Kad naujovės sutelktų visus bendram darbui ir geresniems rezultatams

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Rasa Kralikevičienė: „Mokytojų darbas reikalauja nuolatinio tobulėjimo, kasdienio rengimosi pamokoms, užduočių diferencijavimo ir dar daug neišvardintų aspektų.“

Išlydėjęs vasarą, rugsėjis beldžiasi į dar šiltas laiko duris, už kurių diena, kuri sugrąžina į aktyvų pažinimo ir tobulėjimo kelią didelę viso Širvintų rajono bendruomenę: mokinius ir mokytojus, tėvelius, senelius ir net Trečiojo amžiaus studentus. Šiandieną Rugsėjo 1-osios skambutis sukvietė mokinius ir mokytojus į klases. Vėl prasidėjo kasmetis nelengvas, bet mielas darbymetis. Apie rugsėjo rūpesčius ir džiaugsmus pasikalbėti sutiko Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Rasa Kralikevičienė.

-Kiek Širvintų rajone mokinių ir priešmokyklinukų šiandien susirinko mokyklose ir darželiuose? Kiek pedagoginių darbuotojų juos pasitiko?

-Rugsėjo 1-ąją į mokyklas atėjo 1484 mokiniai ir 136 priešmokyklinukai. Bendrojo ugdymo mokyklose dirbs 134 pedagoginiai darbuotojai.

-Kiek pirmokų šiandien pravėrė rajono mokyklų duris? Kiek ir kokiose mokyklose jų susirinko?

-Rugsėjo 1-ąją į mūsų mokyklas įžengė 128 pirmokai: 26 pirmokėliai atėjo į Musninkų Alfonso Petrulio gimnaziją, 4 – į Gelvonų gimnaziją, 98 pirmokai mokslo kelią pradėjo Širvintų pradinėje mokykloje.

-Gal rajone yra mokyklų, kur mokinių skaičius didėja?

-Mokinių skaičius didėjo praėjusiais mokslo metais, o šiemet išlieka panašus.

-Kiek vaikų iki 18 metų, atvykusių iš Ukrainos, įsikūrė mūsų rajone? Jeigu skaičiai kasdien varijuoja, pateikite bent apytikslę informaciją? Kokiose rajono mokyklose yra ukrainiečių?

-Mūsų švietimo įstaigose yra 13 vaikų, atvykusių iš Ukrainos: 3 vaikai lanko Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupes, 3 mokinukai atėjo į Širvintų pradinę mokyklą, 4 mokiniai lankys Širvintų „Atžalyno“ progimnaziją ir jos skyrių, 1 – Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją, 2 vaikai ateis į lopšelį-darželį „Boružėlė“.

Ko palinkėtumėte rajono mokytojams ir mokiniams naujų mokslo metų proga?

-Linkiu, kad šie mokslo metai nuo rugsėjo iki birželio būtų visiems labai sėkmingi, o naujovės sutelktų mus visus bendram darbui ir geresniems rezultatams.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 1 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top