Kviečia etnokultūrinės vasaros stovyklos

Šią vasarą, kaip ir kasmet, Lietuvoje vyks ne viena etnokultūrinė stovykla, skirta vaikams, jaunimui, o kai kurios – ir suaugusiesiems. Jose susitinka tie, kurie jaučia ypatingą meilę folklorui, trokšta tobulėti etnomuzikavime, domisi Lietuvos istorija ir baltų mitologija, nori sužinoti tradicinių amatų paslaptis, mėgsta žygius ir laužus.

Štai, pavyzdžiui, Aukštaitijoje vaikus stovyklauti, kartu pažįstant etninę kultūrą, kviečia Lietuvos liaudies buities muziejus, įsikūręs Rumšiškėse. Tyrinėti praeitį, pasineriant į gamtą siūlo Širvintų rajone, Družuose esantis Patyrimų muziejus po atviru dangumi „Vikingų kaimas“, liepos 3-9 dienomis rengiantis tradicinę stovyklą „Praeities tyrinėtojai“. Joje laukiami 8-15 m. vaikai.

Ši stovykla suteiks vaikams galimybę pasinerti į gamtą, susirasti naujų draugų bei patirti įsimintinų vasaros nuotykių. Čia jie įgis išgyvenimo gamtoje įgūdžių, leisis į žygius ir išvykas, mokysis tradicinių amatų, sužinos daug apie protėvių kultūrą ir gyvenseną, gilinsis į Lietuvos istoriją.

Šių metų stovykla bus skirta Karaliui Mindaugui. Organizatoriai rašo: „Kursime apie jį animacinį filmą, mokinsimės senųjų amatų, ruošime ypatingus senovinius patiekalus ir dalyvausime Mindaugo karūnavimo puotoje. Taip pat surengsime mugę, kurioje nagingieji prekiaus savo gaminiais, o turtingieji galės įsigyti visa, ko širdis geidžia. Tikrai verta sudalyvauti!“

Daugiau informacijos „Vikingų kaimo“ paskyroje veidaknygėje „Vasaros stovykla „Praeities tyrinėtojai“ 2022“.

Rimtai patobulinti etnomuzikavimo įgūdžius rugpjūčio 15-21 dienomis bus galima ir Kernavėje, „Bajorynėje“ vyksiančioje IV Kūrybinio kankliavimo stovykloje, kuri skirta jaunimui, šeimoms ir suaugusiems, besidomintiems tradicinėmis kanklėmis ir kankliavimu.

Šioje stovykloje būtina turėti savo kankles. Kankliavimo bus mokinama atskirose grupėse. Taip pat bus vedami bendri mokymai, dalyviai bus kviečiami klausytis paskaitų apie lietuvių kankliavimo tradiciją. Stovyklos lektoriai: Agota Zdanavičiūtė, Toma Grašytė-Jegelevičienė, Zita Baniulaitytė, Jonas Chockevičius, Marius Kačiulis ir Asta Motuzienė.

Daugiau informacijos paskyroje veidaknygėje „Vasaros stovykla Creative kanklės – IV-oji kūrybinio kankliavimo stovykla“.

Šią vasarą vyksiančių etnokultūrinių stovyklų sąrašą galima rasti EKGT svetainėje www.ekgt.lt.

Parengta pagal Etninės kultūros globos tarybos informaciją

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top