biologija, matematika ir kultūra.

Aštuntokui Petrui Šniūrevičiui – antram brozos medalio laimėtojui – taip pat labiausiai patinka geografija. Vaikinui įdomu sužinoti ir išmokti vis kažką naujo apie mūsų Žemę.

  • Džiaugiuosi mokytoja Renata Žygiene, giriu ją už entuziazmą, išradingumą ir geografijos mokslo populiarinimą progimnazijoje, – negailėjo gerų žodžių „Atžalyno“ progimnazijos direktorė Jūratė Stankevičienė. – Puikūs mokinių laimėjimai olimpiadose ir konkursuose – tai mokytojos kruopštaus ir nuoseklaus darbo rezultatas.

„Kiek investuosime į jaunus žmones, tokią grąžą ir turėsime“

Susitikimai su buvusiais mokytojos Renatos mokiniais yra puiki dabartinių mokinių motyvavimo priemonė. Jie sužino svarbius gyvenimo dalykus, išgirsta sėkmės istorijų, kurių pagrindas – ėjimas į tikslą, žinių troškimas ir bendruomeniškumas. Renatos Žygienės teigimu, ji palaiko ryšį ne su vienu mokyklą baigusiu mokiniu.

  • Virtualiai bendraujame su Pauliumi Starkumi, Deimante Stankevičiūte, Aurelija Šturaite. Jie – mano buvę mokiniai – rajoninių olimpiadų nugalėtojai, respublikinių olimpiadų dalyviai, Paulius Starkus – geografijos VBE šimtuko savininkas. VU Paulius baigė Hidrometeorologijos bakalauro ir magistro studijas, dabar dirba sinoptiku Vilniaus hidrometeorologijos tarnyboje. Visai neseniai jis, mano pakalbintas, šeštokams vedė geografijos pamoką „Kaip veikia meteorologinė stotis“. Argi galėčiau nesidžiaugti, jei, net ir prabėgus keleriems metams, mokiniai randa laiko savo buvusiai mokytojai. Vieni savo laisvu laiku veda pamokas mano mokinukams, kiti pakviečia susitikti prie kavos puodelio arba pasiūlo aplankyti įdomų geografinį objektą, kuriame patys ką tik pabuvojo. Jų asmeninis laikas – man didžiausia dovana. Dabar supratau, kiek investuosime į jaunus žmones, tokią grąžą ir turėsime.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotr. iš Renatos Žygienės asmeninio albumo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 14 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.91 (11 įvert.)
scroll to top
+