Keramikos menas pakerėjo ne tik Bartkuškio vaikus

Nuo šio pirmadienio Bartkuškyje vykstantis edukacinis keramikos pleneras „Kuriame kartu“ artėja pabaigos link. Per keletą dienų ne tik buvo sukurta nemažai darbų, bet ir norinčių išmokti keramikos meno padvigubėjo.

Projekto vadovė Jurgita Jasinskaitė džiaugėsi, kad Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija finansavo jos projektą, nes plenero metu ne tik tobulėja jaunieji keramikai, bet šio meno išmoksta ir vaikai. J. Jasinskaitė pasakoja, kad į šį keramikos plenerą „Kuriame kartu“ oficialiai užsiregistravo 13 asmenų, iš jų – 7 jaunieji menininkai ir 6 mokiniai. Tačiau dabar prie Bartkuškio mokyklos, kur ir vyksta pleneras, susirenka dar apie dešimt vaikų. Būrelis kasdien vis didėja. Mat atvažiuoja vaikų ir iš aplinkinių kaimų. Keramikė teigia, kad raginti nieko nereikėjo, vaikai patys iš ryto ateina prie jų gyvenamosios vietos ir skubina greičiau pradėti darbą.

Šis keramikos pleneras yra ir edukacinio pobūdžio, nes daugumai jaunųjų keramikų labai sunku įsirengti savo dirbtuves, todėl dažnai keramikos moko mokyklose, steigia būrelius. Kad jaunieji menininkai geba dirbti su vaikais, puikiai matosi apsilankius Bartkuškio plenero užsiėmimuose. Keramikai, kurdami savo skulptūras, nuolat domisi, kaip sekasi vaikams, ir visada jiems pataria bei parodo, kaip reikia formuoti molį.

J. Jasinskaitė pasakojo, kad pradžioje vaikai buvo supažindinti su keramikos meno subtilybėmis. Jiems buvo paaiškinta, jog molio skulptūros yra kuriamos ilgai, nes pirmiausiai reikia gerai paruošti molį, daug laiko atima ir skulptūros formavimas, vėliau viskas turi gerai išdžiūti, ir tik tada darbai yra išdegami didelio karščio krosnyse. Vadovė sakė, kad didesnės skulptūros sukūrimas užtrunka mažiausiai 2-3 savaites. Kadangi keramikos pleneras Bartkuškyje vyks tik savaitę ir čia nėra sąlygų išdegti sukurtus darbus, tai visos skulptūros bus nuvežtos į Vilnių. J. Jasinskaitė patikino, jeigu tik bus galimybė, tai būtinai pasikvies vaikus, kad jie pamatytų ir skulptūrų išdegimo procesą.

Kadangi edukacinio keramikos plenero pavadinimas „Kuriame kartu“, tai plenero dalyviai visi drauge lipdo medį, kuris vėliau papuoš Bartkuškio mokyklą. Ši skulptūra bus išdabinta dvaro elementais. Taip jaunieji menininkai mėgina parodyti, kad Bartkuškyje yra vertingas kultūros paveldo objektas, tik labai gaila, kad toks kultūros židinys baigia sunykti. Bendrą medį lipdo vyresni mokiniai, o mažesni daro smulkesnes skulptūras, kurios irgi papuoš mokyklos interjerą.

Edukacinio keramikos plenero „Kuriame kartu“ metu sukurti darbai ne tik puoš Bartkuškio mokyklos aplinką bei interjerą, bet tikimasi surengti parodą, kad visi norintys galėtų pamatyti plenero rezultatą. Bartkuškio pagrindinės mokyklos direktorė Inga Grinytė-Fedčuk tikisi, kad sukurtų skulptūrų parodą pavyks surengti ir Širvintose, taip meno kūrinius galės pamatyti daugiau žmonių, ir gal kitais matais tokiame plenere norės dalyvauti kur kas daugiau vaikų bei jaunimo. Bartkuškio pagrindinės mokyklos direktorė nepraranda vilties, kad edukacinis keramikos pleneras taps tęstinis, o gal ateityje net pavyks mokykloje turėti keramikos būrelį. Kadangi Bartkuškio mokykla šiuo metu yra vienintelis vietovės kultūros židinys, Inga Grinytė-Fedčuk kaip įmanydama stengiasi, kad mokyklos vaikai turėtų kuo daugiau galimybių tobulėti. O keramikos pleneras „Kuriame kartu“ tapo pirmuoju žingsniu plėtojant šios vietovės kultūrą.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+