Iš tolo šviečia ir Alionių bažnyčia

Alionių parapijos klebonas Juzefas Aškelovičius yra ir Maišiagalos parapijos klebonas, ir viso Maišiagalos dekanato dekanas, todėl, suprantama, labai užimtas, tad parapijos komiteto pirmininko Broniaus Žukausko vadovaujami Alionių parapijiečiai, nevargindami klebono, kasmet padaro bažnyčiai labai daug gražių darbų.

Pernai pavyko suremontuoti parapijos namus, dabar ne gėda ir svečius pasikviesti. Pagrindinė darbų organizatorė Valda Gujytė sako, kad parapijiečiai yra labai dėkingi buvusiam rajono paminklotvarkininkui Antanui Juščiui. Tai jo iniciatyva parapija gavo dažų. Pasak alioniškių, gaila, kad toks rūpestingas specialistas Savivaldybėje nebedirba. Parapijos aktyvas džiaugiasi neatsidžiaugia Alionių seniūnu Sigitu Bankausku. „Širvintų kraštui“ parapijiečiai sakė, kad jis labai rūpestingas, sumanus vadovas – tikras šeimininkas. Būdamas ligonis, praėjus tik savaitei po operacijos, organizavo, kad būtų nugenėtos prie bažnyčios augančių medžių šakos, net pats dirbo.

Įkvėpti širvintiškių, kernaviškių, Alionių parapijiečiai sumanė irgi apšviesti savo bažnyčią iš lauko. Apsidžiaugė, kad Savivaldybė sutiko sumokėti už suvartotą energiją. Praėjusią savaitę parapijiečiai organizavo talką. Ypač pasiaukojamai dirbo Valiaus Kropos šeima, taip pat Henrikas Jankūnas, Jonas Kropa, Monika Jeršova, parapijos komiteto iždininkė Edita Bartaškaitė.

Penkių prožektorių sumontavimas kainavo tik 2 tūkstančius litų, nes daug darbų padarė patys parapijiečiai. Patys klojo armatūrą, mūrijo, betonavo. Parapija tiek pinigų nebuvo surinkusi, todėl atsirado geradarių rėmėjų. Asmeninėmis lėšomis bažnyčios apšvietimą parėmė Seimo narys Jonas Pinskus ir jo žmona Živilė. Jie dalyvavo ir prožektorių įžiebimo šventėje. Į šventę buvo atvykę ir rajono meras Kęstutis Pakalnis bei Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas.

Kunigas Juzefas Aškelovičius, rėmėjai, rajono ir seniūnijos vadovai bei parapijiečiai ilgai negalėjo atsigrožėti jaukia apšviestos Alionių bažnyčios aplinka.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+